Kas ir Gada vīns?

Konkursu Latvijas Gada vīns mēs organizējam, lai vīnmīļiem atvieglotu dzīvi, piedāvājot orientieri plašajā pasaules vīnu klāstā Latvijā. Konkurss jau astoto gadu pēc kārtas noskaidroja labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus. Kā jau ierasts, žūrijas darbu vadīja pasaules vīna autoritāte Maikls Šusters (Michael Schuster), žūrijā darbojās Baltijas un Eiropas vadošie vīnziņi, kā arī žūrijas darbā šogad kā īpašais viesis iesaistījās viens no pasaules vadošajiem vīna žurnālistiem Endrjū Džefords (Andrew Jefford).
 
Žūrija zelta medaļas 2022. gadā piešķīrusi vienpadsmit vīniem, sudraba – 85, bronzas – 162, bet 31 vīnam – atzinību vērts nobaudīt, medaļas piešķirot vīna kategorijas un cenas kontekstā. Visus godalgotos vīnus meklējiet sadaļā MEDAĻNIEKI 2022, bet rudenī tiekamies Parādē, lai izgaršotu visus labākos vīnus Latvijas spicāko šefpavāru kompānijā! 

Intro image1
Intro image2

Starptautiska žūrija Maikla Šustera (Michael Schuster) un Endrjū Džeforda (Andrew Jefford) vadībā ik gadu uz aklo novērtē gandrīz 450 vīnus, piešķirot Zelta, Sudraba, Bronzas un Vērts nobaudīt medaļas. 

«Latvijas Gada Vīns» konkursa žūrija:

 • Member's image

  Maikls Šusters

  Žūrijas priekšsēdētājs kopš 2014.gada, viens no pasaules atzītākajiem vīna ekspertiem, lektoriem un autoriem. Vīna izdevumu «World of Fine Wine» un «Decanter», best-selleru «Understanding Wine» un «Essential Winetasting» autors.
 • Member's image

  Endrū Džefords

  Viens no pasaules vadošajiem vīna žurnālistiem. Neskaitāmu grāmatu, rakstu un publikāciju autors par vīnu un ēdienu. Viņa grāmatas augstu vērtē gan kritiķi, gan vīnmīļi. «Decanter» un «World of Fine Wine» degustāciju paneļu dalībnieks daudzu desmitgažu garumā.
 • Member's image

  Aigars Nords

  Riga Wine & Champagne festivāla un konkursu «Latvijas Gada vīns» un «Baltic Wine List Awards» idejas autors un dibinātājs, ieguvis augstāko WSET diplomu vīnzinībās, Rimi Rīgas maratona organizators.
 • Member's image

  Aigars Lukstiņš

  Žūrijas loceklis Latvijas un Baltijas vīnziņu konkursos kopš 2008. gada, HoReCa vīnu konsultants LIVIKO, WSET augstākā diploma ieguvējs.
 • Member's image

  Agnese Gintere

  Vīnzine, Latvijas vīnziņu konkursa uzvarētāja 2016, Baltijas trešā labākā vīnzine 2017, Interbaltija AG.
 • Member's image

  Jānis Kaļķis

  Latvijas vīnziņu asociācijas prezidents, Latvijas un Baltijas vīnziņu čempionātu uzvarētājs, RSkorpions (SKY lielveikali) galvenais vīnzinis.
 • Member's image

  Jānis Volkinšteins

  Vīnzinis, Burgundijas vīna brālības Confrérie des Chevaliers du Tastevin biedrs, WSET Diploma programmas absolvents.
 • Member's image

  Kaspars Reitups

  Vīnzins, Latvijas un Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs, 2019. gadā 23. labākais vīnzinis pasaulē, WSET Diploma programmas absolvents, Court of Master Sommeliers Certified Sommelier.
 • Member's image

  Linda Karpenko

  «Restorāns John» vīnzine, Court of Master Sommelier (CMS) programmas studente.
 • Member's image

  Raimonds Tomsons

  «Barents» wine-collectors vadītājs, 3. vieta A.S.I. pasaules vīnziņu čempionātā 2019. gadā, A.S.I. Eiropas vīnziņu čempionāta 2017. gada uzvarētājs.
 • Member's image

  Romāns Komars

  Vīnziņu asociācijas līdzdibinātājs un prezidents no 2007. līdz 2010. gadam, studē WSET augstākā diploma programmā, Interbaltija AG, viena no Latvijas vadošajiem vīna importētājiem, vadītājs.
 • Member's image

  Ronalds Pētersons

  Vīnzinis, «Noble Wine» vīnu konsultants, Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs.

Pieraksties jaunumiem!