Vīns un Nords

Dārgie draugi,
 
Šeit mūsu internetveikalā ar kurjerpasta DPD piegādi grāmatu Vīns un Nords varat iegūt ar autora autogrāfu – ja tāda vēlme ir, lūdzu norādiet to, iepērkoties. Paldies! 

 

 

Jauno vīna grāmatu Vīns un Nords iespējams iegādāties mūsu draugu Jāņa Rozes grāmatnīcās un janisroze.lv, SKY un Orange Cash&Carry veikalos, Globuss grāmatnīcās un lgramata.lv, Valters un Rapa grāmatnīcās un valtersunrapa.lv, kā arī Zuzeum muzeja bodītē un Rimi. 

 

Aigara Nords, kurš ir aktīvs vīna kultūras veidotājs Latvijā, festivāla Riga Wine & Champagne idejas autors, populāro degustāciju Burbuļu parāde, konkursu Latvijas Gada vīns un Baltic Wine List Awards dibinātājs, vīna gudrības smēlies ceļojumos, konferencēs un meistarklasēs visā pasaulē, bet augstāko diplomu vīnzinībās (DipWSET) ieguvis Londonā. Lepojas par sadarbību ar žurnālu Klubs, kurā kopš 2010. gada publicētās ikmēneša vīna slejas kalpojušas par iedvesmu grāmatai. 

 

Grāmatas stāsti izvērsti no autora, zinātkāra baudītāja, subjektīva skatu punkta un personiskās pieredzes, kas atsvaidzina vīna nozarei raksturīgo enciklopēdiski sauso un intelektuāli augstprātīgo skatījumu. Grāmata izceļas arī ar pielikumu, kurā apkopoti Aigara Norda vīnu ieteikumi, kas pielāgoti grāmatas nodaļām un ietver no sadarbības partneru, vadošo vīnu importētāju, portfeļiem izraudzītus vīnus. No Bordo līdz Šampaņai, no Toskānas līdz Napai, no Vecās līdz Jaunajai pasaulei, no bārbijām līdz intelektuālēm, no Rosé līdz stiprinātajiem vīniem. 
 

Vairāk nekā 300 lapaspušu biezo grāmatu paspilgtina mākslinieces Maijas Kurševas ilustrācijas, Madaras Krieviņas dizains un ilustrācijas, kā arī Renāra Kora, autora Aigara Norda un citi foto. Grāmatu izdod Nords Event Communications, redaktore Lilita Vaingārdnere.

Intro image1
Intro image2

«Grāmatā vīnu nosaukumi pirmoreiz pielāgoti latviešu mēlei, lai lasītājs, uz bodi vai restorānu dotos pēc pudelītes poijaka vai monrašē nevis «pauilaka» vai «montračeta». Franču valodas melodiskums vīnam piedod īpašu garšu, tādēļ gan nozīmīgākie franču ciemi, kas, iespējams, pirmo reizi apkopoti vienuviet, gan vīna zīmoli sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru latviskoti, cenšoties nezaudēt franču šarmu. Aristokrātiskais šampanietis Dom Pérignon ir un paliek Dom Pérignon, bet grāmatā to nekautrējamies dēvēt par domperiņonu. Vīni grāmatā apzināti figurē ar mazo burtu, jo, klenderējot pa Bordo, mēs nekad neatsakāmies no pudelītes bordo. Lai lasītāju nemulsina fakts, ka vīnam grāmatā mēdz mainīties dzimtes - vērīgākie vīnmīļi pamanīs, ka tās grāmatā mainās atkarībā no konteksta, gadiem un pieredzes», komentē grāmatas autors Aigars Nords.

 

Atsauksmes par grāmatu: 

 

Šajā grāmatā ir divi protagonisti. Aigars Nords — pozitīvs provokators, negaidīts pilsētas salūts lauku mājās, grozs ar tīras dabas veltēm dizaina restorānā, dzirksteļojošs, kulturāls un zinošs draugs, kādu arī jūs iegūsiet pēc grāmatas izlasīšanas. Otrs ir vīns — Eiropas kultūras daļa, kas ir pārvarējusi kontinentu robežas un savu ietekmi nostiprinājusi visā pasaulē.
Ieva Zībārte,
arhitekte un žurnāliste

 

Kopā ar Aigaru un Santas lasītājām esam apceļojuši Šampaņas vīna darītavas, vadījuši vīna meistarklases un priecājušies par dzīvi vīna skaņās. Mazliet ironisks un reizē ļoti šarmants sarunas veids. Aigars un vīns — tās ir vērtības, kuras var iedvesmot skaistai un pilnasinīgai dzīvei! Lasiet un baudiet!
Santa Anča,
izdevniecības Žurnāls Santa galvenā redaktore

 

Aigara pārliecība, ka ikviens ir pelnījis kaut reizi mūžā baudīt izcilu vīnu, spēs to arī novērtēt un no sirds izbaudīt, ir tiešām fantastiski aizraujoša.
Toms Grēviņš,
mūzikas kolekcionārs

 

Vīna baudīšana ir saruna starp vīnu un tā baudītāju, taču šī aizraujošā bauda ir pieejama vienīgi tiem, kas saprot vīna valodu. Aigars Nords ir mūsu laika izcilākais vīna pazinējs Latvijā. Izcilu viņu padara ne tikai dziļās zināšanas un pieredze visā par un ap vīnu, bet spēja padarīt to par garšīgu intelektuālu barību pat tiem, kam vīna valodas apgūšana vēl tikai priekšā.
Jurģis Liepnieks,
rakstnieks, sabiedrisko attiecību speciālists

 

Pateicība grāmatas atbalstītājiem!

Autors izsaka pateicību gardēdības un vīna kultūras veidotājiem par atbalstu grāmatas tapšanā, īpaši izceļot Electrolux Latvia, Rimi Latvia, Interbaltija AG, RSkorpions, Balmerk Latvia, Amber Distribution Latvia, Kabinett, Liviko, Vīnoga.lv, vīna bāram-veikalam Vieta, Prike Latvija, Vīna studija, Baltic XL un Francijas Institūtam!

Grāmatas iegāde

Iegādāties grāmatu

Pieraksties jaunumiem!