Kas ir Gada vīns?

Konkursam Gada vīns, kura laikā labākos Latvijā pieejamos importētos vīnus izvērtējam jau kopš 2014. gada, 2023. gadā aprit apaļa jubileja!

 

Pateicoties aizrautīgai žūrijai, kuras sastāvā ir labākie Baltijas un Eiropas vīna korifeji, kā Endrū Džefords, Maikls Šusters, kā arī mūsu pašu 2023. gada pasaules čempions vīnzinībās Raimonds Tomsons, Gada vīna zelta, sudraba un bronzas medaļas (un uzlīmes uz pudelēm) gadu gaitā kļuvušas par garšas garantu un ceļvedi Latvijas vīna baudītājiem.

 

Kopš 2014. gada esam izcēluši 104 zelta un 829 sudraba medaļas, saulītē ieceļot daudz (un, kā zināms, laba vajag daudz!) ievērības cienīgu vīnu.

 

Jūsu vērtējumam šoreiz nododam 2023. gada ražu – zelta vīnus, sudraba, bronzas un “Vērts nobaudīt”, kā arī septiņus augstākās raudzes jeb Fine Wine kategorijas vīnus, kurus konkursa ietvaros izceļam pirmoreiz.

Intro image1
Intro image2

Starptautiska žūrija Maikla Šustera (Michael Schuster) un Endrjū Džeforda (Andrew Jefford) vadībā ik gadu uz aklo novērtē gandrīz 450 vīnus, piešķirot Zelta, Sudraba, Bronzas un Vērts nobaudīt medaļas. 

«Latvijas Gada Vīns» konkursa žūrija:

 • Member's image

  Maikls Šusters

  Žūrijas priekšsēdētājs kopš 2014.gada, viens no pasaules atzītākajiem vīna ekspertiem, lektoriem un autoriem. Vīna izdevumu «World of Fine Wine» un «Decanter», best-selleru «Understanding Wine» un «Essential Winetasting» autors.
 • Member's image

  Endrū Džefords

  Viens no pasaules vadošajiem vīna žurnālistiem. Neskaitāmu grāmatu, rakstu un publikāciju autors par vīnu un ēdienu. Viņa grāmatas augstu vērtē gan kritiķi, gan vīnmīļi. «Decanter» un «World of Fine Wine» degustāciju paneļu dalībnieks daudzu desmitgažu garumā.
 • Member's image

  Aigars Nords

  Riga Wine & Champagne festivāla un konkursu «Latvijas Gada vīns» un «Baltic Wine List Awards» idejas autors un dibinātājs, ieguvis augstāko WSET diplomu vīnzinībās, Rimi Rīgas maratona organizators.
 • Member's image

  Raimonds Tomsons

  «Barents» wine-collectors vadītājs, 1.vieta A.S.I. pasaules vīnziņu čempionātā 2023. gadā, A.S.I. Eiropas vīnziņu čempionāta 2017. gada uzvarētājs.
 • Member's image

  Agnese Gintere

  Vīnzine, Latvijas vīnziņu konkursa uzvarētāja 2016, Baltijas trešā labākā vīnzine 2017, Barents Wine Collectors un restorāns Barents.
 • Member's image

  Dmitrijs Sinkevičs

  Restorāna «Nomad» vīnziņīs, Latvijas Vīnziņu asociācijas sertificēts vīnziņis, Latvijas vīnziņu konkursa uzvarētājs 2022, Baltijas otrais labākais vīnziņis 2022.
 • Member's image

  Jānis Volkinšteins

  Vīnzinis, Burgundijas vīna brālības Confrérie des Chevaliers du Tastevin biedrs, WSET Diploma programmas absolvents.
 • Member's image

  Kaspars Reitups

  Vīnzins, Latvijas un Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs, 2019. gadā 23.labākais vīnzinis pasaulē, WSET Diploma programmas absolvents, Court of Master Sommeliers Certified Sommelier.
 • Member's image

  Linda Karpenko

  «Barents» vīnzine, vairākkārtēja fināliste Latvijas konkursos
 • Member's image

  Ņikita Zaičenkovs

  WSET level 3, Latvijas Vīnziņu asociācijas sertificēts vīnzinis, 1.vieta Latvijas čempionātā 2020, 2. vieta Baltijas alus čempionātā 2022, Barents Wine Collectors un restorāns Barents
 • Member's image

  Romāns Komars

  Vīnziņu asociācijas līdzdibinātājs un prezidents no 2007. līdz 2010. gadam, studē WSET augstākā diploma programmā, Interbaltija AG, viena no Latvijas vadošajiem vīna importētājiem, vadītājs.
 • Member's image

  Ronalds Pētersons

  Vīnzinis, «Noble Wine» vīnu konsultants, Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs.

Pieraksties jaunumiem!