Dārgie draugi,

Riga Wine & Champagne rudens sesijai esat gatavi? Tad pērciet biļetes un gaidam ciemos!

Vispirms 26.novembra vakarā degustēsim virkni skaistuļu no Mireijas Torresas (Mireia Torres), leģendārās Spānijas vīndarīšanas ģimenes atvases, kolekcijas. Baltijas valstīs Mireja ieradīsies pirmoreiz, lai padalītos ar savu un visas Spānijas veiksmes stāstu – Jean Leon vīniem no vairākām desmitgadēm. Precīzu meistarklases vīnu sarakstu publicēsim drīzumā, bet varam pačukstēt, ka Toresu ģimenes pagrabi ir pilni ar pērlēm un degustācija Rīgā būs tam laba liecība.

27.novembrī ballīti turpināsim ar pavisam neticamu vakaru – visu šampaniešmīļu slepeno fantāziju – vakariņām piecās kārtās ar Dom Pérignon “Vincentā” Mārtiņa Rītiņa un Justine Proy vadībā! Vakariņās pirmoreiz Baltijā vienkopus prezentēsim un kopā ar Mārtiņa virtuvi baudīsim vairāku paaudžu jeb ilgstoši pagrabos izturētos Dom Pérignon no pieciem dažādiem ražas gadiem. Jau tagad zinam, ka vakars būs neaizmirstams piedzīvojums, kuru nu nepavisam vairs nevaram sagaidīt.

Festivāla rudens sesiju noslēgsim ar, mūsuprāt, lieliskāko iespējamo ceļvedi visiem vīnmīļiem – konkursa “Gada vīns 2015” Top 100 jeb labāko Latvijā importēto vīnu degustāciju - “Lexus Čempionu Parādi” 28.novembrī. Parādē degustēsim labākos Latvijā pieejamos šampaniešus, dzirkstošos vīnus, baltvīnus, sarkanvīnus, desertvīnus un stiprinātos vīnus no visas pasaules, tātad, kaut ko katrai gaumei. Ne velti šis ir viens no populārākajiem un masveidīgākajiem festivāla pasākumiem. Uz tikšanos!

Cieņā, Aigars Nords un Riga Wine & Champagne komanda.


Programma

26. Novembris 19:00

«Spānijas veiksminieks Jean Leon» Mireijas Torresas vadībā

Mireija Torresa, leģendārās Spānijas vīndarīšanas ģimenes atvase, Baltijas valstīs ieradīsies pirmoreiz, lai Rīgas vīnmīļem sniegtu iespēju nobaudīt Spānijas veiksmes stāsta – Jean Leon - vīnus no vairākām desmitgadēm. Nepalaidiet garām!

Meistarklase sadarbībā ar vīna importētāju Dunker Latvija.

Biļetes: EUR 89

«Spānijas veiksminieks Jean Leon» Mireijas Torresas vadībā

Kas: Meistarklase un degustācija “Spānijas veiksminieks Jean Leon” Mireijas Torresas (Mireia Torres) vadībā. Moderators – Aigars Nords.

Kad: Ceturtdiena, 26. novembris, 19.00, restorāna “Bibliotēka No. 1” augšstāva zāle.

Biļetes: EUR89, drīzumā www.ekase.lv

Vīni: Izslavētie Jean Leon vīndarītavas šardonē, merlo, kabernē, kā arī virkne retu Vina La Scala Cabernet Sauvignon Gran Reserva no vairākām desmitgadēm. Precīzu vīnu sarakstu publicēsim drīzumā.

Kāpēc nelaist garām: Torres vārds komentārus neprasa – vīnu pasaules “slavas zālē” šis vārds ierakstāms līdzās Antinori, Mondavi, Rotšildu un citām cēlajām vīndarīšanas dinastijām. Mireija Torresa ģimenes tradīcijas pārstāv jau piektajā paaudzē - dzimusi 1969.gadā, skolojusies Monpeljē (Francijā), praktizējusies visā pasaulē, Mireia ir Miguela Agostina Torresa (Bodegas Torres prezidenta un īpašnieka) jaunākā meita, kuras paspārnē atrodas Jean Leon un Torres Priorat vīndarītavas. Rīgā un Baltijas valstīs Mireija ieradīsies pirmoreiz, lai Riga Wine & Champagne sniegtu ieskatu Spānijas vīna pasaulē un prezentētu savus izcilos šardonē, merlo, kabernē, kā arī virkni retu un vēsturisku Vina La Scala Cabernet Sauvignon Gran Reserva no vairākām desmitgadēm. Precīzu vīnu sarakstu publicēsim drīzumā.

Par Jean Leon: Jean Leon ir viena no vadošajām Spānijas boutique vīndarītavām, kas pieder Torres ģimenei. Jean Leon nosaukta par godu dibinātājam – kulta personībai Ceferino Carrión. Ceferino ir spāņu izceļotājs, kurš pēc 2. Pasaules kara ASV vispirms pamanījās iekārtoties darbā Frenkam Sinatram piederošā bārā, ieguva Holivudas slavenību labvēlību, lai vēlāk kopā ar Džeimsu Dīnu izveidotu vienu no Holivudas iecienītākajiem restorāniem La Scala. Jau vēlāk, nomainījis savu vārdu uz Jean Leon, viņš izceļojās pa pasauli, lai atgrieztos Spānijā un Penedès, Katalonijā, lai izveidotu savu vīndarītavu. Tagad Jean Leon pieder Torres ģimenei.

27. Novembris 19:00

Vakariņas ar Dom Pérignon «Vincentā»

Leģendāro Dom Pérignon šampanieti tuvāk iepazīt esat gatavi? Mārtiņa Rītiņa īpaši festivālam radītajās vakariņās pirmoreiz vienkopus prezentēsim vairāku paaudžu Dom Pérignon šampaniešus. Vakara īpašā viešņa – Justine Proy no Dom Pérignon nama Šampaņā.

Vakariņas sadarbībā ar vīna importētāju PRIKE Latvija.

Biļetes: EUR 299

Vakariņas ar Dom Pérignon «Vincentā»

Kas: Dom Pérignon vakariņas “Vincentā” piecās kārtās šefpavāra Mārtiņa Rītiņa vadībā. Vakariņu īpašā viešņa – Justine Proy no Dom Pérignon. Vakariņu moderatori - Aigars Nords un Gints Sniedze, Dom Pérignon zīmola vēstnesis Latvijā.

Kad: Piektdiena, 27. novembris, 19.00, restorāns “Vincents”

Biļetes: EUR 299 – lai rezervētu, rakstiet uz RigaWineChampagne@necom.lv. Strikti ierobežots vietu skaits.

Šampanieši:

Dom Pérignon 2006

Dom Pérignon 2005

Dom Pérignon P2 1998

Dom Pérignon Rose 2003

Dom Pérignon Rose P2 1995

Par papildus samaksu vakariņu viesiem būs ekskluzīvi pieejami: Dom Pérignon P3 1983, Dom Pérignon P3 1982, Dom Pérignon P3 1971 (gadu pieejamība var mainīties)

Kāpēc nelaist garām: Leģendārais Dom Pérignon ir viens no retajiem šampaniešiem, kas var pamatoti lepoties ar nenovērtējamu vecāku ražas gadu un ilgstoši izturētu šampaniešu bibliotēku savos pagrabos. Iespējams, tieši šī iemesla pēc Dom Pérignon vismērķtiecīgāk centies apzināt un paredzēt savu pagrabos izturēto šampaniešu pilnveidošanās ciklus. Rišārs Žofruā (Richard Geoffroy), leģendārais Dom Pérignon vīndaris, piemēram, atklājis, ka Dom Pérignon piedzīvo trīs pilnveidošanās ciklus, kuriem piemeklējis skanīgu apzīmējumu – plénitudes. Latviskojot, plénitudes tēlaini varētu dēvēt par paaudzēm.

Žofruā uzskata, ka pirmās paaudzes Dom Pérignon dzīvei gatavs ir pēc vismaz septiņiem pudelē uz nogulsnēm pavadītiem gadiem, kad šampanieti degorģē (atdala no nogulsnēm) un palaiž tautās. Daļu pirmās paaudzes šampaniešu gan ar visām nogulsnēm atstāj turpat pagrabos, lai tie turpinātu pilnveidoties un pēc gadiem savu slavas brīdi piedzīvotu jau kā otrās (P2) vai trešās (P3) paaudzes šampanieši. Iespējams, tikai pats Žofruā visizjustāk spēj noteikt brīdi, kad pirmā paaudze pāraug otrajā vai trešajā, bet pieņemts uzskatīt, ka otro paaudzi Dom Pérignon sasniedz pēc divpadsmit līdz divdesmit pudelē uz nogulsnēm pavadītiem gadiem, savukārt, trešo – pēc divdesmit un vairāk gadiem.

Ilgstoša nogulšņu ietekme šampanieša personības veidošanā ir nenovērtējama – pasargā šampanieti no oksidācijas, tātad, uzņemas rūpi par tautās vēl nepalaistā Dom Pérignon jaunības svaiguma saglabāšanu, kā arī piešķir papildus kompleksuma šķautni, attīstot daudzslāņainu un neatkārtojamu garšu un aromātu kokteili.

Otrās un trešās paaudzes Dom Pérignon šampanieši ir rets, ekskluzīvi dārgs un neaizmirstams piedzīvojums, kas jāpiedzīvo katram šampaniešmīlim un gardēdim.

Pirmās paaudzes šampaniešus vakariņās pārstāvēs jaunākais Dom Pérignon 2006, kas uzņemsies atbildīgo aperitīva lomu. Pirmo paaudzi pārstāvēs arī salīdzinoši niecīgos apjomos saražotais Dom Pérignon 2005, kas viesus izklaidēs vakariņu pirmajā kārtā, bet nedaudz vēlāk - kritiķu slavas dziesmu apdziedātais Dom Pérignon Rose 2003.

Otro paaudzi vakariņās pārstāvēs Dom Pérignon P2 1998. Kvēlākie Dom Pérignon fani atcerēsies, ka šī ekskluzīvā šampanieša pirmā paaudze veikalu plauktos nonāca jau tālajā 2005.gadā, bet otrā – deviņus gadus vēlāk 2014.gadā. Sagaidāms, ka vakariņu lielākā zvaigzne būs otrās paaudzes Dom Pérignon Rose P2 1995 – šis retais rozā šampanietis uz nogulsnēm Dom Pérignon pagrabos pavadījis gandrīz divdesmit gadus, ir pieejams pavisam niecīgos apjomos un Rīgā ieradies tikai par godu īpašajām Riga Wine & Champagne vakariņām.

Vakariņu izskaņā viesiem būs ekskluzīva iespēja iegādāties arī trešās paaudzes Dom Pérignon – ļoti limitētos apjomos pieejamos Dom Pérignon P3 1983, Dom Pérignon P3 1982, kā arī gandrīz pusgadsimtu veco Dom Pérignon P3 1971. Gadu pieejamība gan vēl var mainīties. 

28. Novembris 11:00

Lexus Čempionu Parāde jeb Top 100 "Gada vīni"

Konkursa «Gada Vīns 2015» uzvarētāju jeb Top 100 labāko Latvijā importēto vīnu degustācija – no dzirkstošajiem līdz šampaniešiem, baltajiem, sarkanajiem, stiprinātajiem un deserta vīniem.  Esat gatavi šādam piedzīvojumam?

Sadarbībā ar festivāla ģenerāl-sponsoru Lexus un WESS.

Biļetes: EUR33 un EUR39

Lexus Čempionu Parāde jeb Top 100 "Gada vīni"

Kas: «Lexus Čempionu parāde» jeb konkursa «Latvijas Gada Vīns 2014» uzvarētāju un Top 100 degustācija

Kad: Sestdiena, 28.novembris. Dienas sesija: 11.00 – 15.00; Vakara sesija: 17.00 – 21.00

Kur: Restorāna “Bibliotēka No. 1” augšstāva zāles.

Biļetes: EUR 33 (dienas sesija), EUR 39 (vakara sesija), drīzumā www.ekase.lv

Ko baudīsim «Lexus Čempionu parādē»: Labākos Latvijā pieejamos šampaniešus, dzirkstošos vīnus, baltvīnus, sarkanvīnus, desertvīnus un stiprinātos vīnus no visas pasaules; vīnus, kas konkursa «Gada Vīns 2014» žūrijas vērtējumā saņēmuši visaugstākos vērtējumus.

Kāpēc nepalaist garām: “Lexus Čempionu parāde” kalpos kā ceļvedis Latvijas vīnmīļiem, lai noskaidrotu favorītus plašajā Latvijā pieejamo vīnu klāstā. Patīk šardonē? Nogaršo visus labākos paraugus un izvēlies savējo. Vēlies atrast alternatīvu Sauvignon Blanc? Vēlies sagaršot atšķirību starp šampanieti un dzirkstošo vīnu? Vēlies saprast, ar ko atšķiras Čīles kabernē no bordo? Lūdzu – tie visi būs pieejami “Čempionu parādē”! Varbūt vēlies izmēģināt vīnu saderību ar ēdienu? Nosmeķē Māra Jansona speciāli “parādei” gatavotās uzkodas, kombinējot tās ar visiem iespējamiem vīnu stiliem. Un tā tālāk – ideju, cerams, sapratāt?

Festivāla oficiālajā katalogā, ko saņems visi “Lexus Čempionu parādes” apmeklētāji, publicēsim visus konkursa vīnus pa kategorijām un Top 100 vīnus, to cenas un tirdzniecības vietas, kā arī ieteikumus ar ko sākt, ko noteikti nogaršot un kā neapjukt plašajā Latvijā pieejamajā vīnu klāstā.

Iecienīts “Čempionu parādes” apmeklētāju pieturas punkts ir arī žūrijas priekšsēdētāja Maikla Šustera meistarklases turpat “Čempionu parādē” – Maikls ir viens no pieprasītākajiem pasaules vīna pasniedzējiem, tādēļ, ticiet mums, viņa stāstus garām palaist noteikti nevajadzētu!

Kā notiek “Lexus Čempionu parādes” degustācija: Walk-around degustācija, kurā ierodoties ikviens dalībnieks saņem glāzi un «parādes» plānu (vīnu sarakstu) un festivāla katalogu, bet pēc tam lieliskas kompānijas un mūzikas pavadībā nogaršo visus iespējamos favorītus un čempionus, saņem vīnziņu padomus un uzzina daudz jauna.

Kā nosaka Top 100? «Gada vīna 2014» čempionu un Top 100 noteikšanā, degustējot vairāk kā četrus simtus LV pieejamos pasaules vīnus «uz aklo», iesaistās nopietna starptautiska žūrija ar vis-zinošo Maiklu Šusteru (Michael Schuster, Lielbritānija) www.michaelschusterwine.com žūrijas priekšsēdētāja lomā. Maikls Šusters ir viens no starptautiski visvairāk pieprasītajiem vīna «tiesnešiem» un lektoriem ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, žurnāla «Decanter» konkursa World Wine Awards žūrijas loceklis, The Wine Society un Academie Internationale du Vin valdes loceklis, vairāku populāru vīna best-selleru un prestižo izdevumu «The World of Fine Wine» un «Decanter» autors.

Žūrijā kopā ar Maiklu darbojas arī Latvijas un Baltijas godalgotākie un kompetentākie vīna profesionāļi. Sīkāk lūdzu skatīt sadaļā "Latvijas Gada vīns". Tiekamies!


Gada vīns

Konkurss «Latvijas Gada vīns 2015» šogad notiek jau otro reizi. Konkurss tiek organizēts, lai noteiktu labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus un atvieglotu vīnmīļu dzīvi, viešot skaidrību plašajā LV pieejamajā vīnu klāstā!

Septembra sākumā, degustējot vīnus ar aizklātām etiķetēm «uz aklo», starptautiska žūrija Maikla Šustera (Michael Schuster) vadībā izvērtēs konkursam iesniegtos Latvijā pieejamos vīnus, piešķirot «Zelta», «Sudraba», «Bronzas» un «Vērts nobaudīt» medaļas. Čempionu un uzvarētāju saraksts būs pieejams žurnāla «SANTA» un «KLUBS» novembra mēneša pielikumā, savukārt, konkursa Top100 labākos vīnus vienuviet būs iespējams nobaudīt 2015.gada 28.novembrī «Lexus Čempionu parādē».

«Latvijas Gada Vīns 2015» konkursa žūrijas darbu vadīs Maikls Šusters (Michael Schuster) no Lielbritānijas, viens no starptautiski visvairāk pieprasītajiem vīna «tiesnešiem» un lektoriem ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, žurnāla «Decanter» konkursa World Wine Awards žūrijas loceklis, The Wine Society un Academie Internationale du Vin valdes loceklis, vairāku populāru vīna best-selleru un prestižo izdevumu «The World of Fine Wine» un «Decanter» autors. Žūrijā darbosies Latvijas un Baltijas godalgotākie un kompetentākie vīna profesionāļi.

«Latvijas Gada Vīns 2015» NolikumsVīnu reģistrācija dalībai konkursā turpinās līdz 19.augustam. Pieteikt vīnu 

2014.gadā žūrija izvērtējot 450 konkursam iesniegtos vīnus piešķīra 5 «Zelta», 53 «Sudraba», 204 «Bronzas» un 92 «Vērts nobaudīt» medaļas. Šeit varat lejuplādēt pilnu 2014.gada godalgoto vīnu sarakstu, kas bija publicēts žurnāla «SANTA» un «KLUBS» 2014.g. novembra mēneša pielikumā «Dzīvo ar baudu»: Godalgoto vīnu saraksts

«Gada Vīns 2014» uzvarētāji Top 100:

La Rioja Alta Ardanza Reserva 2004 (Spānija)
La Rioja Alta Ardanza Reserva 2004 (Spānija)
Izplatītājs: SIA RSkorpions
Vina San Pedro 1865 Syrah Limited Edition 2010 (Čīle)
Vina San Pedro 1865 Syrah Limited Edition 2010 (Čīle)
Izplatītājs: Interbaltija AG
Kleine Zalze Family Reserve Cabernet Sauvignon 2008 (Dienvidāfrika)
Kleine Zalze Family Reserve Cabernet Sauvignon 2008 (Dienvidāfrika)
Izplatītājs: Vīna Korķis SIA
Gerard Bertrand La Forge 2002 (Francija)
Gerard Bertrand La Forge 2002 (Francija)
Izplatītājs: Baltic XL SIA
Moutard Blanc de Blanc 2002 (Francija)
Moutard Blanc de Blanc 2002 (Francija)
Izplatītājs: SIA "MV Latvia"
Torres Salmos 2011 (Spānija)
Torres Salmos 2011 (Spānija)
Izplatītājs: SIA Dunker Latvija
Penfolds BIN 28 Kalimna Shiraz 2009 (Austrālija)
Penfolds BIN 28 Kalimna Shiraz 2009 (Austrālija)
Izplatītājs: Interbaltija AG
 
Dopff & Irion Riesling d'Alsace "Les Murailles" 2008 (Francija)
Dopff & Irion Riesling d'Alsace "Les Murailles" 2008 (Francija)
Izplatītājs: MAGERS-1 SIA
Le Mandolare Soave Monte Sella 2011 (Itālija)
Le Mandolare Soave Monte Sella 2011 (Itālija)
Izplatītājs: Restorāns Bibliotēka No 1
Pocas Vintage 2004 (Portugāle)
Pocas Vintage 2004 (Portugāle)
Izplatītājs: SIA SPI Distribution (Latvia)
Erste+Neue Puntay Sauvignon Blanc 2011 (Itālija)
Erste+Neue Puntay Sauvignon Blanc 2011 (Itālija)
Izplatītājs: Restorāns Bibliotēka No 1
Cono Sur 20 Barrels Chardonnay 2012 (Čīle)
Cono Sur 20 Barrels Chardonnay 2012 (Čīle)
Izplatītājs: Interbaltija AG
Laroche Chablis Les Clos Grand Cru Chablis AOC 2009 (Francija)
Laroche Chablis Les Clos Grand Cru Chablis AOC 2009 (Francija)
Izplatītājs: SIA SPI Distribution (Latvia)
Paul Blanck Riesling 2013 (Francija)
Paul Blanck Riesling 2013 (Francija)
Izplatītājs: SIA RSkorpions
 
Villa Maria Wairrau Reserve Sauvignon Blanc 2012 (Jaunzēlande)
Villa Maria Wairrau Reserve Sauvignon Blanc 2012 (Jaunzēlande)
Izplatītājs: Interbaltija AG
Cono Sur Single Vineyard Carmenere Block No 28, 2011 (Čīle)
Cono Sur Single Vineyard Carmenere Block No 28, 2011 (Čīle)
Izplatītājs: Interbaltija AG
Marchesi Antinori Antica Cabernet Sauvignon 2010 (ASV)
Marchesi Antinori Antica Cabernet Sauvignon 2010 (ASV)
Izplatītājs: SIA Dunker Latvija
Elephant Hill Pinot Noir 2011 (Jaunzēlande)
Elephant Hill Pinot Noir 2011 (Jaunzēlande)
Izplatītājs: SIA SPI Distribution (Latvia)
Louis Roederer Brut Premier NV (Francija)
Louis Roederer Brut Premier NV (Francija)
Izplatītājs: MAGERS-1 SIA
Mascota Vineyards Unanime 2009 (Argentīna)
Mascota Vineyards Unanime 2009 (Argentīna)
Izplatītājs: SIA Prike Latvija
Dopff & Irion Gewurztraminier d'Alsace "Les Sorcieres" 2010 (Francija)
Dopff & Irion Gewurztraminier d'Alsace "Les Sorcieres" 2010 (Francija)
Izplatītājs: MAGERS-1 SIA
 
Achaval Ferrer Bella Vista 2010 (Argentīna)
Achaval Ferrer Bella Vista 2010 (Argentīna)
Izplatītājs: SIA SPI Distribution (Latvia)
Concha Y Toro Marques de Casa Concha Syrah 2009 (Čīle)
Concha Y Toro Marques de Casa Concha Syrah 2009 (Čīle)
Izplatītājs: SIA SPI Distribution (Latvia)
Warre's Otima 10y.o. Tawny Port NV (Portugāle)
Warre's Otima 10y.o. Tawny Port NV (Portugāle)
Izplatītājs: Vīna Korķis SIA
Piper Heidsieck Vintage Brut 2006 (Francija)
Piper Heidsieck Vintage Brut 2006 (Francija)
Izplatītājs: SIA SPI Distribution (Latvia)
Krug Grande Cuvee NV (Francija)
Krug Grande Cuvee NV (Francija)
Izplatītājs: SIA Prike Latvija
Kim Crawford Sauvignon Blanc, Marlborough 2012 (Jaunzēlande)
Kim Crawford Sauvignon Blanc, Marlborough 2012 (Jaunzēlande)
Izplatītājs: SIA "MV Latvia"
Paul Jaboulet Chateauneuf-du-Pape Les Cedres Rouge 2008 (Francija)
Paul Jaboulet Chateauneuf-du-Pape Les Cedres Rouge 2008 (Francija)
Izplatītājs: SIA SPI Distribution (Latvia)
 
Guilbaud Freres Sancerre Les Chenes Vieux 2013 (Francija)
Guilbaud Freres Sancerre Les Chenes Vieux 2013 (Francija)
Izplatītājs: SIA RSkorpions
Concha Y Toro Terrunyo Carmenere 2008 (Čīle)
Concha Y Toro Terrunyo Carmenere 2008 (Čīle)
Izplatītājs: SIA SPI Distribution (Latvia)
Brunel de La Gardine Hermitage 2011 (Francija)
Brunel de La Gardine Hermitage 2011 (Francija)
Izplatītājs: SIA RSkorpions
Yann Chave Crozes-Hermitage "Le Rouvre" 2011 (Francija)
Yann Chave Crozes-Hermitage "Le Rouvre" 2011 (Francija)
Izplatītājs: SIA Noble Wine
Ramos Pinto Porto 10 ans "Quinta Ervamoira" NV (Portugāle)
Ramos Pinto Porto 10 ans "Quinta Ervamoira" NV (Portugāle)
Izplatītājs: MAGERS-1 SIA
Pocas Colheita 1994 (Portugāle)
Pocas Colheita 1994 (Portugāle)
Izplatītājs: SIA SPI Distribution (Latvia)
Graham's Late Bottled Vintage 2008 (Portugāle)
Graham's Late Bottled Vintage 2008 (Portugāle)
Izplatītājs: SIA "MV Latvia"
 
Chateau Fontenelles Cuvee Renaissance 2010 (Francija)
Chateau Fontenelles Cuvee Renaissance 2010 (Francija)
Izplatītājs: SIA RSkorpions
Vina San Pedro 1865 Single Vineyard Sauvignon Blanc 2013 (Čīle)
Vina San Pedro 1865 Single Vineyard Sauvignon Blanc 2013 (Čīle)
Izplatītājs: Interbaltija AG
Laurent-Perrier Cuvee Rose Brut, NV (Francija)
Laurent-Perrier Cuvee Rose Brut, NV (Francija)
Izplatītājs: Dylan Distribution SIA
Gustave Lorentz Riesling Reserve 2012 (Francija)
Gustave Lorentz Riesling Reserve 2012 (Francija)
Izplatītājs: Dylan Distribution SIA
Cono Sur Single Vineayrd Cabernet Sauvignon Block No 18, 2011 (Čīle)
Cono Sur Single Vineayrd Cabernet Sauvignon Block No 18, 2011 (Čīle)
Izplatītājs: Interbaltija AG
Clos Pons Alges Red 2010 (Spānija)
Clos Pons Alges Red 2010 (Spānija)
Izplatītājs: SIA RSkorpions
Domaine Viticole Schumacher - Lethal & Fils Auxerrois GPC Wormeldange Weinbor 2013 (Luksemburga)
Domaine Viticole Schumacher - Lethal & Fils Auxerrois GPC Wormeldange Weinbor 2013 (Luksemburga)
Izplatītājs: MozelWeins SIA
 
Karthäuserhofberg Riesling Auslese 2011 GROSSEN LAGE 2011 (Vācija)
Karthäuserhofberg Riesling Auslese 2011 GROSSEN LAGE 2011 (Vācija)
Izplatītājs: MozelWeins SIA
Merotto Prosecco Cuvee Fondatore Graziano NV (Itālija)
Merotto Prosecco Cuvee Fondatore Graziano NV (Itālija)
Izplatītājs: SIA RSkorpions
Singing Grüner Veltliner by Laurenz V. und Sophie 2013 (Austrija)
Singing Grüner Veltliner by Laurenz V. und Sophie 2013 (Austrija)
Izplatītājs: Vīna Korķis SIA
Casa Gran del Siurana Cruor 2010 (Spānija)
Casa Gran del Siurana Cruor 2010 (Spānija)
Izplatītājs: Mediato Latvia SIA
Fuentespina Reserva 2009 (Spānija)
Fuentespina Reserva 2009 (Spānija)
Izplatītājs: SIA RSkorpions
Craggy Range Te Muna Road Sauvignon Blanc 2013 (Jaunzēlande)
Craggy Range Te Muna Road Sauvignon Blanc 2013 (Jaunzēlande)
Izplatītājs: SIA Prike Latvija
Mas de Subira 2011 (Spānija)
Mas de Subira 2011 (Spānija)
Izplatītājs: Interbaltija AG
 
Luis Felipe Edwards Gran Reserva Family Selection Carmenere 2012 (Čīle)
Luis Felipe Edwards Gran Reserva Family Selection Carmenere 2012 (Čīle)
Izplatītājs: Baltic XL SIA
Torres Marimar Estate Pinot Noir DMV 2009 (ASV)
Torres Marimar Estate Pinot Noir DMV 2009 (ASV)
Izplatītājs: SIA Dunker Latvija
Villa Girardi Ripasso Bure Alto Valpolicella Classico Superiore 2012 (Itālija)
Villa Girardi Ripasso Bure Alto Valpolicella Classico Superiore 2012 (Itālija)
Izplatītājs: SIA RSkorpions
Condado de Haza Crianza 2009 (Spānija)
Condado de Haza Crianza 2009 (Spānija)
Izplatītājs: Interbaltija AG
Jean-Claude Chatelain Pouilly-Fume Les Chailloux Silex 2012 (Francija)
Jean-Claude Chatelain Pouilly-Fume Les Chailloux Silex 2012 (Francija)
Izplatītājs: Interbaltija AG
Concha Y Toro Don Melchor Cabernet Sauvignon 2005 (Čīle)
Concha Y Toro Don Melchor Cabernet Sauvignon 2005 (Čīle)
Izplatītājs: SIA SPI Distribution (Latvia)
Billecart - Salmon Brut Rose Champagne NV (Francija)
Billecart - Salmon Brut Rose Champagne NV (Francija)
Izplatītājs: SIA SPI Distribution (Latvia)
 
Carmenere Single Vineyards "Alto de Piedras" De Martino 2010 (Čīle)
Carmenere Single Vineyards "Alto de Piedras" De Martino 2010 (Čīle)
Izplatītājs: MAGERS-1 SIA
Lamblin & Fils Nuits Saint - Georges 2010 (Francija)
Lamblin & Fils Nuits Saint - Georges 2010 (Francija)
Izplatītājs: SIA Dunker Latvija
Canard-Duchene Charles VII Grande Cuvée de Beauté Blanc de Noirs NV (Francija)
Canard-Duchene Charles VII Grande Cuvée de Beauté Blanc de Noirs NV (Francija)
Izplatītājs: Vīna Korķis SIA
Vina Leyda Chardonnay LOT 5, 2010 (Čīle)
Vina Leyda Chardonnay LOT 5, 2010 (Čīle)
Izplatītājs: Interbaltija AG
Pago de Carraovejas Crianza Tinto 2010 (Spānija)
Pago de Carraovejas Crianza Tinto 2010 (Spānija)
Izplatītājs: SIA Baltic Gourmet
Dr.H.Thanisch Wehlener Sonnenuhr Riesling Auslese Mosel Pradikatswein 2010 (Vācija)
Dr.H.Thanisch Wehlener Sonnenuhr Riesling Auslese Mosel Pradikatswein 2010 (Vācija)
Izplatītājs: Mediato Latvia SIA
Chateau Haut Sarpe St-Emilion Grand Cru 2010 (Francija)
Chateau Haut Sarpe St-Emilion Grand Cru 2010 (Francija)
Izplatītājs: SIA RSkorpions
 
Livon Braide Alte 2011 (Itālija)
Livon Braide Alte 2011 (Itālija)
Izplatītājs: Dylan Distribution SIA
Moulin de Sarpe Saint-Emilion 2010 (Francija)
Moulin de Sarpe Saint-Emilion 2010 (Francija)
Izplatītājs: SIA RSkorpions
Simonsig Tiara 2010 (Dienvidāfrika)
Simonsig Tiara 2010 (Dienvidāfrika)
Izplatītājs: Interbaltija AG
Bollinger Special Cuvee NV (Francija)
Bollinger Special Cuvee NV (Francija)
Izplatītājs: Interbaltija AG
Castillo de Molina Sauvignon Blanc 2013 (Čīle)
Castillo de Molina Sauvignon Blanc 2013 (Čīle)
Izplatītājs: Interbaltija AG
Paul Jaboulet Crozes Hermitage Domaine de Thalabert Rouge 2007 (Francija)
Paul Jaboulet Crozes Hermitage Domaine de Thalabert Rouge 2007 (Francija)
Izplatītājs: SIA SPI Distribution (Latvia)
Joseph Drouhin Gevrey-Chambertin 2009 (Francija)
Joseph Drouhin Gevrey-Chambertin 2009 (Francija)
Izplatītājs: MAGERS-1 SIA
 
Reserva Marques de Murrieta 2008 (Spānija)
Reserva Marques de Murrieta 2008 (Spānija)
Izplatītājs: MAGERS-1 SIA
Cavalleri Collezione Grandi Cru Franciacorta DOCG 2007 (Itālija)
Cavalleri Collezione Grandi Cru Franciacorta DOCG 2007 (Itālija)
Izplatītājs: SIA GAVINI
Mont Rochelle Miko Chardonnay 2009 (Dienvidāfrika)
Mont Rochelle Miko Chardonnay 2009 (Dienvidāfrika)
Izplatītājs: SIA SPI Distribution (Latvia)
Marchesi Antinori Antica Chardonnay 2012 (ASV)
Marchesi Antinori Antica Chardonnay 2012 (ASV)
Izplatītājs: SIA Dunker Latvija
Hardys VR Chardonnay 2011 (Austrālija)
Hardys VR Chardonnay 2011 (Austrālija)
Izplatītājs: SIA LIVIKO
Torres Cordillera Chardonnay 2012 (Čīle)
Torres Cordillera Chardonnay 2012 (Čīle)
Izplatītājs: SIA Dunker Latvija
Chateau de la Gardine Châteauneuf-du-Pape 2010 (Francija)
Chateau de la Gardine Châteauneuf-du-Pape 2010 (Francija)
Izplatītājs: SIA RSkorpions
 
KWV Cathedral Cellar Pinotage 2010 (Dienvidāfrika)
KWV Cathedral Cellar Pinotage 2010 (Dienvidāfrika)
Izplatītājs: SIA SPI Distribution (Latvia)
Fuentespina Seleccion 2009 (Spānija)
Fuentespina Seleccion 2009 (Spānija)
Izplatītājs: SIA RSkorpions
Les Trois Croix 2010 (Francija)
Les Trois Croix 2010 (Francija)
Izplatītājs: SIA RSkorpions
Château Mont-Redon Châteauneuf-du-Pape Rouge 2009 (Francija)
Château Mont-Redon Châteauneuf-du-Pape Rouge 2009 (Francija)
Izplatītājs: SIA LIVIKO
Domaine Viticole Schumacher - Lethal & Fils Pinot Gris GPC Wormeldange Elterberg 2011
Domaine Viticole Schumacher - Lethal & Fils Pinot Gris GPC Wormeldange Elterberg 2011
Izplatītājs: MozelWeins SIA
Groot Constantia Landgoed Pinotage 2012 (Dienvidāfrika)
Groot Constantia Landgoed Pinotage 2012 (Dienvidāfrika)
Izplatītājs: Wine International Latvia
Moutard Blanc de Blanc 2006 (Francija)
Moutard Blanc de Blanc 2006 (Francija)
Izplatītājs: SIA "MV Latvia"
 
Auxerrois GPC Coteaux de Schengen 2012 (Luksemburga)
Auxerrois GPC Coteaux de Schengen 2012 (Luksemburga)
Izplatītājs: MozelWeins SIA
Cantine Lunae Bosoni Vermentino dei Colli di Luni DOC "Etichetta Nera" 2013 (Itālija)
Cantine Lunae Bosoni Vermentino dei Colli di Luni DOC "Etichetta Nera" 2013 (Itālija)
Izplatītājs: SIA GAVINI
Domaine Philippe Colin Chassagne-Montrachet 2011 (Francija)
Domaine Philippe Colin Chassagne-Montrachet 2011 (Francija)
Izplatītājs: SIA Noble Wine
Quinta do Infantado Reserva Especial Porto 2010 (Portugāle)
Quinta do Infantado Reserva Especial Porto 2010 (Portugāle)
Izplatītājs: SIA House of Portuguese wines
Bouchard Beaune du Chateau Blanc 2009 (Francija)
Bouchard Beaune du Chateau Blanc 2009 (Francija)
Izplatītājs: SIA Dunker Latvija
Domaine Faiveley Mercurey La Framboisiere 2008 (Francija)
Domaine Faiveley Mercurey La Framboisiere 2008 (Francija)
Izplatītājs: Baltic XL SIA
Puklus Pincészet Tokaji Aszú 2007 (Ungārija)
Puklus Pincészet Tokaji Aszú 2007 (Ungārija)
Izplatītājs: SIA Veto
 
Trapiche Single Vineyards Malbec Vina Jorge Mirrales 2008 (Argentīna)
Trapiche Single Vineyards Malbec Vina Jorge Mirrales 2008 (Argentīna)
Izplatītājs: Interbaltija AG
Protos Crianza Ribera del Duero 2009 (Spānija)
Protos Crianza Ribera del Duero 2009 (Spānija)
Izplatītājs: SIA Dunker Latvija
Seguin Manuel Savigny-les-Beaune "Lavieres" 1er Cru 2012 (Francija)
Seguin Manuel Savigny-les-Beaune "Lavieres" 1er Cru 2012 (Francija)
Izplatītājs: SIA RSkorpions
Cantine IL Colle Brunello di Montalcino DOCG 2008 (Itālija)
Cantine IL Colle Brunello di Montalcino DOCG 2008 (Itālija)
Izplatītājs: SIA Noble Wine
Domaine Alain Burguet "Les Pinces Vin" Bourgogne 2009 (Francija)
Domaine Alain Burguet "Les Pinces Vin" Bourgogne 2009 (Francija)
Izplatītājs: SIA Noble Wine
Ca Dei Frati Brolettino 2011 (Itālija)
Ca Dei Frati Brolettino 2011 (Itālija)
Izplatītājs: Restorāns Bibliotēka No 1
Marques De Grinon Caliza 2009 (Spānija)
Marques De Grinon Caliza 2009 (Spānija)
Izplatītājs: AMKA
 
M. Chapoutier Domaine Tournon "Landsborough Valley" Shiraz 2010 (Austrālija)
M. Chapoutier Domaine Tournon "Landsborough Valley" Shiraz 2010 (Austrālija)
Izplatītājs: MAGERS-1 SIA
Bianchi Famiglia Malbec (Argentīna)
Bianchi Famiglia Malbec (Argentīna)
Izplatītājs: SIA "MV Latvia"
 

Galerija

Arhīvs

12.03.2015.

Portugāles vīnu degustācija profesionāļiem

Par tradīciju jau kļuvusi ekskluzīva Portugāles vadošo vīnu degustācija Latvijā ar ražotāju un vīndaru līdzdalību. Sadarbībā ar «KROSSLINK – Wine Synergy» (Portugāle).

Degustācijā Portugāles vadošie ražotāji un vīna māju pārstāvji no Portugāles iepazīstināja ar sevi un ļāva iepazīt un degustēt savus vīnus. Bija iespējams iepazīt vīnus no Douro reģiona, Lisboa, Alentejo un citiem Portugāles reģioniem. Degustācijā piedalījās: Terras de Alter (Alentejo), Pinalta (Douro), Aneto WInes (Douro), Vidigal Wines, Felix Rocha (Lisboa), Julian Reynolds (Alentejo), Quinta Vale Meão (Douro), Quinta do Crasto (Douro), Casa da Urra (Alentejo), Quinta do Sagrado (Douro).

Meistarklases daļa no 11.00 - 13.00: meistarklasē ar sevi iepazīstināja degustācijas dalībnieki - Portugāles vadošie ražotāji un vīna māju pārstāvji. Meistarklasi vadīja vīndaris, vīndarīšanas konsultants (t.s. "flying winemaker") un Portugāles vīnu eksperts ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi Pīters Braits (Peter Bright).

Degustācijas daļa 13.30 - 18.00: walk-around formāts, t.i. viesi varēja brīvi apstaigāt visus degustācijas galdus, nogaršot visu ražotāju pieejamos vīnus un uzdot jautājumus pašiem vīndariem.

 

08.03.2015.

Champagne Gala Dinner

«Champagne Gala Dinner» jeb noslēdzošās šampanieša vakariņas bija īpašais festivāla jaunums. Vairāku kārtu vakariņās prezentējām izcilus šampaniešus pašu vīndaru klātbūtnē, bet vakariņu kulminācijā viesi tika aicināti dalīties ar mīļākajiem līdznestajiem un īpašajiem šampaniešiem.

Speciāli uz vakariņām Rīgā ieradās vairāku Šampaņas namu īpašnieki un izcili vīndari, kā arī Pīters Liems, Louis Roederer balvas laureāts un viens no atzītākajiem pasaules šampanieša ekspertiem.

Vakariņu viesi:

Jean - Herve Chiquet, šampaniešu nama Jacquesson līdzīpašnieks un vīndaris
Charles Philipponnat, šampaniešu nama Philipponnat vadītājs
Michel Drappier, šampaniešu nama Drappier līdzīpašnieks
Pīters Liems, www.champagneguide.net

Katrs no vīndariem prezentēja vairākus šampaniešus, savukārt vakariņu kulminācijā dalījāmies ar līdzpaņemtajiem mīļākajiem un īpašajiem šampaniešiem.

Vakariņu šefpavārs: Māris Jansons

Vakariņu ēdienkarte un oficiālie šampanieši:

Tunzivs tartars ar paipalu olu, sušī rīsiem un terijaki mērci
****
Mazsālīta laša pērle ar vasabi kremu un gurķi
****
Latvijas briežagaļas tartars uz ciabattas
****
Jūras vilks
zaļo zirnīšu, kartupeļu biezenis, garšaugu sviests, stepes sānauses gaļa
****
Liellopa filejas steiks
fondant kartupelis, burkāni, buljona mērce, vītināti ķiršutomāti
****
Šokolādes- sāļās karameles kūka ar ananāsa sorbertu un prosecco gēlu
****
Nakts Uzkodas
****
Kafija vai tēja, ūdens
Svaigi cepta maize, sviests
 
 Champagnes

 Jacquesson Cuvée n°737
Jacquesson Cuvée n°738
Jacquesson Cuvée n°733 Dégorgement Tardif

Philipponnat Blanc de Noirs 2008
Philipponnat Cuvée 1522 2006
Philipponnat Clos Goisses 2005

Drappier Blanc de Blancs Signature NV
Drappier Grande Sendrée Rosé 2006
Drappier Millésime Exception 2002 Jeroboam

Champagne. Part Two Highlights.

Drappier Carte d`Or Brut 1979

Philipponnat Grand Blanc Brut 1983
Krug 1985
Duval Leroy Cuvee Des Roys 1986 MAGNUM
Noble Cuvee de Lanson Brut 1988

 Drappier Carte d`Or Brut 1990 JEROBOAM
Pol Pol Roger Sir Winston Churchill 1990
Drappier Carte d`Or Brut 1995 MAGNUM
Bollinger Grande Annee 1996 JEROBOAM
Henriot Cuvee des Enchanteleurs Brut 1998
Pol Roger Sir Winston Churchill 1999

 Philipponnat Clos des Goisses 2000
Jacquesson AY-Vauzelle Terme 2002
Paul Bara Comtesse Marie de France 2002
Pol Roger Blanc de Blancs 2002
Billecart Salmon Cuvee Elisabeth Salmon Brut Rose 2002
Francoise Bedel L’Ame de la Terre 2003
Dom Perignon 2004 MAGNUM 
Pierre Moncuit Vieille Vigne Nicole Moncuit Blanc de Blancs 2004
Savart Calliope Extra Brut 2006

Jacques Selosse Brut Rose
Jerome Prevost La Closerie Les Beguines Extra Brut
Cedric Bouchard Roses de Jeanne Blanc de Noirs
Charles Dufour Le Haut de la Guignelle Blanc de Noirs
Ulysse Collin Les Roises Blanc de Blancs
Laurent Perrier Grand Siecle Brut
Dehours Trio «S» Brut
Jacquesson Cuvee 736

07.03.2015.

Nordea Lielā burbuļu parāde 2015

Baltijā lielākā šampanieša un dzirkstošo vīnu degustācija ar vairāk nekā 100 šampaniešu un dzirkstošo vīnu klāstu, Latvijas labāko vīnziņu padomiem, īpašajiem viesiem no Šampaņas, kā arī jaunumiem, kas pārsteidz pat rūdītākos šampaniešmīļus! 2015. gadā “Lielā Burbuļu parāde” notika jau trešo reizi. 

Ko tādā «Burbuļu parādē» dara? Jūs ierodaties. Mēs Jums iedodam skaistu glāzi un īsus norādījumus, kur un ko baudīt. Tālākais jau ir Jūsu ziņā.

Varat izdarīt neiespējamo – apstaigāt visu «parādes» leti, iemalkot pilnīgi visus «parādes» šampaniešus un aprunāties ar pilnīgi visiem izplatītājiem un ražotājiem cerībā atrast savu mīļāko šampanieti. Brīdinām, kas tas nav viegli, jo šampaniešu bija daudz.

Varat veikt rūpīgas piezīmes «parādes» katalogā par to, kurš  skābāks, kurš saldāks vai kurš burbuļaināks. Kuru izvēlēties sievai, vīram, mammai, dāvināšanai biznesa partnerim vai savai dzimšanas dienai. Protams, katalogi bija pieejami ikvienam apmeklētājam.

Varat vispār neiespringt. Paņemt pirmo šampanieti, kas par rokai, piesēst, lēnām baudīt un vērot «Lielās Burbuļu parādes» skaistos dalībniekus. 

Varat noklausīties «Burbuļu ABC». Tās būs tādas īsas, neformālas lekcijas ar glāzi rokā turpat «Burbuļu parādes» laikā – Pīters Liems (Peter Liem), viens no pasaules atzītākajiem šampanieša ekspertiem un vadošie Latvijas vīnziņi vienkāršā valodā apstāstīja pašus pamatus, atbildēja uz jautājumiem, ieteica, ko vēl vērts nodegustēt. 

Varat aiziet uz «Bubbledogs lounge». Šefpavāra Māra Jansona izpildījumā gardēžu burbuļ-suņi jau ir kļuvuši par neatņemamu «Nordea Lielās burbuļu parādes» sastāvdaļu. «Bubbledogs lounge» tie un vismaz 1 000 austeres par simbolisku samaksu ir pieejamas visiem apmeklētājiem.

Un tā visu dienu. Izvēlieties sev piemērotāko burbuļu sesiju no 10.00 līdz 13.00, tad no 14.00 līdz 17.00 vai no 18.00 līdz 21.00. Vīni visās sesijās bija identiski. Priekā!

06.03.2015.

«EAT DRINK VOTE» by Electrolux

Ēdiena un vīna «precināšanas»  paraug-stunda jeb populārākās festivāla vakariņas ar 4 ēdieniem, 12 izmeklētiem Francijas vīniem, trīs labākajiem Latvijas vīnziņiem un šefpavāru Māri Jansonu galvenajā lomā. Vakariņu dalībniekiem atlika tikai mieloties, uzdzert vīnu un balsot par savu ideālo pāri. Meistarklase tika rīkota sadarbībā ar Electrolux Latvija un Francijas Institūtu.

Lektori: Latvijas labākie someljēri - Gints Sniedze («Prike Latvija»), Jānis Kaļķis («Hotel Jūrmala SPA»), Jānis Gailis (restorāns «3 PRIR») - un šefpavārs Māris Jansons. Meistarklases moderators Aigars Nords.

Degustācijas menu: Vakara gaitā vīnziņi katrs pieskaņos vīnus Māra Jansona četru ēdienu vakariņām. Tātad, jārēķinās ar 4 izciliem Francijas iedvesmotiem ēdieniem un 12 tikpat lieliskiem Francijas vīniem kombinācijā ar vīnziņu stāstiem. 

Vakariņu ēdienkarte un vīni:

Aperitīvs: deVenoge Cordon Bleu

Sālī cepta kūpināta biete 
Louis Roederer Rose 2009
Bollinger Special Cuvée
Veuve Clicquot Ponsardin Demi-Sec

Svilināta jūras ķemmīte savos vākos
Domaine de la Bongran Viré-Clessé 2008
Dopff & Irion Grand Cru Schoenenbourg Riesling 2010
Guilbaud Freres Vouvray Clos La Lanterne Demi-Sec 2013

Islandes jēra mugura
Château Des Jacques Clos du Grand Carquelin Moulin-A-Vent 2007
Château Sociando-Mallet Haut-Medoc 1995
Gerard Bertrand Aigle Royal 2012

Ķirbju sēklu saldējums
Château Doisy Daëne Sauternes 1988
Château de Beaulon Vieille Reserve Or 10 Ans
Clarendelle Amberwine NV

05.03.2015.

Dokumentālās filmas «Gads Šampaņā» Eiropas PIRMIZRĀDE

Dokumentālās filmas «Gads Šampaņā» Eiropas PIRMIZRĀDE un vienīgais seanss Latvijā par godu šampanieša un vīna festivāla Riga Wine & Champagne atklāšanai. «Gads Šampaņā» dod iespēju ieskatīties pasaules apbrīnotākā vīna – šampanieša – aizkulisēs, šampanieša stāstu izklāstot no ļoti personiska un intīma sešu dažādu Šampaņas namu skatupunkta. Ar saviem stāstiem un piedzīvojumiem 2012.gada ražas gada laikā filmā dalās virkne atzītu vīndaru un Šampaņas personību gan no izciliem mazajiem ražotājiem (Diebolt-Vallois), gan lielajiem un leģendārajiem šampanieša ražotājiem (Gosset un Bollinger). Lai arī filmā dokumentētais 2012.gads sākotnēji šķita īstens pārbaudījums laika apstākļu dēļ, Šampaņas vīndariem izdevās radīt lieliskus un daudzsološus vīnus. Laika apstākļi un pasaules vēsturiskie notikumi jau gadsimtiem likuši šķēršļus Šampaņas vīndariem, tādēļ «Gads Šampaņā» ikvienam vīnmīlim ļaus kaut nedaudz izprast šampanieša – pasaulē apbrīnotākā svētku, prieka un pavedināšanas dzēriena – leģendu. 

Filma «Gads Šampaņā» ir otrā daļa filmu triloģijai par pasaules izcilākajiem vīniem. Triloģijas pirmā daļa «Gads Burgundijā» (2013) tika augstu novērtēta, saņēma vairāku kino festivālu apbalvojumus un bija ietverta vairāku starptautisku kino festivālu oficiālajās programmās. Triloģijas trešā daļa stāstīs par Portugāles izcilāko vīnu – portvīnu.

Filmas Eiropas pirmizrāde Latvijā bija iespējama ar Riga Wine & Champagne un vīnu importētāja Noble Wine atbalstu.

30.11.2014.

BBC Magnum Dinner

Vīna kolekcionāru un baudītāju kluba BurgerClub ikgadējās vakariņas ar BBC (Bordeaux + Bourgogne + Champagne) reģionu vīniem tikai un vienīgi magnumu formāta (1.5l) pudelēs. 7 ēdienu vakariņas 14 magnumu kompānijā. 20 viesi.

Īpašais viesis: Maikls Šusters (Lielbritānija), viens no pasaules atzītākajiem vīna autoriem un ekspertiem, konkursa un «Latvijas Gada vīns 2014» žūrijas priekšsēdētājs.

Aperitīvs
1990 Henriot Rosé

Champagne
1999 Deutz Cuvée William Deutz
1999 Bollinger R.D.
1990 Bollinger R.D.
1990 Laurent – Perrier Grand Siécle

Bourgogne
2001 Guy Amiot Puligny Montrachet 1er Cru Les Demoiselles
2001 Ramonet Chevalier Montrachet
1995 Marquis d'Angerville Volnay 1er Cru Taillepieds
2005 Marquis d'Angerville Volnay 1er Cru Taillepieds

Bordeaux
1996 Ch. Haut-Bailly, Pessac-Léognan
1990 Ch. Haut-Bailly, Pessac-Léognan
1988 Ch. Margaux, Margaux
1988 Ch. Palmer, Margaux

Sauternes

1967 Gilette Creme de Tètê 

29.11.2014.

Lexus Čempionu parāde 2014

Kas: «Lexus Čempionu parāde» jeb konkursa «Latvijas Gada Vīns 2014» uzvarētāju un Top 100 degustācija

Ko baudījām «Lexus Čempionu parādē»: Labākos Latvijā pieejamos šampaniešus, dzirkstošos vīnus, baltvīnus, sarkanvīnus, desertvīnus un stiprinātos vīnus no visas pasaules; vīnus, kas konkursa «Gada Vīns 2014» žūrijas vērtējumā saņēmuši visaugstākos vērtējumus.

«Gada vīna 2014» čempionu un Top 100 noteikšanā, degustējot vairāk kā četrus simtus LV pieejamos pasaules vīnus «uz aklo», iesaistījās nopietna starptautiska žūrija ar vis-zinošo Maiklu Šusteru (Michael Schuster, Lielbritānija) www.michaelschusterwine.com žūrijas priekšsēdētāja lomā. Maiklam palīdzēja arī vadošie Latvijas un Baltijas vīnziņi, Baltijas un Latvijas vīnziņu čempionātu uzvarētāji – Raimonds Tomsons («Vincents», Latvijas vīnziņu asociācijas prezidents, vairākkārtējs Latvijas, Baltijas un Eiropas vīna konkursu uzvarētājs), Valentīna Grandāne (viena no pieredzējušākajām vīna lektorēm Latvijā), Ronalds Pētersons (Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs), Arunas Starkus (Lietuvas vīnziņu asociācijas prezidents, AIWS), Aigars Lukstiņš (Vīnziņu čempionāta uzvarētājs), Gints Sniedze (Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs), Romāns Komars (bijušais vīnziņu asociācijas prezidents), Aigars Lukstiņš, Mārtiņš Pīlēns, Aigars Nords (festivāla dibinātājs, AIWS).

Degustācijas formāts: Walk-around degustācija, kurā ierodoties ikviens dalībnieks saņem glāzi un «parādes» plānu (vīnu sarakstu), lieliskas kompānijas un mūzikas pavadībā nogaršo visus iespējamos favorītus un čempionus, saņem vīnziņu padomu un uzzina daudz jauna.

28.11.2014.

«Vecā pasaule» pret «Jauno pasauli»

Vai Vecās un Jaunās pasaules vīnus esat kādreiz salīdzinājuši aci pret aci? Vai atšķirības joprojām eksistē? Patiesību centāmies noskaidrot kopā ar Maiklu Šusteru, vienu no pasaules atzītākajiem vīna ekspertiem, meistarklasē salīdzinot, preparējot un baudot 14 izcilus Vecās un Jaunās pasaules vīnus.

Meistarklase: «Vecā pasaule» pret «Jauno pasauli» – 14 izcili vīni kopā ar izcilā Maikla Šustera stāstiem un atziņām.

Lektors: Maikls Šusters (Michael Schuster) ir viens no pasaules atzītākajiem vīna ekspertiem, lektoriem un autoriem. Pasaulslavenā vīnu konkursa Decanter World Wine Awards pamatlicējs un žūrijas loceklis, vīna izdevumu The World of Fine Wine un Decanter, vīna best-selleru Understanding Wine un Essential Winetasting autors, kā arī prestižo organizāciju The Wine Society un Academie Internationale du Vin loceklis. Latvijā un Baltijas valstīs Maikls ieradās pirmoreiz, lai uzņemtos konkursa «Latvijas Gada Vīns 2014» žūrijas priekšsēdētāja pienākumus un piedalītos citās festivāla Riga Wine & Champagne aktivitātēs.

Degustācijas vīni: 14 izcili Latvijā pieejami Vecās un Jaunās pasaules vīni, kurus Maikls Šusters atlasījis īpaši meistarklasei. Vīni tika servēti pa pāriem, katrā no 6 pāriem iekļaujot vienu Vecās un vienu Jaunās pasaules izcilnieku.

Aperitīvs: Louis Roederer Brut Premier NV (Francija)

1.pāris - Sauvignon Blanc
Guilbaud Frères Sancerre Les Chenes Vieux 2013 (Francija)
Framingham Sauvignon Blanc 2013 Marlborough (Jaunzēlande)

2.pāris – Riesling
Alsace Riesling Hugel 2012 (Francija)
EROICA Riesling 2012 (ASV)

3.pāris – Chardonnay
Chablis Fèvre 2013 (Francija)
Chablis Les Clos Fèvre 2011 (Francija)
Mont Rochelle MIKO Chardonnay 2009 (Dienvidāfrika)

4.pāris – Pinot Noir
Domaine Jean-Baptiste Ponsot Rully 2012 (Francija)
Cloudy Bay Pinot Noir 2009 (Jaunzēlande)

5.pāris - Cabernet Sauvignon
Château Sociando Mallet 2010 (Francija)
Meerlust Rubicon 2008 (Dienvidāfrika)

6.pāris - Syrah/ Shiraz
St Joseph Delas Francois de Tournon 2012 (Francija)
d'Arenberg The Dead Arm Shiraz 2010 (Austrālija)

04.04.2014.

Portugāles vīnu degustācija profesionāļiem

Ekskluzīva un līdz šim plašākā Portugāles vadošo vīnu degustācija Latvijā ar ražotāju un vīndaru līdzdalību. Sadarbībā ar «KROSSLINK – Wine Synergy» (Portugāle).

Degustācijā 14 vadošie ražotāji un vīna māju pārstāvji no Portugāles iepazīstināja ar sevi un ļāva iepazīt un degustēt savus vīnus. Bija iespējams iepazīt vīnus no Minho reģiona, Douro reģiona izslavētos portvīnus, kā arī Tejo, Lisboa, Dão, Beira interior un Alentejo reģionu vīnus. Degustācijā piedalīsies: Casa de Senra, Alto Lima, Calheiros Cruz, Quinta do Cume, Quinta do Sagrado, Casa da Urra, Magnum Wines, Casa Agrícola Alexandre Relvas, Pontual Wines, Casa Santos Lima, Quinta da Sequeira, DFJ VinhosIdealdrinks un Viniparra īpašnieki un māju pārstāvji.

Degustācijas formāts: walk-around formāts, t.i. viesi varēja brīvi apstaigāt visus degustācijas galdus un nogaršot visu ražotāju pieejamos vīnus. Degustācija bija domāta tikai profesionāļiem – vīnziņiem, vīna izplatītājiem, HoReCa un specializētu mediju pārstāvjiem.

09.03.2014.

«EAT DRINK VOTE» by Electrolux

«Bibliotēka No 1 Restorāns» šefpavārs Māris Jansons pastrādāja plecu pie pleca ar Latvijas labākajiem vīnziņiem, lai radītu ideālas vīna un ēdiena «laulības». Meistarklases apmeklētājiem atlika tikai mieloties, uzdzert vīnu un balsot par garšīgāko pāri. Meistarklase tika rīkota sadarbībā ar Electrolux Latvija.

Lektori: Latvijas labākie someljēri - Raimonds Tomsons («Vincents»), Jānis Kaļķis («Hotel Jūrmala SPA»), Jānis Gailis («Bibliotēka No 1») - un šefpavārs Māris Jansons. Meistarklases moderators Aigars Nords.

Degustācijas menu: Vakara gaitā vīnziņi katrs pieskaņoja vīnus Māra Jansona četru ēdienu vakariņām - Raimonds Tomsons rūpējās par Spānijas vīniem, Jānis Kaļķis - par Franciju, savukārt, Jānis Gailis - Itāliju. Vakariņās kopā sanāca 4 izcili ēdieni un 12 tikpat lieliski vīni kombinācijā ar vīnziņu stāstiem. 

Aperitīvā: Champagne de Venoge Blanc de Noirs

Austeres Rokfellera gaumē
Soldati La Scolca Brut 2007, Itālija
Champagne Delamotte Blanc de Blancs 2002, Francija
Martin Codax Gallaecia 2009, DO Rias Baixas, Spānija

Pīļu aknas fuagrā
Ca dei Frati Tre Filer 2009, Itālja
Chateau Des Reyssiers Regnie 2010, Francija
A.Fernandez Alejairen Crianza 2010, DO Castilla La Mancha, Spānija

Savvaļas pīles konfits
Ca dei Frati Brolettino Affinato Lugana 2007, Itālija
Chateau Tour Prignac Grand Reseve Cru Bourgeois Medoc 2007, Francija
Alvaro Palacios 2010 Le Terrasses Velles Vinyes Priorat DOCa, Spānija

Dravnieka prieks
Fattoria Le Pupille Solalto 2006, Itālija
Domaine De Savagny Macvin Du Jura, Francija
Apasionado De Jose Pariente 2011, DO Rueda, Spānija

09.03.2014.

Supertoskānietis Tignanello

Vīndara Stefano Carpaneto vadībā baudījām septiņus dažādus izcilā Tignanello ražas gadus. Kas ir Tignanello? Antinori, ievērojamākās Itālijas vīna dinastijas, lepnums un viens no Itālijas slavenākajiem sarkanvīniem, t.s. «supertoskāniešiem». Meistarklase tika rīkota sadarbībā ar Dunker Latvija, Tignanello izplatītāju Latvijā.

Lektors: Antinori galvenais vīndaris Stefano Carpaneto. Meistarklases moderators Aigars Nords.

Degustācijas vīni: Antinori ģimenes vīndara Stefano Carpaneto vadībā baudījām un salīdzinājām septiņus Tignanello, iespējams, Itālijas slavenākā supertoskānieša ražas gadus. Tignanello vēsture Itālijā ir leģendām apvīta - Tignanello pirmais no Sangiovese vīnogas vīniem sāk lietot mazās franču ozola mucas, pirmais sāk Sangiovese vīnogām piejaukt starptautiski atzītās Cabernet Sauvignon, tādējādi iegūstot pasaulslaveno iesauku «supertoskānietis». Tignanello ražo tikai izcilos ražas gados, septiņus no kuriem Antinori ģimene bija laipni atvēlējusi Riga Wine & Champagne festivāla meistarklasei.

Tignanello 2010
Tignanello 2008
Tignanello 2007
Tignanello 2006
Tignanello 2005
Tignanello 2004
Tignanello 1996

Tignanello vīnogas: 80% Sangiovese, 15% Cabernet Sauvignon, 5% Cabernet Franc

09.03.2014.

Villija Brundlmaiera četras desmitgades

Apmeklētājiem bija unikāla iespēja pārliecināties ne tikai par Austrijas spēju radīt visaugstākās kvalitātes pasaules klases vīnus, bet arī par šo vīnu spēju nogatavoties, ar laiku kļūstot vēl neatvairāmākiem. Meistarklase tika rīkota sadarbībā ar Vīna Studiju, Brundlmayer izplatītāju Latvijā.

Lektors: Vīndarītavas īpašnieks un vīndaris Villijs Brundlmaiers (Willi Brundlmayer). Meistarklases moderators Aigars Nords.

Aperitīvā: Bründlmayer Extra Brut

Dzirkstošie vīni:
Bründlmayer Brut 2008 Magnum 1.5l pudelē
Bründlmayer Brut Rosé Magnum 1.5l pudelē
Bründlmayer pēc tradicionālās metodes radītos dzirkstošos vīnus pamatoti uzskata par vieniem no labākajiem šampanieša līdziniekiem pasaulē.

Grüner Veltliner baltvīni no augstākās raudzes vīna dārziem:
GV Berg Vogelsang 2012
GV Käferberg 2012
GV Käferberg 2008
GV Käferberg 1998

Riesling baltvīni no slavenākajiem Austrijas vīna dārziem:
Steinmassel 2012
Heiligenstein Alte Reben 2008 Magnum 1.5l pudelē
Heiligenstein Lyra 1998
Heiligenstein Spätlese 1971

08.03.2014.

Nordea Lielā burbuļu parāde 2014

Lielākā šampaniešu un dzirkstošo vīnu parāde– degustācija, kāda Rīgā un Baltijas valstīs jebkad redzēta. Baudīšanai un degustēšanai 8.martā tika piedāvāti vairāk kā 100 franču šampaniešu un tā cēlākie brālēni - Prosecco, Franciacorta, Cava, Cap Classique, Cremant.

Nordea Lielā burbuļu parāde 2014.g. 8.martā

Ko tādā «Burbuļu parādē» dara? Jūs ierodaties. Mēs Jums iedodam skaistu glāzi un īsus norādījumus, kur un ko baudīt. Tālākais jau ir Jūsu ziņā.

Varat izdarīt neiespējamo – apstaigāt visu «parādes» leti, iemalkot pilnīgi visus «parādes» šampaniešus un aprunāties ar pilnīgi visiem izplatītājiem un ražotājiem cerībā atrast savu mīļāko šampanieti. Tas nebija viegli, jo šampaniešu bija daudz.

Varat veikt rūpīgas piezīmes «parādes» katalogā par to, kurš  skābāks, kurš saldāks vai kurš burbuļaināks. Kuru izvēlēties sievai, vīram, mammai, dāvināšanai biznesa partnerim vai savai dzimšanas dienai. Protams, katalogi būs pieejami visiem.

Varat vispār neiespringt. Paņemt pirmo šampanieti, kas par rokai, piesēst, lēnām baudīt un vērot «Nordea Lielās burbuļu parādes» skaistos dalībniekus. Kas zina, varbūt kādam izdodevās iepazīties vai nodibināt kādu biznesa kontaktu?

Varat noklausīties «Burbuļu ABC». Tās būs tādas īsas, neformālas lekcijas ar glāzi rokā turpat «Burbuļu parādes» laikā – vadošie Latvijas vīnziņi, kā, piemēram, Raimonds Tomsons un Jānis Kaļķis, vienkāršā valodā apstāstīja pašus pamatus, atbildēja uz jautājumiem, ieteica, ko vēl vērts nodegustēt. 

Varat aiziet uz «Bubbledogs lounge». Šo ideju «nospērām» no Londonas kulta bāra Bubbledogs, tur servē tikai gourmet hot-dogus ar šampanieti. Kāpēc gan lai mēs Rīgā to neizdarītu labāk? Šefpavāra Māra Jansona izpildījumā burbuļsuņi par simbolisku samaksu bija pieejami visiem «Nordea Lielās burbuļu parādes»  apmeklētājiem. Kā tapa Bubbledogs receptes varat noskatīties sadaļā «Video».

07.03.2014.

Ceļojums Moët & Chandon pagrabos

Pasaules slavenākā šampaniešu nama t.s. «vertikālā» jeb vairāku Moët & Chandon ražas gadu šampaniešu degustācija. Pirmoreiz Baltijā, Riga Wine & Champagne festivālā! Meistarklase tika rīkota sadarbībā ar PRIKE Latvija, Moët & Chandon izplatītāju Latvijā.

Lektors: Moët & Chandon zīmola vēstnese Elise Losfelt. Meistarklases moderators Aigars Nords.

Degustācijas šampanieši: Moët & Chandon vīndares Elise Losfelt vadībā baudījām un salīdzinājām astoņus izcilus un retus Moët & Chandon šampaniešus. Vecumā no desmit līdz divdesmitčetriem gadiem. Trīs rozā un piecus baltus. Pašos spēka gados. No labākajiem ražas gadiem. Meistarklase bija unikāla iespēja pārliecināties par šī lieliskā dzēriena spēju attīstīties un nogatavoties pudelē vairāku desmitu gadu garumā.

1985 Moët & Chandon Grand Vintage Blanc no Magnum 1.5l pudeles
1999 Moët & Chandon Grand Vintage Blanc
2002 Moët & Chandon Grand Vintage Blanc
2004 Moët & Chandon Grand Vintage Blanc
2006 Moët & Chandon Grand Vintage Blanc

1990 Moët & Chandon Grand Vintage Rosé no Magnum 1.5l pudeles
2002 Moët & Chandon Grand Vintage Rosé
2004 Moët & Chandon Grand Vintage Rosé

24.11.2013.

Collectors’ Magnum Dinner

Vīna kolekcionāru un baudītāju kluba BurgerClub saiets ar klasisko reģionu vīniem tikai un vienīgi magnumos un citās liel-formāta (no 1.5l) pudelēs. 14 magnumi no ’64 līdz ’05. Vīnu meistarklase tika rīkota sadarbībā ar BurgerClub biedru kolekcijas vīniem.

Magnumi

Aperitīvs: Paul Bara Bouzy, Champagne, 2002


Aukstās uzkodas ar Šampaņu un balto Burgundiju

Pīles pastēte ar graudu maizes bageti, saulē kaltētu tomātu sviestu un sīpolu marmelādi
Tunča tartars pasniegts  ar baltmaizes grauzdiņiem, kaperiem, lociņiem, šalotes sīpoliem
Henriot Rosé 1988
Philipponnat Clos des Goisses 1976
Dom. Ponsot Clos des Monts Luisants 2002
Comte Senard Corton Blanc 2000

Siltās uzkodas ar sarkano Burgundiju

Stores fileja ar burkānu biezeni un Holandes zaļumu mērci
Pīles krūtiņa ar selerijas - kartupeļu biezeni un kazeņu mērci
Bouchard Pere & Fils Le Corton 2000
Dom. Ponsot Clos de la Roche VV 1996
Comte Senard Corton Clos de Meix 1989
Dom. Pierre Ponnelle Vougeot Le Prieuré 1964

Siltās uzkodas ar Jauno pasauli un Itāliju

Jēra ribas ar grillētiem baby dārzeņiem un piparmētru mērci
Brieža gaļas kotletes ar kartupeļu sacepumu un sarkanvīnā vārītu brūkleņu mērci
Penfolds BIN 60A 2004
Beringer Napa Valley Cabernet Sauvignon 1996
Antinori Pian Delle Vigne Brunello di Montalcino 1998
Luciano Sandrone Cannubi Boschis Barolo 1996

Deserts ar Mozeli

Ābolkūka
J.J.Prüm Wehlener Sonnenuhr Auslese GK 2005 

22.11.2013.

French Classics by Andrew Jefford

12 Francijas klasisko vīnu meistarklase-degustācija Decanter, Financial Times vīna sleju un best-selleru autora, septiņ-kārtēja Louis Roederer balvas ieguvēja E. Džeforda (UK) vadībā. Meistarklase tika rīkota sadarbībā ar Francijas Kultūras Institūtu Francijas Gastronomijas nedēļas ietvaros.

Lektors: Endrjū Džefords (Andrew Jefford, Anglija) ir viens no pieprasītākajiem vīnu pasaules lektoriem un ekspertiem, neskaitāmu godalgotu grāmatu («The New France», «Wine Course») autors, septiņu Louis Roederer balvu ieguvējs, žurnāla Decanter regulāro sleju un iknedēļas bloga autors, žurnāla The World of Fine Wine redaktors un viens no Financial Times vīna sleju autoriem. Endrjū ar ģimeni dzīvo Montpellier, Francijā un Baltijas valstīs ieradās pirmoreiz.

Meistarklasē piedalījās arī Bordo vīnzinis Seržs Opijārs. 

Degustācijas vīni: 12 augstākās klases vīni no Bordo, Burgundijas, Luāras ielejas, Elzasas, Ronas, Langedokas. Kurš gan nav dzirdējis un vēlējies izgaršot šos, cēlākos un leģendārākos Francijas vīnus?

Aperatīvs: Chateau D’Esclans «Whispering Angel» Rose 2012, Côtes de Provence

 1. Moutard Cuvée des 6 cépages 2006, Champagne
 2. Jacquesson Avize Champ Caïn 2004, Champagne
 3. Domaine Laroche Les Clos Grand Cru 2009, Chablis
 4. Bouchard Meursault Genevrieres Premier Cru 2011, Côte de Beaune
 5. Paul Zinck Riesling Grand Cru Eichberg 2009, Alsace
 6. Zind Humbrecht Gewurztraminer LOT 17M 2009, Alsace
 7. Mas de Daumas Gassac Rouge 2011, Vin de Pays
 8. La Péira 2008, Coteaux du Languedoc
 9. Jean Luc Colombo Les Ruchets 2009, Cornas
 10. Cháteau de Beaucastel 2001, Chateauneuf-du-Pape
 11. Domaine Marquis d‘Angerville Pommard 2002, Côte de Beaune
 12. La Dame de Montrose 2010, Saint-Estéphe
21.11.2013.

Vintage Champagne by Essi Avellan MW

12 izcilāko šampaniešu meistarklase-degustācija Fine Champagne redaktores un Christie’s Encyclopedia of Champagne and sparkling wine autores E.Avelānas (Somija) vadībā. Meistarklase tika rīkota sadarbībā ar Francijas Kultūras Institūtu Francijas Gastronomijas nedēļas ietvaros.

Lektore: Essi Avelāna (Essi Avellan, Somija) ir viena no pasaules vadošajām šampanieša ekspertēm, Master of Wine titula īpašniece, žurnāla FINE Champagne izdevēja, Decanter, pasaules vadošā vīnu žurnāla, šampaniešu nodaļas redaktore un Decanter World Wine Awards žūrijas locekle. Lai gan Essi dzīvo Helsinkos, viņas otrās mājas ir Šampaņa, kurā viņa daudz laika pavada degustējot, tiekoties ar ražotājiem, kā arī rakstot savu jaunāko grāmatu «Christie’s World Encyclopedia of Champagne and Sparkling Wine» jeb Christie’s izsoļu nama paspārnē topošo šampanieša un dzirkstošo vīnu enciklopēdiju. 

Degustācijas šampanieši: Apmeklētājiem bija iespēja nobaudīt 12 augstākās klases šampaniešus, kurus Essi personīgi izraudzījās Rīgas meistarklases vajadzībām. Šampanieši tika servēti pa pāriem, lai uzskatāmāk demonstrētu stilistiskās, vīndarīšanas un terroir jeb vīnogulāju izcelsmes atšķirības dažādu šampaniešu garšās.

Aperat: Delamotte Blanc de Blancs 2002

 1. Veuve Fourny Millésime 2007
 2. Paul Bara Comtesse Marie de France Bouzy 2000
 3. Louis Roederer Brut Vintage 2006
 4. Henriot Millesime 2003
 5. Thienot Cuvée Alain Thiénot Brut 2002
 6. Laurent-Perrier Grand Siècle Brut
 7. Taittinger Comtes de Champagne 2004
 8. Dom Pérignon Oenotheque 1995
 9. Drappier Grande Sendree Rose Millesime 2005
 10. Moet Rose Vintage 2004
 11. Gosset Celebris Rosé 2007
 12. Deutz Cuvee Williams Rosé 2000

Meistarklases laikā pasaules pirmizrādi piedzīvoja arī «Christie’s World Encyclopedia of Champagne and Sparkling Wine» 4.atjaunotais un papildinātais izdevums, kas pēc degustācijas bija nopērkams ar pašas autores Essi Avellan MW autogrāfu.

10.03.2013.

Vintage & Prestige šampanieši

Vintage & Prestige bija šampaniešu un cēlāko dzirkstošo vīnu meistarklase tiem, kam ar «Burbuļu parādi» nepietiek. Tiem, kas šampanieša tēmu grib izgaršot smalkāk un pamatīgāk. Meistarklasē tika degustēti reti šampanieši no labākajiem ražas gadiem, vadošo Šampaņas un dzirkstošo vīnu ražotāju prestige cuvee darinājumi un pāri visam, protams, bija stāsti un leģendas, kas šos vīnus padara vēl īpašākus.

Vintage & Prestige bija lekcijas formāta degustācija ar vintage jeb konkrētu ražas gadu šampaniešiem un dzirkstošajiem vīniem, kombinācijā ar Tima Vaildmena (Master of Wine) stāstiem un Aigara Norda komentāriem par to, ar ko tie atšķiras no «ikdienas» dzērieniem, par stilu, vīnogu un ražas gadu dažādību, par aristokrātisko «lielo» māju un «zemnieku» māju šampaniešiem, par to, kāpēc un vai par vintage šampaniešiem vērts maksāt vairāk.

1. Ruinart Blanc de Blancs. Ruinart pirmsākumi meklējami 1729.gadā, kad mūka Tjerī Ruināra (Thierry Ruinart) burbuļu know-how biznesā pārvērta Nikolā Ruinārs (Nikolas Ruinart).  Ruinart ir viens no Blanc de Blancs etaloniem, kurā izmanto vīnogas ne tikai no Cote des Blancs, bet arī no Montagne de Reims apgabaliem. 100% Chardonnay.

2. Laurent Perrier Brut Rose Magnum. Pēc saignee metodes ražotais rose šampanietis ir viens no populārākajiem rozā šampaniešiem pasaulē. Tā ražošanu L-P aizsāk 1968.gadā, šampanieti pildot pudelēs, kuras formas pirmsākumi meklējami vēl karaļa Henrija IV laikos. 100% Pinot Noir. 

3. Taittinger Comtes de Champagne Blanc de Blancs 2004Comtes de Champagne ražošanā tiek izmantotas tikai Grand Cru vīnogas no Côte des Blancs apgabala prestižākajiem ciematiņiem - Avize, Le Mesnil, Oger, kā arī Chouilly un Cramant. Ne velti Comtes de Champagne uzglabāšanas potenciāls ir vairāki desmiti gadu. 100% Chardonnay.

4.Piper Heidsieck RARE 2002. Kritiķi joko, ka Piper Heidsieck RARE, iespējams, ir pasaules labākais prestige cuvee šampanietis, kuru Jums nekad nav nācies nogaršot. Tik tiešām, līdz šim RARE izlaists tikai 1976., 1979., 1985., 1988., 1990., 1998., 1999. un izcilajā 2002. ražas gadā. 70% Chardonnay, 30% Pinot Noir.

5. Berlucchi Palazzo Lana Brut 2004. Berlucchi ir Franciacorta jeb Itālijas «šampaniešu» reģiona celmlauzis, kurš pirmais pasaulei centās pierādīt, ka šampanietim cienīgus konkurentus no tradicionālās metodes izgatavot var arī Itālijā. Palazzo Lana ir cēlākais Berlucchi dzirkstošais vīns, daļēji nogatavināts ozolā, pudelē izturēts 5 gadus. 75% Chardonnay, 25% Pinot Noir.

6. Ca’ del Bosco Cuvee Annamaria Clementi 2004. Kāds slavens šampaniešu kritiķis reiz atzīmēja, ka Annamaria Clementi esot Itālijas «Dom Perignon». Darināts pēc tradicionālās metodes, šis, iespējams, arī ir slavenākais Itālijas tradicionālās metodes dzirkstošais vīns no Franciacorta reģiona Iseo ezera krastā. Pudelē izturēts 7 gadus. 55% Chardonnay, 25% Pinot Bianco, 20% Pinot Nero. 

7. Moet & Chandon 2004. Napoleona, Skarletas Johansones un Rodžera Federera šampanietis. Neapšaubāmi slavenākais un populārākais pasaules šampanietis no izcilā 2004.-tā ražas gada. 38% Chardonnay, 33% Pinot Noir, 29% Pinot Meunier.

8. Dom Perignon 2003. Leģendārais Ričards Gofrojs, Dom Perignon vīndaris, savulaik jokoja, ka 2003.ražas gads viņam esot bijis «komandas saliedēšanas» jeb interesantākais ražas gads viņa karjerā. Izteikti karstajā un šampanietiem pavisam nepateicīgajā ražas gadā viņš radīja vienu no izcilākajiem Dom Perignon šampaniešiem. 60% Pinot Noir, 40% Chardonnay.

9. Perrier Jouet Belle Epoque 1998. Belle Epoque šampanietis var lepoties ar, iespējams, romantiskāko pudeli visā Šampaņā -  art noveau stilā uz pudeles iegravētās anemones jau kļuvušas par Šampaņas leģendu. Tieši tāpat kā Grand Cru kvalitātes Chardonnay vīnogulāji no Cramant ciematiņa, kas veido Belle Epoque kodolu. 50% Chardonnay, 45% Pinot Noir, 5% Pinot Meunier.

10. Gosset Celebris 1998. Celebris ir Gosset mājas lepnums, prestige cuvee, kurā dominē Chardonnay vīnogas. Lai arī 1998.gads ir tikai ceturtais Celebris izlaidums, šis 100% Grand Cru vīnogulāju šampanietis jau paspējis saņemt augstākos kritiķu un šampanieša cienītāju vērtējumus visa pasaulē. 64% Chardonnay, 36% Pinot Noir.

11. De Venoge Blanc de Blancs 1996. Šajā 100% Chardonnay šampanietī no izcilā 1996.-tā ražas gada interesantas garšas nianses ienes Chardonnay maisījums no Cote des Blancs un Sezannes apgabalu vīnogām. 100% Chardonnay.

12. Alfred Gratien 1996. Gratien mājas šampaniešus ir grūti neatpazīt – fermentētiem un izturētiem ozolā tiem raksturīga pilnmiesība un klasiskās maizes un biskvītu nianses. Ķīmijas entuziastiem varam pačukstēt, ka Alfred Gratien izvairās no malo-laktiskās fermentācijas, tādējādi ļaujot šampaniešiem ilgāk saglabāt jaunību pudelē. 60% Chardonnay, 20% Pinot Noir, 20% Pinot Meunier.

Meistarklasi vadīja Tims Vaildmens (Tim Wildman MW) kopā ar Aigaru Nordu: Tims ir viens no Eiropas vadošajiem vīna ekspertiem, prestižā Master of Wine titula īpašnieks. 2008.gadā saņēmis leģendārā Roberta Mondavi piemiņas balvu par visu laiku labāko eksāmenu rezultātu Master of Wine eksāmenos. Darbojas pasaules vadošā vīnu žurnāla Decanter konkursa World Wine Awards un citu nozīmīgu vīna konkursu žūrijās, regulāri publicējas vadošajos starptautiskos vīna nozares izdevumos.

10.03.2013.

Vīnu pasaules šedevri

Šajā meistarklasē tika malkota vīnu «obligātā literatūra» – Vecās un Jaunās pasaules vīni un reģioni, kas būtu jāzina katram vīnmīlim. «Vīnu pasaules šedevrus» bija sadalīti pa pāriem tā, lai dotu iespēju pretstatīt līdzvērtīgus Vecās un Jaunās pasaules vīnus, klasiskus Vecās un Jaunās pasaules reģionus, vīnogas un vīndarīšanas stilus.

Meistarklasi vadīja Tims Vaildmens (Tim Wildman MW). Tims ir viens no Eiropas vadošajiem vīna ekspertiem ar vairāk kā 20 gadu pieredzi nozarē, prestižā Master of Wine titula īpašnieks. 2008.gadā saņēmis leģendārā Roberta Mondavi piemiņas balvu par visu laiku labāko eksāmenu rezultātu Master of Wine eksāmenos. Darbojas pasaules vadošā vīnu žurnāla Decanter konkursa World Wine Awards un citu nozīmīgu vīna konkursu žūrijās, regulāri publicējas vadošajos starptautiskos vīna nozares izdevumos.

Meistarklases vīnu saraksts:

 1. Pinot Grigio Friuli Colli Orientali 2011, Livio Felluga. Viens no Itālijas visvairāk atpazītajiem baltvīniem - Pinot Grigio izcilā ražotāja Livio Felluga izpildījumā no Friuli reģiona Ziemeļ-Itālijā. 100% Pinot Grigio. Itālija. 

 2. Abtsberg Riesling Kabinett 2007, Maximin Grunhauser. Pasaules klasika – Vācijas saldskābenais Riesling no 14ha lielā un stāvā Abtsberg vīna dārza pie Rūveras upes ietekas Mozelē. Abtsberg dārzs Šūbertu ģimenes īpašumā ir jau piektajā paaudzē kopš 1882.gada. 100% Riesling. Mozeles ieleja, Vācija.

 3. Sancerre «Le MD de Bourgeois» 2010, Henri Bourgeois. Henrī Buržuā Sancerre un Pouilly – Fume reģionos darinātie baltvīni jau 11 paaudzēs ir ne tikai Luāras ielejas, bet visas pasaules Sauvignon Blanc etaloni. 100% Sauvignon Blanc. Luāras ieleja, Francija.

 4. Chablis Grand Cru Les Clos 2010, Domaine William Fevre. Pasaulē populārākā baltā vīnoga Chardonnay no savas īstenās mājvietas – Šablī reģiona cēlākā Grand Cru vīna dārza Les Clos. 100% Chardonnay. Šablī, Francija.

 5. Beaune Greves Premier cru L'Enfant Jesus 2007, Bouchard Pere & Fils. «L’Enfant Jesus» jeb «Jēzus bērns» ir viens no slavenākajiem Burgundijas vīna dārziem pašā Bonas vīnu apgabala centrā. Pateicoties īpašam terroir, Pinot Noir šeit kļūst tik pavedinošs, ka kritiķi L’Enfant Jesus iesaukuši par «baby Jesus in velvet pants». 100% Pinot Noir. Burgundija, Francija.

 6. Barolo Bussia 2005, Prunotto. Pastāv uzskats, ka Barolo, cēlākais un ilgt-spējīgākais no Itālijas sarkanvīniem, esot perfekta Itālijas atbilde Burgundijas Pinot Noir sarkanvīniem. Šī Barolo izcelsme ir 7 hektāru lielais «Bussia» vīna dārzs, Barolo apgabala lepnums. 100% Nebbiolo. Pjemonte, Itālija.

 7. La Rioja Alta Gran Reserva 904 1997. Rioha neapšaubāmi ir atpazīstamākais Spānijas reģions, savukārt, «Gran Reserva 904» ir viens no Riohas etaloniem. Savos 16 gados vīns ir pašā pilnbriedā. 90% Tempranillo, 10% Graciano. 

 8. Chateauneuf-du-Pape Galets Roules 2009, Ogier. Gandrīz neizrunājamais Chateauneuf-du-Pape ir Dienvidfrancijas vīnu karalis un vīnmīļu «obligātā literatūra» pateicoties savām neatkārtojamām garšas īpašībām, kuras veidojušās īpaša vīnogu sajaukuma un akmeņ-oļu augsnes ietekmē. 65% Grenache, 15% Syrah, 10% Mourvedre, 10% Cinsault. Francija.

 9. Hermitage «La Chapelle» 2007Paul Jaboulet Aine. «La Chapelle» ir Francijas leģenda – vīns, ilgdzīvotājs no Hermitage kalna stāvo nogāžu vīnogulājiem Tain l’Hermitage ciematā Ronas upes krastā. Iespējams, visu pasaules Syrah etalons? 100% Syrah. Ronas ieleja, Francija.

 10. Syrah Gimblett Gravels 2008, Craggy Range. Jaunzēlandes ziemeļu salas  Hauka līča (Hawke’s Bay) krastā esošais 800 hektāru lielais Gimblett Gravels apgabals savā īsajā pastāvēšanas vesturē jau paspējis kļūt par Jaunās pasaules klasiku. Craggy Range ir slavenākā apgabala vīndarītava, kuras vīni izpelnījušies augstāko kritiķu atzinību. 97% Syrah, 3% Viognier. Jaunzēlande.

 11. Chateau Batailley 2006. Francijas karaliskākā reģiona Bordo pārstāvis. Tā sauktā «kreisā krasta» cru classe jeb augstākās, 1855.gada, klasifikācijas bordo sarkanvīns no slavenā Pauillac apgabala. 70% Cabernet Sauvignon, 25% Merlot, 3% Cabernet Franc, 2% Petit Verdot. Bordo, Francija.

 12. Black Label Cabernet Sauvignon - Shiraz 2005, Wolf Blass. Viens no klasiskākajiem Austrālijas vīniem, kas Francijai «mēli rāda» sajaucot Cabernet Sauvignon ar Shiraz. Black Label ir vairāku reģionu vīnogu maisījums no izcila ražas gada. 51% Cabernet Sauvignon, 49% Shiraz. Austrālija.

10.03.2013.

Eat.Drink.Vote.

Pat, ja Jums šķiet, ka ņemšanās ap ēdiena un vīna pareizu «precināšanu» ir pārspīlēta, piekritīsiet taču, ka nekas negaršo labāk kā ass šablis ar austerēm vai samtains bordo ar jēra sautējumu. Tātad, kaut kas tajā visā ir. Šajās vakariņās mēs lūdzām restorāna «Bibliotēka No 1 Restorāns» šefpavāru Māri Jansonu pastrādāt plecu pie pleca ar vīnziņiem, lai radītu ideālas vīna un ēdiena «laulības».  Meistarklases apmeklētājiem atlika tikai mieloties, uzdzert vīnu un balsot par garšīgāko pāri.

Vakara gaitā trīs Latvijas labākie vīnziņi katrs pieskaņoja vīnus restorāna «Bibliotēka No 1  Restorāns» šefpavāra Māra Jansona četru ēdienu vakariņām. Vīnus pēc Māra receptēm radītajiem ēdieniem «precināja” Latvijas labākie vīnziņi – Raimonds Tomsons (Restorāns «Vincents»), Jānis Kaļķis («Hotel Jūrmala SPA»), Jānis Gailis («Bibliotēka No 1 Restorāns»).

Vakariņu ēdienkarte un vīni:

 Aperitīvā: Laurent - Perrier (Champagne) no magnuma

MLV Kazassiers (v)

vīna bazilika sorbets, krāsnī cepta biete, smilšu mīklas drupačas

Lagar De Cervera Rias Baixas Albarino 2010

Erste + Neue Puntay Gewurztraminer DOC 2011

Dr Loosen Bernkastele Lay Riesling Kabinett 2011

 

Pīļu aknas foie gras

impregnēti bumbieri, sīpolu marmelāde, velutē mērce

Clos De L`Oratoire Des Papes Chateauneuf Du Pape Blanc 2011

Terre Del Principe Le Serole Terre Del Volturno IGT 2007

Gustave Lorentz Grand Cru Altenberg De Bergheim Pinot Gris 2007

 

Teļa vaigi

romiešu ķimenēs apcepti burkāni, miežu putraimi, bazilika kaviārs, teļgaļas buljona mērce

Beringer Knight Valley Cabernet Sauvignon 2006

Silvio Nardi Brunello Di Montalcino DOCG 2003

La Rioja Alta Vina Alberdi Reserva 2005

 

Šokolādes fondants

vaniļas saldējums, bizejas drupačas, ķiršu gēls, mētras cukurs

Gerard Bertrand Banyuls, VDN 2005

Lorenzo Begali Recioto Della Valpolicella DOC 2009

Porto Niepoort Colheita 1984

 

09.03.2013.

Lielā Burbuļu parāde 2013

Cik dažādus šampaniešus esat līdz šim nogaršojuši? 10? Kā būtu ar 50? 100? «Lielā Burbuļu parāde» bija lielākā šampaniešu un dzirkstošo vīnu parāde – degustācija, kādu Rīga jebkad redzējusi. Nopietni. Malkošanai, baudīšanai un degustēšanai 9.martā piedāvājām vairāk kā 100 dažādus Latvijā pārstāvētos franču šampaniešus, kā arī cēlākos «brālēnus» – Prosecco, Franciacorta, Cava, Cap Classique, Cremant.

 

 

23.11.2012.

The Magical 13 by Peter Liem

The Magical 13 by Peter Liem - notika 23.novembrī «BIBLIOTĒKA N°1» restorānā.

Kas ir Pīters Liems un kas tie par «Magical 13»? Pīters ir viens no pasaules atzītākajiem šampaniešu pazinējiem, Louis Roederer starptautiskās balvas ieguvējs, champagneguide.net dibinātājs. Savai meistarklasei viņš izraudzījās «maģisko trīspadsmitnieku» – veselus 13 Rīgā pieejamus izcilus šampaniešus. Ieskatu Pītera Liema 23.novembra meistarklasē gūsiet sadaļā «Galerija» vai noskatoties video.

Iesākumam: restorāna «Bibliotēka Nr.1» īpašs ievads Pītera Liema stāstam par Blanc de Blancs šampaniešiem
De Venoge Blanc de Blancs 2000

1.pāris: Non-vintage šampanieši, to nozīme Šampaņā. Lielās šampaniešu mājas un «zemnieku» ražotāji.
Paul Bara Brut Reserve un Charles Heidsieck Brut Reserve

2.pāris: Blanc de Blancs šampaniešu tipi jeb kā Chardonnay Šampaņā iegūst savu labāko formu?
Gosset Blanc de Blancs un Deutz Blanc de Blancs 2004

3.pāris: Vai «terroir» jeb šampanieša izcelsmes vietai Šampaņā ir nozīme?
Delamotte Blanc de Blancs 2002 un Veuve Fourny Clos Notre Dame 2002

4.pāris: 2002.gads - leģendārākais gads pēdējos 20 gados?
Mandois Cuvée Victor Brut 2002 un Laurent-Perrier Brut 2002

5.pāris: 2004.gads - ražas gads uz «steroīdiem». Kā tas ietekmējis leģendāro «atraitni Kliko» un kulta «Kristālu»?
Veuve Clicquot Vintage 2004 un Louis Roederer Cristal 2004
Uzkoda pie Veuve Clicquot Vintage 2004: Grenlandes garneles uz krostīnī ar svaigo sieru
Uzkoda pie Louis Roederer Cristal 2004: Foreļu ikri uz pankūkas ar svaigo krēmu

6.pāris: Vai un cik skaisti prot novecot šampanietis?
Deutz Cuvée William Deutz 1998 un Duval-Leroy Femme de Champagne 1996
Uzkoda pie Deutz Cuvée William Deutz 1998: Pīles aknu pastēte ar melnplūmju mērci uz grauzdiņa
Uzkoda pie Duval-Leroy Femme de Champagne 1996: Kūpināts lasis uz rudzu maizes, svaigais siers

Nobeigumā: Rozē šampanieši - kāpēc tie ir tik reti, dārgi un izsmalcināti?
Gosset Celebris Rosé 2003
Uzkoda pie Gosset Celebris Rosé 2003: Jūras ķemīte, grillēta paprika, garšaugu eļļa rudzu maizes drupačas


Mēs

NECom ir viena no vadošajām pasākumu mārketinga un sponsorēšanas aģentūrām Latvijā – ar panākumiem esam attīstījuši Nordea Rīgas maratonu, kā arī vadījuši mārketinga kampaņas virknei vadošo Latvijas uzņēmumu. NECom vadītājs Aigars Nords ieguvis WSET augstāko diplomu vīnzinībās, apbraukājis neskaitāmus vīna pasaules reģionus, piedalījies vīna konferencēs, meistarklasēs, ražas vākšanās un pat vīna maratonā Medokā. Regulāri par vīnu raksta izdevumiem: Klubs, Diena un Dienas Ēdieni.

Riga Wine & Champagne nebūtu iespējams bez partneru pretimnākšanas un vēlmes attīstīt vīnmīlības kultūru Latvijā. Vislielākais paldies mūsu lieldraugiem WESS Auto grupai un LEXUS, Francijas Kultūras Institūtam, Nordea un Electrolux, Latvijas Vīnziņu asociācijai, īpaši Raimondam Tomsonam, kā arī importētājiem - Altia Latvia, Decanter, Dunker Latvija, Dylan Distribution, Ervins & Filles, Eugesta, Interbaltija, Latalko, Liviko, Magers - 1, Mediato, MV Latvia, Prike Latvija, Pernod Ricard, RSkorpions & Sky, SPI, Tinto, Via Vino, Vīna Studija un Wine Concept!