Pieteikties konkursam

Labdien, 

 

Arī šogad konkurss «Gada vīns 2023» noskaidros labākos Latvijā importētos un pieejamos vīnus, kalpojot par ceļvedi Latvijas vīnmīļiem plašajā vīnu klāstā. Pieteikt vīnus konkursam iespējams līdz 12. jūnijam, vērtēšana norisināsies no 4. līdz 7. jūlijam, rezultāti tiks publiskoti 2023. gada septembrī, bet ikgadējais vīnu šovs «Top 100 Wines + Chefs» Hanzas Peronā, kur prezentēsim visus zelta un sudraba medaļu ieguvējus, notiks 2023.gada 25. novembrī.
 
Lūdzam pievērst uzmanību, ka šogad esam ieviesuši jaunu kategoriju – «Fine Wines» jeb «Augstākās raudzes» vīni. Sīkāk par kategoriju un vīnu pieteikšanas nosacījumiem lasiet konkursa nolikumā.
 
Veiksmi konkursā,
Riga Wine & Champagne komanda

 

Vēlies pieteikt vīnus konkursam? Piesakiet vīnus, aizpildot anketu!
Konkursa nolikums? Iepazīties ar konkursa noteikumiem!
 

Intro image1
Intro image2

Konkurss Latvijas Gada Vīns notiek jau desmito gadu pēc kārtas! Arī šogad noteiksim labākos Latvijā pieejamos dzirkstošos, baltos, sārtos, sarkanos, deserta un stiprinātos vīnus, piešķirot apbalvojumus un medaļas, kā arī demonstrējot Latvijā pieejamo vīnu daudzveidību un atvieglojot vīnmīļu dzīvi, piedāvājot orientieri plašajā vīnu klāstā Latvijā! Konkursa 2023. gada jaunums – Latvijā pieejamo «fine wine» jeb «augstākās raudzes» vīnu un to importētāju īpaša izcelšana. Konkursa laureātu degustācija «TOP100 WINE + CHEFS» parādē 25. novembrī.

«Latvijas Gada Vīns» konkursa žūrija:

 • Member's image

  Maikls Šusters

  Žūrijas priekšsēdētājs kopš 2014. gada, viens no pasaules atzītākajiem vīna ekspertiem, lektoriem un autoriem. Vīna izdevumu World of Fine Wine un Decanter, best-selleru Understanding Wine un Essential Winetasting autors.
 • Member's image

  Endrjū Džefords

  Viens no pasaules vadošajiem vīna žurnālistiem. Neskaitāmu grāmatu, rakstu un publikāciju autors par vīnu un ēdienu. Viņa grāmatas augstu vērtē gan kritiķi, gan vīnmīļi. Decanter un World of Fine Wine degustāciju paneļu dalībnieks daudzu desmitgažu garumā.
 • Member's image

  Aigars Nords

  Riga Wine & Champagne festivāla un konkursu «Latvijas Gada vīns» un «Baltic Wine List Awards» idejas autors un dibinātājs, ieguvis augstāko WSET diplomu vīnzinībās, Rimi Rīgas maratona organizators.
 • Member's image

  Raimonds Tomsons

  «Barents» wine-collectors vadītājs, 1. vieta A.S.I. pasaules vīnziņu čempionātā 2023. gadā, A.S.I. Eiropas vīnziņu čempionāta 2017. gada uzvarētājs.
 • Member's image

  Agnese Gintere

  Vīnzine, Latvijas vīnziņu konkursa uzvarētāja 2016, Baltijas trešā labākā vīnzine 2017, Interbaltija AG.
 • Member's image

  Dmitrijs Sinkevičs

  Restorāna «Nomad» vīnziņīs, Latvijas Vīnziņu Asociācijas sertificēts vīnzinis, Latvijas vīnziņu konkursa uzvarētājs 2022, Baltijas otrais labākais vīnziņis 2022.
 • Member's image

  Jānis Volkinšteins

  Vīnzinis, Burgundijas vīna brālības Confrérie des Chevaliers du Tastevin biedrs, WSET Diploma programmas absolvents.
 • Member's image

  Kaspars Reitups

  Latvijas un Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs, 2019. gadā 23. labākais vīnzinis pasaulē, WSET Diploma programmas absolvents, Court of Master Sommeliers Certified Sommelier.
 • Member's image

  Linda Karpenko

  «Barents» vīnzine, vairākkārtēja fināliste Latvijas konkursos, Court of Master Sommelier (CMS) programmas studente.
 • Member's image

  Ņikita Zaičenkovs

  WSET level 3, Latvijas Vīnziņu Asociācijas sertificēts vīnzinis, 1.vieta Latvijas čempionātā 2020, 2. vieta Baltijas alus čempionātā 2022.
 • Member's image

  Romāns Komars

  Vīnziņu asociācijas līdzdibinātājs un prezidents no 2007. līdz 2010. gadam, studē WSET augstākā diploma programmā, Interbaltija AG, viena no Latvijas vadošajiem vīna importētājiem, vadītājs.
 • Member's image

  Ronalds Pētersons

  Vīnzinis, «Noble Wine" vīnu konsultants, Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs.

Pieraksties jaunumiem!