Kas ir Gada vīns?

Konkursu Latvijas Gada vīns mēs organizējam, lai vīnmīļiem atvieglotu dzīvi, piedāvājot orientieri plašajā pasaules vīnu klāstā Latvijā - konkurss nosaka un apbalvo labākos un vislabāk izcenotos Latvijā pieejamos dzirkstošos, baltos, sārtos, sarkanos, deserta un stiprinātos vīnus!  Vīnu pieteikšana konkursam sāksies 1. augustā un turpināsies līdz 31. augustam. Žūrija pie darba ķersies septembrī un kā jau ierasts žūrijas darbu vadīs pasaules vīna autoritāte Maikls Šusters (Michael Schuster), žūrijā darbosies Baltijas un Eiropas vadošie vīnziņi, kā arī žūrijas darbā šogad kā īpašais viesis iesaistīsies viens no pasaules vadošajiem vīna žurnālistiem Endrjū Džefords (Andrew Jefford). Konkursa Latvijas Gada vīns 2020 laureātu degustācija būs pieejama ikvienam vīnmīlim  "TOP100 WINE + CHEFS" parādē 14. novembrī Hanzas Peronā. 

 

2019. gadā no 432 konkursam iesniegtajiem, Maikla Šustera, vīnu pasaules autoritātes, kā arī Baltijas un Eiropas vadošo vīnziņu kompānijā ar aizklātām etiķetēm izsmaržotiem, izčāpstinātiem un skrupulozi apspriestiem pasaules vīniem, 16 piešķīrām zeltu, 99 – sudrabu, 237 – bronzu, 55 – atzinību vērts nobaudīt, medaļas piešķirot vīna kategorijas un cenas kontekstā. 2019. gada rezultātus meklējiet sadaļā MEDAĻNIEKI 2019.

Intro image1
Intro image2

Starptautiska žūrija Maikla Šustera (Michael Schuster) vadībā ik gadu uz aklo novērtē vairāk nekā 500 vīnus, piešķirot Zelta, Sudraba, Bronzas un Vērts nobaudīt medaļas. 

"Latvijas Gada Vīns 2020" konkursa žūrija:

 • Member's image

  Maikls Šusters

  Žūrijas priekšsēdētājs kopš 2014.gada, viens no pasaules atzītākajiem vīna ekspertiem, lektoriem un autoriem. Vīna izdevumu World of Fine Wine un Decanter, best-selleru Understanding Wine un Essential Winetasting autors.
 • Member's image

  Endrjū Džefords

  Viens no pasaules vadošajiem vīna žurnālistiem. Neskaitāmu grāmatu, rakstu un publikāciju autors par vīnu un ēdienu. Viņa grāmatas augstu vērtē gan kritiķi, gan vīnmīļi. Decanter un World of Fine Wine degustāciju paneļu dalībnieks daudzu desmitgažu garumā.
 • Member's image

  Aigars Nords

  Riga Wine & Champagne festivāla un konkursu "Latvijas Gada vīns" un "Baltic Wine List Awards" idejas autors un dibinātājs, ieguvis augstāko WSET diplomu vīnzinībās, Rimi Rīgas maratona organizators.
 • Member's image

  Raimonds Tomsons

  "Vincents" vīnzinis, 3. vieta A.S.I. pasaules vīnziņu čempionātā 2019.g., A.S.I. Eiropas vīnziņu čempionāta 2017.g. uzvarētājs, 2018.g. uzstādīja pasaules rekordu šampanieša atvēršanā ar Sabrage metodi. Prike Latvija vīna zīmolu vēstnesis.
 • Member's image

  Jānis Volkinšteins

  Vīnzinis, Baltijas labākā vīna bāra "Vieta" dibinātājs un vīna kartes veidotājs, Burgundijas vīna brālības Confrérie des Chevaliers du Tastevin biedrs, WSET Diploma programmas absolvents.
 • Member's image

  Linda Karpenko

  Vīnzine, Court of Master Sommelier (CMS) programmas studente.
 • Member's image

  Gints Sniedze

  Vīnu nozarē aktīvi darbojies kopš 1997. gada, patreiz Moët&Chandon un Hennessy zīmolu vēstnesis Latvijā.
 • Member's image

  Romāns Komars

  Vīnziņu asociācijas līdzdibinātājs un prezidents no 2007. līdz 2010. gadam, studē WSET augstākā diploma programmā, Interbaltija AG, viena no Latvijas vadošajiem vīna importētājiem, vadītājs.
 • Member's image

  Aigars Lukstiņš

  Latvijas vīnziņu profesionālās kvalifikācijas sertifikācijas komisijas loceklis, žūrijas loceklis Latvijas un Baltijas vīnziņu konkursos kopš 2008. gada, HoReCa vīnu konsultants LIVIKO, WSET augstākā diploma ieguvējs.
 • Member's image

  Jānis Kaļķis

  Latvijas vīnziņu asociācijas prezidents, Latvijas un Baltijas vīnziņu čempionātu uzvarētājs, RSkorpions (Sky lielveikali) galvenais vīnzinis.
 • Member's image

  Kaspars Reitups

  Vīnzins "Barentā”, Latvijas un Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs, 2019. gadā 23. labākais vīnzinis pasaulē, WSET Diploma programmas absolvents, Court of Master Sommeliers Certified Sommelier.
 • Member's image

  Agnese Gintere

  Vīnzine, Latvijas vīnziņu konkursa uzvarētāja 2016, Baltijas trešā labākā vīnzine 2017, Interbaltija AG.
 • Member's image

  Ronalds Pētersons

  Vīnzinis, "Noble Wine" vīnu konsultants, Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs.

Pieraksties jaunumiem!

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.