Dārgie draugi,

Kopā esam aizvadījuši nu jau divas izcilas Riga Wine & Champagne festivāla sezonas, degustējot un izbaudot simtiem šampaniešu un izcilāko vīnu pasaules klases lektoru un vīndaru vadībā.

Atliek tikai pieminēt tādus mūsu lektorus, kā, piemēram, Endrū Džefordu (Decanter), Esi Avelānu MW (Fine Champagne), Villiju Brundlmaieru (Bründlmayer), Stefano Karpaneto (Tignanello), Elīzi Losfeltu (Moët & Chandon), Pīteru Liemu (champagneguide.net) un Timu Vaildmenu MW, lai saprastu, ka vismaz uz tām dažām dienām, kad Rīgā notiek festivāls, mēs kļūstam par mazo Eiropas un pasaules vīnu centru.

Paldies visiem vīna un šampaniešmīļiem par atsaucību! Paldies WESS Motors LEXUS, Nordea bankai, Electrolux, kā arī Santas grupai, Riedel un Francijas Institūtam par atbalstu. Paldies mūsu partneriem, vīna un šampanieša izplatītājiem Latvijā!

Patreiz strādājam pie festivāla 2014.g. rudens un 2015.g. pavasara programmas, par kuru Jūs informēsim vasarā. Bet jaunās sezonas datumus lūgums kalendāros atzīmēt jau tagad: 2014.g. 27.-29.novembris un 2015.g. 5.-8.marts!

Priekā un uz drīzu tikšanos! Aigars Nords un Riga Wine & Champagne komanda.


Programma

7. Marts 19:00 - 21:00

Ceļojums Moët & Chandon pagrabos

Pasaules slavenākā šampaniešu nama t.s. «vertikālā» jeb vairāku Moët & Chandon ražas gadu šampaniešu degustācija. Pirmoreiz Baltijā, Riga Wine & Champagne festivālā!

Sadarbībā ar PRIKE Latvija, Moët & Chandon izplatītāju Latvijā.

Festivāla ģenerālsponsors:             WESS Motors Lexus

Ceļojums Moët & Chandon pagrabos

Lektors: Moët & Chandon zīmola vēstnese Elise Losfelt. Meistarklases moderators Aigars Nords.

Degustācijas šampanieši: Moët & Chandon vīndares Elise Losfelt vadībā 7.marta vakarā baudīsim un salīdzināsim astoņus izcilus un retus Moët & Chandon šampaniešus. Vecumā no desmit līdz divdesmitčetriem gadiem. Trīs rozā un piecus baltus. Pašos spēka gados. No labākajiem ražas gadiem. Meistarklase būs unikāla iespēja pārliecināties par šī lieliskā dzēriena spēju attīstīties un nogatavoties pudelē vairāku desmitu gadu garumā. Ja esat šampanieša gardēdis, ko Jūs vēl gaidat?

1985 Moët & Chandon Grand Vintage Blanc no Magnum 1.5l pudeles
1999 Moët & Chandon Grand Vintage Blanc
2002 Moët & Chandon Grand Vintage Blanc
2004 Moët & Chandon Grand Vintage Blanc
2006 Moët & Chandon Grand Vintage Blanc

1990 Moët & Chandon Grand Vintage Rosé no Magnum 1.5l pudeles
2002 Moët & Chandon Grand Vintage Rosé
2004 Moët & Chandon Grand Vintage Rosé

Kur: Bibliotēka No1 Restorāns, Tērbatas iela 2, augšstāva zāle 

Meistarklases valoda: Angļu ar komentāriem un papildinājumiem latviešu valodā.

 

8. Marts 10:00 - 21:00

Nordea Lielā burbuļu parāde

Lielākā šampaniešu un dzirkstošo vīnu parāde– degustācija, kāda Rīgā un Baltijas valstīs jebkad redzēta. Baudīšanai un degustēšanai 8.martā piedāvāsim vairāk kā 100 franču šampaniešus un tā cēlākos brālēnus - Prosecco, Franciacorta, Cava, Cap Classique, Cremant.

Festivāla ģenerālsponsors:             WESS Motors Lexus

Nordea Lielā burbuļu parāde

Nordea Lielā burbuļu parāde 2014.g. 8.martā

Ko tādā «Burbuļu parādē» dara? Jūs ierodaties. Mēs Jums iedodam skaistu glāzi un īsus norādījumus, kur un ko baudīt. Tālākais jau ir Jūsu ziņā.

Varat izdarīt neiespējamo – apstaigāt visu «parādes» leti, iemalkot pilnīgi visus «parādes» šampaniešus un aprunāties ar pilnīgi visiem izplatītājiem un ražotājiem cerībā atrast savu mīļāko šampanieti. Brīdinām, būs grūti, šampaniešu būs daudz.

Varat veikt rūpīgas piezīmes «parādes» katalogā par to, kurš  skābāks, kurš saldāks vai kurš burbuļaināks. Kuru izvēlēties sievai, vīram, mammai, dāvināšanai biznesa partnerim vai savai dzimšanas dienai. Protams, katalogi būs pieejami visiem.

Varat vispār neiespringt. Paņemt pirmo šampanieti, kas par rokai, piesēst, lēnām baudīt un vērot “Lielās Burbuļu parādes» skaistos dalībniekus. Kas zina, varbūt izdodas iepazīties. Vai nodibināt kādu biznesa kontaktu?

Varat noklausīties «Burbuļu ABC». Tās būs tādas īsas, neformālas lekcijas ar glāzi rokā turpat «Burbuļu parādes» laikā – vadošie Latvijas vīnziņi Jums vienkāršā valodā apstāstīs pašus pamatus, atbildēs uz Jūsu jautājumiem, ieteiks, ko vēl vērts nodegustēt. 

Varat aiziet uz “Bubbledogs lounge”. Šo ideju “nospērām” no Londonas kulta bāra Bubbledogs, tur servē tikai gourmet hot-dogus ar šampanieti. Kāpēc gan lai mēs Rīgā to neizdarītu labāk? Šefpavāra Māra Jansona izpildījumā burbuļsuņi par simbolisku samaksu būs pieejami visiem «Nordea Lielās burbuļu parādes»  apmeklētājiem. Kā top Bubbledogs Tu vari noskatīties sadaļā «Video»

Un tā visu dienu. Iegādājoties ieejas kartes, izvēlieties sev piemērotāko burbuļu sesiju no 10.00 līdz 13.00, tad no 14.00 līdz 17.00 vai no 18.00 līdz 21.00. Vīni visās sesijās būs identiski, Jūs tikai izvēlaties sev piemērotāko laiku! Priekā!

Kur: Bibliotēka No1 Restorāns, Tērbatas iela 2, augšstāva zāle  

 
9. Marts 11:00 - 13:00

Villija Brundlmaiera četras desmitgades

Kad pēdējoreiz baudījāt 43-gadīgu rīslingu no leģendāra vīndara pagraba? Austrijas izcilākos rīslingus, dzirkstošos un grūner veltlīnerus no četrām desmitgadēm paša vīndara vadībā baudiet šajā meistarklasē. 

Sadarbībā ar Vīna Studiju, Brundlmayer izplatītāju Latvijā.

Festivāla ģenerālsponsors:             WESS Motors Lexus

Villija Brundlmaiera četras desmitgades

Lektors: Vīndarītavas īpašnieks un vīndaris Villijs Brundlmaiers (Willi Brundlmayer). Meistarklases moderators Aigars Nords.

Degustācijas vīni: Apmeklētājiem būs unikāla iespēja pārliecināties ne tikai par Austrijas spēju radīt visaugstākās kvalitātes pasaules klases vīnus, bet arī par šo vīnu spēju nogatavoties, ar laiku kļūstot vēl neatvairāmākiem.

Aperitīvā: Bründlmayer Extra Brut

Dzirkstošie vīni:
Bründlmayer Brut 2008 Magnum 1.5l pudelē
Bründlmayer Brut Rosé Magnum 1.5l pudelē
Bründlmayer pēc tradicionālās metodes radītos dzirkstošos vīnus pamatoti uzskata par vieniem no labākajiem šampanieša līdziniekiem pasaulē.

Grüner Veltliner baltvīni no augstākās raudzes vīna dārziem:
GV Berg Vogelsang 2012
GV Käferberg 2012
GV Käferberg 2008
GV Käferberg 1998

Riesling baltvīni no slavenākajiem Austrijas vīna dārziem:
Steinmassel 2012
Heiligenstein Alte Reben 2008 Magnum 1.5l pudelē
Heiligenstein Lyra 1998
Heiligenstein Spätlese 1971

Kur: Bibliotēka No1 Restorāns, Tērbatas iela 2, augšstāva zāle 

Dalības maksa: Ls 62.55 (EUR 89)

Meistarklases valoda: Angļu ar daļējiem komentāriem un papildinājumiem latviešu valodā.

Vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās un biļešu iegāde sadaļā "Ieejas kartes". 

9. Marts 15:00 - 17:00

Supertoskānietis Tignanello

Vīndara Stefano Carpaneto vadībā baudīsim septiņus dažādus izcilā Tignanello ražas gadus. Kas ir Tignanello? Antinori, ievērojamākās Itālijas vīna dinastijas, lepnums un viens no Itālijas slavenākajiem sarkanvīniem, t.s. "supertoskāniešiem".

Sadarbībā ar Dunker Latvija, Tignanello izplatītāju Latvijā.

Festivāla ģenerālsponsors:             WESS Motors Lexus

Supertoskānietis Tignanello

Lektors: Antinori galvenais vīndaris Stefano Carpaneto. Meistarklases moderators Aigars Nords.

Degustācijas vīni: Antinori ģimenes vīndara Stefano Carpaneto vadībā baudīsim un salīdzināsim septiņus Tignanello, iespējams, Itālijas slavenākā supertoskānieša ražas gadus. Tignanello vēsture Itālijā ir leģendām apvīta - Tignanello pirmais no Sangiovese vīnogas vīniem sāk lietot mazās franču ozola mucas, pirmais sāk Sangiovese vīnogām piejaukt starptautiski atzītās Cabernet Sauvignon, tādējādi iegūstot pasaulslaveno iesauku "supertoskānietis". Tignanello ražo tikai izcilos ražas gados, septiņus no kuriem Antinori ģimene laipni atvēlējusi Riga Wine & Champagne festivāla meistarklasei. Itālijas fani, pasteidzieties, šī meistarklase ir Jums!

Tignanello 2010
Tignanello 2008
Tignanello 2007
Tignanello 2006
Tignanello 2005
Tignanello 2004
Tignanello 1996

Tignanello vīnogas: 80% Sangiovese, 15% Cabernet Sauvignon, 5% Cabernet Franc

Kur: Bibliotēka No1 Restorāns, Tērbatas iela 2, augšstāva zāle 

Meistarklases valoda: Angļu ar daļējiem komentāriem un papildinājumiem latviešu valodā.

9. Marts 19:00 - 21:00

«EAT DRINK VOTE» by Electrolux

«Bibliotēka No 1 Restorāns» šefpavāru Māri Jansonu esam lūguši pastrādāt plecu pie pleca ar Latvijas labākajiem vīnziņiem, lai radītu ideālas vīna un ēdiena «laulības». Jums atliks tikai mieloties, uzdzert vīnu un balsot par savu ideālo pāri. 

Sadarbībā ar Electrolux Latvija.

Festivāla ģenerālsponsors:             WESS Motors Lexus

«EAT DRINK VOTE» by Electrolux

Lektori: Latvijas labākie someljēri - Raimonds Tomsons ("Vincents"), Jānis Kaļķis ("Hotel Jūrmala SPA"), Jānis Gailis («Bibliotēka No 1») - un šefpavārs Māris Jansons. Meistarklases moderators Aigars Nords.

Degustācijas menu: Vakara gaitā vīnziņi katrs pieskaņos vīnus Māra Jansona četru ēdienu vakariņām - Raimonds Tomsons rūpēsies par Spānijas vīniem, Jānis Kaļķis - par Franciju, savukārt, Jānis Gailis - Itāliju. Tātad, jārēķinās ar 4 izciliem ēdieniem un 12 tikpat lieliskiem vīniem kombinācijā ar vīnziņu stāstiem. 

Aperitīvā: Champagne de Venoge Blanc de Noirs

Austeres Rokfellera gaumē
Soldati La Scolca Brut 2007, Itālija
Champagne Delamotte Blanc de Blancs 2002, Francija
Martin Codax Gallaecia 2009, DO Rias Baixas, Spānija

Pīļu aknas fuagrā
Ca dei Frati Tre Filer 2009, Itālja
Chateau Des Reyssiers Regnie 2010, Francija
A.Fernandez Alejairen Crianza 2010, DO Castilla La Mancha, Spānija

Savvaļas pīles konfits
Ca dei Frati Brolettino Affinato Lugana 2007, Itālija
Chateau Tour Prignac Grand Reseve Cru Bourgeois Medoc 2007, Francija
Alvaro Palacios 2010 Le Terrasses Velles Vinyes Priorat DOCa, Spānija

Dravnieka prieks
Fattoria Le Pupille Solalto 2006, Itālija
Domaine De Savagny Macvin Du Jura, Francija
Apasionado De Jose Pariente 2011, DO Rueda, Spānija

Kur: Bibliotēka No1 Restorāns, Tērbatas iela 2, augšstāva zāle 

Meistarklases valoda: latviešu

4. Aprīlis 11:00 - 16:00

Portugāles vīnu degustācija profesionāļiem

Ekskluzīva un līdz šim plašākā Portugāles vadošo vīnu degustācija Latvijā ar ražotāju un vīndaru līdzdalību.

Sadarbībā ar "KROSSLINK – Wine Synergy" (Portugāle).

Festivāla ģenerālsponsors:             WESS Motors Lexus

Portugāles vīnu degustācija profesionāļiem

Degustācijā 14 vadošie ražotāji un vīna māju pārstāvji no Portugāles iepazīstinās ar sevi un ļaus iepazīt un degustēt savus vīnus. Būs iespējams iepazīt vīnus no Minho reģiona, Douro reģiona izslavētos portvīnus, kā arī Tejo, Lisboa, Dão, Beira interior un Alentejo reģionu vīnus. Degustācijā piedalīsies: Casa de Senra, Alto Lima, Calheiros Cruz, Quinta do Cume, Quinta do Sagrado, Casa da Urra, Magnum Wines, Casa Agrícola Alexandre Relvas, Pontual Wines, Casa Santos Lima, Quinta da Sequeira, DFJ VinhosIdealdrinks un Viniparra īpašnieki un māju pārstāvji.

Degustācijas formāts: walk-around formāts, t.i. viesi varēs brīvi apstaigāt visus degustācijas galdus un nogaršot visu ražotāju pieejamos vīnus. Būsim sagatavojuši arī tipiskas Portugāļu uzkodas.

Kā iegūt ielūgumu: lūdzu rakstīt uz rigawinechampagne@necom.lv vai kristaps.menniks@necom.lv, norādot savu nodarbošanos un organizāciju, ko pārstāvat.

Degustācija domāta tikai profesionāļiem – vīnziņiem, vīna izplatītājiem, HoReCa un specializētu mediju pārstāvjiem.


Galerija


Vīnu karte

Ayala Brut Majeur (Champagne)
Ayala Brut Majeur (Champagne)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Ayala Brut Rose Majeur (Champagne)
Ayala Brut Rose Majeur (Champagne)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Ayala Brut Zero Dosage (Champagne)
Ayala Brut Zero Dosage (Champagne)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Raphael Bereche Brut Reserve (Champagne)
Raphael Bereche Brut Reserve (Champagne)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Billecart Salmon Brut Reserve (Champagne)
Billecart Salmon Brut Reserve (Champagne)
Izplatītājs: SPI Distribution (Latvia)
H.Blin Brut Vintage 2004 (Champagne)
H.Blin Brut Vintage 2004 (Champagne)
Izplatītājs: SIA Baltic XL
Boizel Brut Millesime 2002 (Champagne)
Boizel Brut Millesime 2002 (Champagne)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Boizel Chardonnay Brut (Champagne)
Boizel Chardonnay Brut (Champagne)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Bollinger Brut Rose (Champagne)
Bollinger Brut Rose (Champagne)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Bollinger La Grande Annee 2004 (Champagne)
Bollinger La Grande Annee 2004 (Champagne)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Bollinger Special Cuvee Brut (Champagne)
Bollinger Special Cuvee Brut (Champagne)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Canard-Duchêne Charles VII Blanc de Blancs (Champagne)
Canard-Duchêne Charles VII Blanc de Blancs (Champagne)
Izplatītājs: Vīna Korķis
Canard-Duchêne Charles VII Blanc de Noirs (Champagne)
Canard-Duchêne Charles VII Blanc de Noirs (Champagne)
Izplatītājs: Vīna Korķis
Delamotte Blanc de Blancs 2002 (Champagne)
Delamotte Blanc de Blancs 2002 (Champagne)
Izplatītājs: Liviko
Delamotte Brut NV (Champagne)
Delamotte Brut NV (Champagne)
Izplatītājs: Liviko
Deutz Brut Classic NV (Champagne)
Deutz Brut Classic NV (Champagne)
Izplatītājs: Magers-1
Deutz Brut Rose (Champagne)
Deutz Brut Rose (Champagne)
Izplatītājs: Magers-1
Deutz Brut Nature NV (Champagne)
Deutz Brut Nature NV (Champagne)
Izplatītājs: Magers-1
Deutz Cuvée William Deutz 2000
Deutz Cuvée William Deutz 2000
Izplatītājs: Magers-1
François Diligent Pinot Blanc Extra Brut (Champagne)
François Diligent Pinot Blanc Extra Brut (Champagne)
Izplatītājs: SIA MV Latvia
Dom Perignon 2004 (Champagne)
Dom Perignon 2004 (Champagne)
Izplatītājs: Prike Latvija
Drappier Brut Nature Zero Dosage (Champagne)
Drappier Brut Nature Zero Dosage (Champagne)
Izplatītājs: Via Vino
Drappier Carte d Or Brut (Champagne)
Drappier Carte d Or Brut (Champagne)
Izplatītājs: Via Vino
Drappier Millésime Exception 2006 (Champagne)
Drappier Millésime Exception 2006 (Champagne)
Izplatītājs: Via Vino
Duval-Leroy Brut NV (Champagne)
Duval-Leroy Brut NV (Champagne)
Izplatītājs: Altia Latvia
Duval-Leroy Brut Rosé (Champagne)
Duval-Leroy Brut Rosé (Champagne)
Izplatītājs: Altia Latvia
Duval-Leroy Femme de Champagne Brut 2000 (Champagne)
Duval-Leroy Femme de Champagne Brut 2000 (Champagne)
Izplatītājs: Altia Latvia
Duval-Leroy Lady Rose (Champagne)
Duval-Leroy Lady Rose (Champagne)
Izplatītājs: Altia Latvia
Forget-Brimont Millesime 2003 1er CRU (Champagne)
Forget-Brimont Millesime 2003 1er CRU (Champagne)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Forget-Brimont Rose Brut 1er CRU (Champagne)
Forget-Brimont Rose Brut 1er CRU (Champagne)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Gosset Excellence Brut (Champagne)
Gosset Excellence Brut (Champagne)
Izplatītājs: Dunker Latvija
Gosset Grande Reserve (Champagne)
Gosset Grande Reserve (Champagne)
Izplatītājs: Dunker Latvija
Gosset Grande Rose (Champagne)
Gosset Grande Rose (Champagne)
Izplatītājs: Dunker Latvija
Henri Giraud Esprit Blanc de Blancs (Champagne)
Henri Giraud Esprit Blanc de Blancs (Champagne)
Izplatītājs: Ervins & Filles
Henri Giraud Fut de Chene (Champagne)
Henri Giraud Fut de Chene (Champagne)
Izplatītājs: Ervins & Filles
Henri Giraud Hommage Grand Cru (Champagne)
Henri Giraud Hommage Grand Cru (Champagne)
Izplatītājs: Ervins & Filles
Henriot Blanc de Blanc (Champagne)
Henriot Blanc de Blanc (Champagne)
Izplatītājs: Eugesta
Henriot Brut 2005 (Champagne)
Henriot Brut 2005 (Champagne)
Izplatītājs: Eugesta
Henriot Rose (Champagne)
Henriot Rose (Champagne)
Izplatītājs: Eugesta
Jacquart Blanc de Blancs (Champagne)
Jacquart Blanc de Blancs (Champagne)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Jacquart Champagne Brut Mosaïque (Champagne)
Jacquart Champagne Brut Mosaïque (Champagne)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Jacquart Brut Rosé (Champagne)
Jacquart Brut Rosé (Champagne)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Jacquart Champagne Cuvee Alpha (Champagne)
Jacquart Champagne Cuvee Alpha (Champagne)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Laurent-Perrier Brut L-P (Champagne)
Laurent-Perrier Brut L-P (Champagne)
Izplatītājs: Vīna Korķis
Laurenti Grand Cuvee (Champagne)
Laurenti Grand Cuvee (Champagne)
Izplatītājs: Ervins & Filles
Laurenti Grand Cuvee Rosee (Champagne)
Laurenti Grand Cuvee Rosee (Champagne)
Izplatītājs: Ervins & Filles
Laurenti Grand Cuvee Tradition (Champagne)
Laurenti Grand Cuvee Tradition (Champagne)
Izplatītājs: Ervins & Filles
Michel Loriot Authentic Meunier (Champagne)
Michel Loriot Authentic Meunier (Champagne)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Michel Loriot Patrimony (Champagne)
Michel Loriot Patrimony (Champagne)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Mandois Blanc de Blancs 2008 (Champagne)
Mandois Blanc de Blancs 2008 (Champagne)
Izplatītājs: RSkorpions
Mandois Brut Millesime 2006 (Champagne)
Mandois Brut Millesime 2006 (Champagne)
Izplatītājs: RSkorpions
Mandois Brut Origine (Champagne)
Mandois Brut Origine (Champagne)
Izplatītājs: RSkorpions
Mandois Victor Brut 2002 Vieilles Vignes (Champagne)
Mandois Victor Brut 2002 Vieilles Vignes (Champagne)
Izplatītājs: RSkorpions
Moët & Chandon Grand Vintage 2004
Moët & Chandon Grand Vintage 2004
Izplatītājs: Prike Latvija
Moutard Blanc de Blancs Vintage 1996 Brut (Champagne)
Moutard Blanc de Blancs Vintage 1996 Brut (Champagne)
Izplatītājs: SIA MV Latvia
Moutard Blanc de Blancs Vintage 2002 Brut (Champagne)
Moutard Blanc de Blancs Vintage 2002 Brut (Champagne)
Izplatītājs: SIA MV Latvia
Moutard Brut Reserve (Champagne)
Moutard Brut Reserve (Champagne)
Izplatītājs: SIA MV Latvia
Moutard Cuvee des 2 Soeurs Brut Nature NV (Champagne)
Moutard Cuvee des 2 Soeurs Brut Nature NV (Champagne)
Izplatītājs: SIA MV Latvia
Moutard Cuvée des 6 Cépages Brut Vintage 2006 Brut (Champagne)
Moutard Cuvée des 6 Cépages Brut Vintage 2006 Brut (Champagne)
Izplatītājs: SIA MV Latvia
Moutard Grande Cuvée Blanc de Noirs Brut (Champagne)
Moutard Grande Cuvée Blanc de Noirs Brut (Champagne)
Izplatītājs: SIA MV Latvia
Moutard Rosé Dame Nesle Pinot Noir Brut (Champagne)
Moutard Rosé Dame Nesle Pinot Noir Brut (Champagne)
Izplatītājs: SIA MV Latvia
Moutard Vigne Beugneux Pinot Noir Extra Dry (Champagne)
Moutard Vigne Beugneux Pinot Noir Extra Dry (Champagne)
Izplatītājs: SIA MV Latvia
G.H.Mumm Brut Rose (Champagne)
G.H.Mumm Brut Rose (Champagne)
Izplatītājs: Pernod Ricard
G.H.Mumm Cordon Rouge Brut (Champagne)
G.H.Mumm Cordon Rouge Brut (Champagne)
Izplatītājs: Pernod Ricard
Mumm de Cramant Blanc de Blancs (Champagne)
Mumm de Cramant Blanc de Blancs (Champagne)
Izplatītājs: Pernod Ricard
G.H.Mumm Demi-Sec (Champagne)
G.H.Mumm Demi-Sec (Champagne)
Izplatītājs: Pernod Ricard
Piper-Heidsieck 2006 Vintage Brut (Champagne)
Piper-Heidsieck 2006 Vintage Brut (Champagne)
Izplatītājs: SPI Distribution (Latvia)
Piper-Heidsieck Rose Sauvage (Champagne)
Piper-Heidsieck Rose Sauvage (Champagne)
Izplatītājs: SPI Distribution (Latvia)
Louis Roederer Brut Premier NV (Champagne)
Louis Roederer Brut Premier NV (Champagne)
Izplatītājs: Magers-1
Louis Roederer Brut Vintage 2006 (Champagne)
Louis Roederer Brut Vintage 2006 (Champagne)
Izplatītājs: Magers-1
Louis Roederer Cristal 2006 (Champagne)
Louis Roederer Cristal 2006 (Champagne)
Izplatītājs: Magers-1
Ruinart Blanc De Blanc (Champagne)
Ruinart Blanc De Blanc (Champagne)
Izplatītājs: Prike Latvija
Taittinger Brut Millesime 2006 (Champagne)
Taittinger Brut Millesime 2006 (Champagne)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Taittinger Brut Reserve (Champagne)
Taittinger Brut Reserve (Champagne)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Taittinger Comtes de Champagne Blanc de Blancs 2005 (Champagne)
Taittinger Comtes de Champagne Blanc de Blancs 2005 (Champagne)
Izplatītājs: Interbaltija
Taittinger Les Folies De La Marquetterie (Champagne)
Taittinger Les Folies De La Marquetterie (Champagne)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Taittinger Nocturne Sec (Champagne)
Taittinger Nocturne Sec (Champagne)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Taittinger Prelude Grands Crus (Champagne)
Taittinger Prelude Grands Crus (Champagne)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Taittinger Prestige Rose Brut (Champagne)
Taittinger Prestige Rose Brut (Champagne)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Thienot Rosé Brut (Champagne)
Thienot Rosé Brut (Champagne)
Izplatītājs: Vīna Korķis
Veuve Clicquot Vintage 2004 (Champagne)
Veuve Clicquot Vintage 2004 (Champagne)
Izplatītājs: Prike Latvija
Simonsing Kaapse Vonkel Brut Rose (Cap Classique)
Simonsing Kaapse Vonkel Brut Rose (Cap Classique)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Castell D`Age Brut Nature Reserva (Cava)
Castell D`Age Brut Nature Reserva (Cava)
Izplatītājs: Magers-1
Castell Sant Antoni Cami del Sot Brut Nature (Cava)
Castell Sant Antoni Cami del Sot Brut Nature (Cava)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Castell Sant Antoni Gran Reserva Brut Nature (Cava)
Castell Sant Antoni Gran Reserva Brut Nature (Cava)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Castellblanch Dos Lustros Brut Nature (Cava)
Castellblanch Dos Lustros Brut Nature (Cava)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Elyssia Gran Cuvėe Brut D.O. (Cava)
Elyssia Gran Cuvėe Brut D.O. (Cava)
Izplatītājs: Liviko
Elyssia Pinot Noir D.O. (Cava)
Elyssia Pinot Noir D.O. (Cava)
Izplatītājs: Liviko
Freixenet Brut D.O. (Cava)
Freixenet Brut D.O. (Cava)
Izplatītājs: Liviko
Freixenet Rosado D.O. (Cava)
Freixenet Rosado D.O. (Cava)
Izplatītājs: Liviko
Freixenet Vintage Reserva Brut Nature 2010 (Cava)
Freixenet Vintage Reserva Brut Nature 2010 (Cava)
Izplatītājs: Liviko
Juvé y Camps Reserva de la Familia Brut Nature (Cava)
Juvé y Camps Reserva de la Familia Brut Nature (Cava)
Izplatītājs: SIA Baltic XL
Marques de Monistrol Premium Cuvee Brut Nature (Cava)
Marques de Monistrol Premium Cuvee Brut Nature (Cava)
Izplatītājs: Dunker Latvija
Marques de Monistrol Premium Cuvee Rose (Cava)
Marques de Monistrol Premium Cuvee Rose (Cava)
Izplatītājs: Dunker Latvija
Marques de Monistrol Seleccion Especial Brut (Cava)
Marques de Monistrol Seleccion Especial Brut (Cava)
Izplatītājs: Dunker Latvija
Pere Ventura Tresor Brut Reserva Pere Ventura (Cava)
Pere Ventura Tresor Brut Reserva Pere Ventura (Cava)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Renaixenca Brut (Cava)
Renaixenca Brut (Cava)
Izplatītājs: Via Vino
Rimarts Brut Reserva (Cava)
Rimarts Brut Reserva (Cava)
Izplatītājs: Via Vino
Segura Viudas Reserva Heredad (Cava)
Segura Viudas Reserva Heredad (Cava)
Izplatītājs: Eugesta
Château Rives Blanques Cremant di Limoux Blanc de Blanc 2011 (Cremant)
Château Rives Blanques Cremant di Limoux Blanc de Blanc 2011 (Cremant)
Izplatītājs: Eugesta
Château Rives-Blanques Blanquette de Limoux (Cremant)
Château Rives-Blanques Blanquette de Limoux (Cremant)
Izplatītājs: Eugesta
Dopff&Irion Cremant d`Alsace Brut Rose (Cremant)
Dopff&Irion Cremant d`Alsace Brut Rose (Cremant)
Izplatītājs: Magers-1
Gerard Bertrand de Limoux Brut (Cremant)
Gerard Bertrand de Limoux Brut (Cremant)
Izplatītājs: SIA Baltic XL
Gerard Bertrand Cremant de Limoux Rose (Cremant)
Gerard Bertrand Cremant de Limoux Rose (Cremant)
Izplatītājs: SIA Baltic XL
Gustave Lorentz d`Alsace Brut (Cremant)
Gustave Lorentz d`Alsace Brut (Cremant)
Izplatītājs: Vīna Korķis
Gustave Lorentz Cremant d'Alsace Rose Brut (Cremant)
Gustave Lorentz Cremant d'Alsace Rose Brut (Cremant)
Izplatītājs: Vīna Korķis
LaCheteau Brut Cremant de Loire A.C.(Cremant)
LaCheteau Brut Cremant de Loire A.C.(Cremant)
Izplatītājs: SIA MV Latvia
LaCheteau Demi-sec Cremant de Loire A.C. (Cremant)
LaCheteau Demi-sec Cremant de Loire A.C. (Cremant)
Izplatītājs: SIA MV Latvia
LaCheteau Rose Brut Cremant de Loire (Cremant)
LaCheteau Rose Brut Cremant de Loire (Cremant)
Izplatītājs: SIA MV Latvia
Sauvion Cremant de Loire Brut (Cremant)
Sauvion Cremant de Loire Brut (Cremant)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Sauvion Cremant de Loire Brut Rose (Cremant)
Sauvion Cremant de Loire Brut Rose (Cremant)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Wolfberger Cremant d`Alsace Rose Brut (Cremant)
Wolfberger Cremant d`Alsace Rose Brut (Cremant)
Izplatītājs: SPI Distribution (Latvia)
Berlucchi Franciacorta 61 Brut DOCG (Franciacorta)
Berlucchi Franciacorta 61 Brut DOCG (Franciacorta)
Izplatītājs: Wine Concept
Berlucchi Franciacorta 61 Rose DOCG (Franciacorta)
Berlucchi Franciacorta 61 Rose DOCG (Franciacorta)
Izplatītājs: Wine Concept
Berlucchi Franciacorta 61 Saten DOCG (Franciacorta)
Berlucchi Franciacorta 61 Saten DOCG (Franciacorta)
Izplatītājs: Wine Concept
Ca' del Bosco Cuvee Prestige (Franciacorta)
Ca' del Bosco Cuvee Prestige (Franciacorta)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Ricci Curbastro Brut (Franciacorta)
Ricci Curbastro Brut (Franciacorta)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
Adami Bosca Di Gica Brut Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG (Prosecco)
Adami Bosca Di Gica Brut Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG (Prosecco)
Izplatītājs: AS Interbaltija AG
BelStar Prosecco DOC (Prosecco)
BelStar Prosecco DOC (Prosecco)
Izplatītājs: RSkorpions
Bisol Crede Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG (Prosecco)
Bisol Crede Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG (Prosecco)
Izplatītājs: RSkorpions
Canella Brut Rose (Prosecco)
Canella Brut Rose (Prosecco)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Canella Prosecco Extra dry (Prosecco)
Canella Prosecco Extra dry (Prosecco)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Corte delle Calli Prosecco DOC (Prosecco)
Corte delle Calli Prosecco DOC (Prosecco)
Izplatītājs: Altia Latvia
Corte delle Calli Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG (Prosecco)
Corte delle Calli Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG (Prosecco)
Izplatītājs: Altia Latvia
Filipetti Prosecco IGT (Prosecco)
Filipetti Prosecco IGT (Prosecco)
Izplatītājs: Altia Latvia
Masottina Prosecco Brut DOCG Valdobiadene (Prosecco)
Masottina Prosecco Brut DOCG Valdobiadene (Prosecco)
Izplatītājs: Magers-1
Villa Chiopris Prosecco DOC (Prosecco)
Villa Chiopris Prosecco DOC (Prosecco)
Izplatītājs: Vīna Korķis
Villa Sandi Valdobbiadene Superiore DOCG Millesimato 2011 (Prosecco)
Villa Sandi Valdobbiadene Superiore DOCG Millesimato 2011 (Prosecco)
Izplatītājs: Eugesta
Albet I Noya NOSODOS Brut Natural Organic (Sparkling Wine)
Albet I Noya NOSODOS Brut Natural Organic (Sparkling Wine)
Izplatītājs: SIA MV Latvia
Bisol Jeio Cuvee Rose Spumante Brut (Sparkling Wine)
Bisol Jeio Cuvee Rose Spumante Brut (Sparkling Wine)
Izplatītājs: RSkorpions
Bisol Jeio NoSO2 Spumante Extra Brut (Sparkling Wine)
Bisol Jeio NoSO2 Spumante Extra Brut (Sparkling Wine)
Izplatītājs: RSkorpions
Bründlmayer Sekt Brut (Sparkling Wine)
Bründlmayer Sekt Brut (Sparkling Wine)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Bründlmayer Sekt Brut Rose (Sparkling Wine)
Bründlmayer Sekt Brut Rose (Sparkling Wine)
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Ceci Desdemona Brut (Sparkling Wine)
Ceci Desdemona Brut (Sparkling Wine)
Izplatītājs: RSkorpions
Ceci Otello Rose (Sparkling Wine)
Ceci Otello Rose (Sparkling Wine)
Izplatītājs: RSkorpions
Ceci Otello Dry² Colors Limited Edition (Sparkling Wine)
Ceci Otello Dry² Colors Limited Edition (Sparkling Wine)
Izplatītājs: RSkorpions
Klasiskais Rīgas šampanietis 2012 (Sparkling wine)
Klasiskais Rīgas šampanietis 2012 (Sparkling wine)
Izplatītājs: SPI Distribution (Latvia)
Livon Fenis Ribolla Gialla Spumante (Sparkling Wine)
Livon Fenis Ribolla Gialla Spumante (Sparkling Wine)
Izplatītājs: Vīna Korķis
Marchesi de Frescobaldi Brut Millesimato 2009 (Sparkling Wine)
Marchesi de Frescobaldi Brut Millesimato 2009 (Sparkling Wine)
Izplatītājs: SPI Distribution (Latvia)
Saint Clair Vicar’s Choice Sauvignon Blanc Bubbles 2012 (Sparkling wine)
Saint Clair Vicar’s Choice Sauvignon Blanc Bubbles 2012 (Sparkling wine)
Izplatītājs: Liviko
Saint-Hilaire Brut (Sparkling wine)
Saint-Hilaire Brut (Sparkling wine)
Izplatītājs: Altia Latvia
Saint-Hilaire Semi-Sweet (Sparkling wine)
Saint-Hilaire Semi-Sweet (Sparkling wine)
Izplatītājs: Altia Latvia
Santa Digna Estelado Rose (Sparkling wine)
Santa Digna Estelado Rose (Sparkling wine)
Izplatītājs: Dunker Latvija
Vincent Classic Brut (Sparkling Wine)
Vincent Classic Brut (Sparkling Wine)
Izplatītājs: Veto Vīni
Vincent Extra Dry (Sparkling Wine)
Vincent Extra Dry (Sparkling Wine)
Izplatītājs: Veto Vīni
Vincent Sweet (Sparkling Wine)
Vincent Sweet (Sparkling Wine)
Izplatītājs: Veto Vīni
Vincent Tokaji Harslevelu Demi Sec (Sparkling Wine)
Vincent Tokaji Harslevelu Demi Sec (Sparkling Wine)
Izplatītājs: Veto Vīni
Moët & Chandon Grand Vintage 1985
Moët & Chandon Grand Vintage 1985
Izplatītājs: Prike Latvija
Moët & Chandon Grand Vintage 1999
Moët & Chandon Grand Vintage 1999
Izplatītājs: Prike Latvija
Moët & Chandon Grand Vintage 2002
Moët & Chandon Grand Vintage 2002
Izplatītājs: Prike Latvija
Moët & Chandon Grand Vintage 2004
Moët & Chandon Grand Vintage 2004
Izplatītājs: Prike Latvija
Moët & Chandon Grand Vintage 2006
Moët & Chandon Grand Vintage 2006
Izplatītājs: Prike Latvija
Moët & Chandon Grand Vintage Rosé 1990
Moët & Chandon Grand Vintage Rosé 1990
Izplatītājs: Prike Latvija
Moët & Chandon Grand Vintage Rosé 2002
Moët & Chandon Grand Vintage Rosé 2002
Izplatītājs: Prike Latvija
Moët & Chandon Grand Vintage Rosé 2004
Moët & Chandon Grand Vintage Rosé 2004
Izplatītājs: Prike Latvija
Bründlmayer Brut 2008
Bründlmayer Brut 2008
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Bründlmayer Brut Rosé
Bründlmayer Brut Rosé
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Bründlmayer Grüner Veltliner Berg Vogelsang 2012
Bründlmayer Grüner Veltliner Berg Vogelsang 2012
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Bründlmayer Grüner Veltliner Käferberg 2012
Bründlmayer Grüner Veltliner Käferberg 2012
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Bründlmayer Grüner Veltliner Käferberg 2008
Bründlmayer Grüner Veltliner Käferberg 2008
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Bründlmayer Grüner Veltliner Käferberg 1998
Bründlmayer Grüner Veltliner Käferberg 1998
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Bründlmayer Riesling Steinmassel 2012
Bründlmayer Riesling Steinmassel 2012
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Bründlmayer Riesling Heiligenstein Alte Reben 2008
Bründlmayer Riesling Heiligenstein Alte Reben 2008
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Bründlmayer Riesling Heiligenstein Lyra 1998
Bründlmayer Riesling Heiligenstein Lyra 1998
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Bründlmayer Riesling Zöbinger Heiligenstein Spätlese 1971
Bründlmayer Riesling Zöbinger Heiligenstein Spätlese 1971
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
Tignanello 1996
Tignanello 1996
Izplatītājs: SIA Dunker Latvija
Tignanello 2004
Tignanello 2004
Izplatītājs: SIA Dunker Latvija
Tignanello 2005
Tignanello 2005
Izplatītājs: SIA Dunker Latvija
Tignanello 2006
Tignanello 2006
Izplatītājs: SIA Dunker Latvija
Tignanello 2007
Tignanello 2007
Izplatītājs: SIA Dunker Latvija
Tignanello 2008
Tignanello 2008
Izplatītājs: SIA Dunker Latvija
Tignanello 2010
Tignanello 2010
Izplatītājs: SIA Dunker Latvija
Soldati La Scolca Brut 2007
Soldati La Scolca Brut 2007
Izplatītājs: SIA Leopard SDC
Delamotte Blanc de Blancs 2002
Delamotte Blanc de Blancs 2002
Izplatītājs: Liviko
Martin Codax Gallaecia 2009, DO Rias Baixas
Martin Codax Gallaecia 2009, DO Rias Baixas
Izplatītājs: Interbaltija
Ca dei Frati Tre Filer 2009
Ca dei Frati Tre Filer 2009
Izplatītājs: SIA Leopard SDC
Chateau Des Reyssiers Regnie 2010
Chateau Des Reyssiers Regnie 2010
Izplatītājs: Interbaltija
A.Fernandez Alejairen Crianza 2010, DO Castilla La Mancha
A.Fernandez Alejairen Crianza 2010, DO Castilla La Mancha
Izplatītājs: Interbaltija
Ca dei Frati Brolettino Affinato Lugana 2007
Ca dei Frati Brolettino Affinato Lugana 2007
Izplatītājs: SIA Leopard SDC
Chateau Tour Prignac Grand Reserve Cru Bourgeois Medoc 2007
Chateau Tour Prignac Grand Reserve Cru Bourgeois Medoc 2007
Izplatītājs: Liviko
Alvaro Palacios 2010 Le Terrasses Velles Vinyes Priorat DOC
Alvaro Palacios 2010 Le Terrasses Velles Vinyes Priorat DOC
Izplatītājs: Baltic Gourmet
Fattoria Le Pupille Solalto 2006
Fattoria Le Pupille Solalto 2006
Izplatītājs: SIA Leopard SDC
Domaine De Savagny Macvin Du Jura
Domaine De Savagny Macvin Du Jura
Izplatītājs: Interbaltija
Apasionado De Jose Pariente 2011, DO Rueda
Apasionado De Jose Pariente 2011, DO Rueda
Izplatītājs: SIA Vīna Studija
 

Ieejas kartes


Apstipriniet, ka esat vecāks par 18 gadiem:


Pirmā sezona

24.11.2013.

Collectors’ Magnum Dinner

Vīna kolekcionāru un baudītāju kluba BurgerClub saiets ar klasisko reģionu vīniem tikai un vienīgi magnumos un citās liel-formāta (no 1.5l) pudelēs. 14 magnumi no ’64 līdz ’05. Vīnu meistarklase tika rīkota sadarbībā ar BurgerClub biedru kolekcijas vīniem.

Magnumi

Aperitīvs: Paul Bara Bouzy, Champagne, 2002


Aukstās uzkodas ar Šampaņu un balto Burgundiju

Pīles pastēte ar graudu maizes bageti, saulē kaltētu tomātu sviestu un sīpolu marmelādi

Tunča tartars pasniegts  ar baltmaizes grauzdiņiem, kaperiem, lociņiem, šalotes sīpoliem

Henriot Rosé 1988

Philipponnat Clos des Goisses 1976

Dom. Ponsot Clos des Monts Luisants 2002

Comte Senard Corton Blanc 2000

 

Siltās uzkodas ar sarkano Burgundiju

Stores fileja ar burkānu biezeni un Holandes zaļumu mērci

Pīles krūtiņa ar selerijas - kartupeļu biezeni un kazeņu mērci

 

Bouchard Pere & Fils Le Corton 2000

Dom. Ponsot Clos de la Roche VV 1996

Comte Senard Corton Clos de Meix 1989

Dom. Pierre Ponnelle Vougeot Le Prieuré 1964

 

Siltās uzkodas ar Jauno pasauli un Itāliju

Jēra ribas ar grillētiem baby dārzeņiem un piparmētru mērci

Brieža gaļas kotletes ar kartupeļu sacepumu un sarkanvīnā vārītu brūkleņu mērci

Penfolds BIN 60A 2004

Beringer Napa Valley Cabernet Sauvignon 1996

Antinori Pian Delle Vigne Brunello di Montalcino 1998

Luciano Sandrone Cannubi Boschis Barolo 1996

 

Deserts ar Mozeli

Ābolkūka

J.J.Prüm Wehlener Sonnenuhr Auslese GK 2005  

22.11.2013.

French Classics by Andrew Jefford

12 Francijas klasisko vīnu meistarklase-degustācija Decanter, Financial Times vīna sleju un best-selleru autora, septiņ-kārtēja Louis Roederer balvas ieguvēja E. Džeforda (UK) vadībā. Meistarklase tika rīkota sadarbībā ar Francijas Kultūras Institūtu Francijas Gastronomijas nedēļas ietvaros.

Lektors: Endrjū Džefords (Andrew Jefford, Anglija) ir viens no pieprasītākajiem vīnu pasaules lektoriem un ekspertiem, neskaitāmu godalgotu grāmatu («The New France», «Wine Course») autors, septiņu Louis Roederer balvu ieguvējs, žurnāla Decanter regulāro sleju un iknedēļas bloga autors, žurnāla The World of Fine Wine redaktors un viens no Financial Times vīna sleju autoriem. Endrjū ar ģimeni dzīvo Montpellier, Francijā un Baltijas valstīs ieradās pirmoreiz.

Meistarklasē piedalījās arī Bordo vīnzinis Seržs Opijārs. 

Degustācijas vīni: 12 augstākās klases vīni no Bordo, Burgundijas, Luāras ielejas, Elzasas, Ronas, Langedokas. Kurš gan nav dzirdējis un vēlējies izgaršot šos, cēlākos un leģendārākos Francijas vīnus?

Aperatīvs: Chateau D’Esclans «Whispering Angel» Rose 2012, Côtes de Provence

 1. Moutard Cuvée des 6 cépages 2006, Champagne
 2. Jacquesson Avize Champ Caïn 2004, Champagne
 3. Domaine Laroche Les Clos Grand Cru 2009, Chablis
 4. Bouchard Meursault Genevrieres Premier Cru 2011, Côte de Beaune
 5. Paul Zinck Riesling Grand Cru Eichberg 2009, Alsace
 6. Zind Humbrecht Gewurztraminer LOT 17M 2009, Alsace
 7. Mas de Daumas Gassac Rouge 2011, Vin de Pays
 8. La Péira 2008, Coteaux du Languedoc
 9. Jean Luc Colombo Les Ruchets 2009, Cornas
 10. Cháteau de Beaucastel 2001, Chateauneuf-du-Pape
 11. Domaine Marquis d‘Angerville Pommard 2002, Côte de Beaune
 12. La Dame de Montrose 2010, Saint-Estéphe
21.11.2013.

Vintage Champagne by Essi Avellan MW

12 izcilāko šampaniešu meistarklase-degustācija Fine Champagne redaktores un Christie’s Encyclopedia of Champagne and sparkling wine autores E.Avelānas (Somija) vadībā. Meistarklase tika rīkota sadarbībā ar Francijas Kultūras Institūtu Francijas Gastronomijas nedēļas ietvaros.

Lektore: Essi Avelāna (Essi Avellan, Somija) ir viena no pasaules vadošajām šampanieša ekspertēm, Master of Wine titula īpašniece, žurnāla FINE Champagne izdevēja, Decanter, pasaules vadošā vīnu žurnāla, šampaniešu nodaļas redaktore un Decanter World Wine Awards žūrijas locekle. Lai gan Essi dzīvo Helsinkos, viņas otrās mājas ir Šampaņa, kurā viņa daudz laika pavada degustējot, tiekoties ar ražotājiem, kā arī rakstot savu jaunāko grāmatu «Christie’s World Encyclopedia of Champagne and Sparkling Wine» jeb Christie’s izsoļu nama paspārnē topošo šampanieša un dzirkstošo vīnu enciklopēdiju. 

Degustācijas šampanieši: Apmeklētājiem bija iespēja nobaudīt 12 augstākās klases šampaniešus, kurus Essi personīgi izraudzījās Rīgas meistarklases vajadzībām. Šampanieši tika servēti pa pāriem, lai uzskatāmāk demonstrētu stilistiskās, vīndarīšanas un terroir jeb vīnogulāju izcelsmes atšķirības dažādu šampaniešu garšās.

Aperat: Delamotte Blanc de Blancs 2002

 1. Veuve Fourny Millésime 2007
 2. Paul Bara Comtesse Marie de France Bouzy 2000
 3. Louis Roederer Brut Vintage 2006
 4. Henriot Millesime 2003
 5. Thienot Cuvée Alain Thiénot Brut 2002
 6. Laurent-Perrier Grand Siècle Brut
 7. Taittinger Comtes de Champagne 2004
 8. Dom Pérignon Oenotheque 1995
 9. Drappier Grande Sendree Rose Millesime 2005
 10. Moet Rose Vintage 2004
 11. Gosset Celebris Rosé 2007
 12. Deutz Cuvee Williams Rosé 2000

Meistarklases laikā pasaules pirmizrādi piedzīvoja arī «Christie’s World Encyclopedia of Champagne and Sparkling Wine» 4.atjaunotais un papildinātais izdevums, kas pēc degustācijas bija nopērkams ar pašas autores Essi Avellan MW autogrāfu.

10.03.2013.

Vintage & Prestige šampanieši

Vintage & Prestige bija šampaniešu un cēlāko dzirkstošo vīnu meistarklase tiem, kam ar „Burbuļu parādi” nepietiek. Tiem, kas šampanieša tēmu grib izgaršot smalkāk un pamatīgāk. Meistarklasē tika degustēti reti šampanieši no labākajiem ražas gadiem, vadošo Šampaņas un dzirkstošo vīnu ražotāju prestige cuvee darinājumi un pāri visam, protams, bija stāsti un leģendas, kas šos vīnus padara vēl īpašākus.

Vintage & Prestige bija lekcijas formāta degustācija ar vintage jeb konkrētu ražas gadu šampaniešiem un dzirkstošajiem vīniem, kombinācijā ar Tima Vaildmena (Master of Wine) stāstiem un Aigara Norda komentāriem par to, ar ko tie atšķiras no «ikdienas» dzērieniem, par stilu, vīnogu un ražas gadu dažādību, par aristokrātisko «lielo» māju un «zemnieku» māju šampaniešiem, par to, kāpēc un vai par vintage šampaniešiem vērts maksāt vairāk.

1. Ruinart Blanc de Blancs. Ruinart pirmsākumi meklējami 1729.gadā, kad mūka Tjerī Ruināra (Thierry Ruinart) burbuļu know-how biznesā pārvērta Nikolā Ruinārs (Nikolas Ruinart).  Ruinart ir viens no Blanc de Blancs etaloniem, kurā izmanto vīnogas ne tikai no Cote des Blancs, bet arī no Montagne de Reims apgabaliem. 100% Chardonnay.

2. Laurent Perrier Brut Rose Magnum. Pēc saignee metodes ražotais rose šampanietis ir viens no populārākajiem rozā šampaniešiem pasaulē. Tā ražošanu L-P aizsāk 1968.gadā, šampanieti pildot pudelēs, kuras formas pirmsākumi meklējami vēl karaļa Henrija IV laikos. 100% Pinot Noir. 

3. Taittinger Comtes de Champagne Blanc de Blancs 2004Comtes de Champagne ražošanā tiek izmantotas tikai Grand Cru vīnogas no Côte des Blancs apgabala prestižākajiem ciematiņiem - Avize, Le Mesnil, Oger, kā arī Chouilly un Cramant. Ne velti Comtes de Champagne uzglabāšanas potenciāls ir vairāki desmiti gadu. 100% Chardonnay.

4.Piper Heidsieck RARE 2002. Kritiķi joko, ka Piper Heidsieck RARE, iespējams, ir pasaules labākais prestige cuvee šampanietis, kuru Jums nekad nav nācies nogaršot. Tik tiešām, līdz šim RARE izlaists tikai 1976., 1979., 1985., 1988., 1990., 1998., 1999. un izcilajā 2002. ražas gadā. 70% Chardonnay, 30% Pinot Noir.

5. Berlucchi Palazzo Lana Brut 2004. Berlucchi ir Franciacorta jeb Itālijas “šampaniešu” reģiona celmlauzis, kurš pirmais pasaulei centās pierādīt, ka šampanietim cienīgus konkurentus no tradicionālās metodes izgatavot var arī Itālijā. Palazzo Lana ir cēlākais Berlucchi dzirkstošais vīns, daļēji nogatavināts ozolā, pudelē izturēts 5 gadus. 75% Chardonnay, 25% Pinot Noir.

6. Ca’ del Bosco Cuvee Annamaria Clementi 2004. Kāds slavens šampaniešu kritiķis reiz atzīmēja, ka Annamaria Clementi esot Itālijas “Dom Perignon”. Darināts pēc tradicionālās metodes, šis, iespējams, arī ir slavenākais Itālijas tradicionālās metodes dzirkstošais vīns no Franciacorta reģiona Iseo ezera krastā. Pudelē izturēts 7 gadus. 55% Chardonnay, 25% Pinot Bianco, 20% Pinot Nero. 

7. Moet & Chandon 2004. Napoleona, Skarletas Johansones un Rodžera Federera šampanietis. Neapšaubāmi slavenākais un populārākais pasaules šampanietis no izcilā 2004.-tā ražas gada. 38% Chardonnay, 33% Pinot Noir, 29% Pinot Meunier.

8. Dom Perignon 2003. Leģendārais Ričards Gofrojs, Dom Perignon vīndaris, savulaik jokoja, ka 2003.ražas gads viņam esot bijis “komandas saliedēšanas” jeb interesantākais ražas gads viņa karjerā. Izteikti karstajā un šampanietiem pavisam nepateicīgajā ražas gadā viņš radīja vienu no izcilākajiem Dom Perignon šampaniešiem. 60% Pinot Noir, 40% Chardonnay.

9. Perrier Jouet Belle Epoque 1998. Belle Epoque šampanietis var lepoties ar, iespējams, romantiskāko pudeli visā Šampaņā -  art noveau stilā uz pudeles iegravētās anemones jau kļuvušas par Šampaņas leģendu. Tieši tāpat kā Grand Cru kvalitātes Chardonnay vīnogulāji no Cramant ciematiņa, kas veido Belle Epoque kodolu. 50% Chardonnay, 45% Pinot Noir, 5% Pinot Meunier.

10. Gosset Celebris 1998. Celebris ir Gosset mājas lepnums, prestige cuvee, kurā dominē Chardonnay vīnogas. Lai arī 1998.gads ir tikai ceturtais Celebris izlaidums, šis 100% Grand Cru vīnogulāju šampanietis jau paspējis saņemt augstākos kritiķu un šampanieša cienītāju vērtējumus visa pasaulē. 64% Chardonnay, 36% Pinot Noir.

11. De Venoge Blanc de Blancs 1996. Šajā 100% Chardonnay šampanietī no izcilā 1996.-tā ražas gada interesantas garšas nianses ienes Chardonnay maisījums no Cote des Blancs un Sezannes apgabalu vīnogām. 100% Chardonnay.

12. Alfred Gratien 1996. Gratien mājas šampaniešus ir grūti neatpazīt – fermentētiem un izturētiem ozolā tiem raksturīga pilnmiesība un klasiskās maizes un biskvītu nianses. Ķīmijas entuziastiem varam pačukstēt, ka Alfred Gratien izvairās no malo-laktiskās fermentācijas, tādējādi ļaujot šampaniešiem ilgāk saglabāt jaunību pudelē. 60% Chardonnay, 20% Pinot Noir, 20% Pinot Meunier.

Meistarklasi vadīja Tims Vaildmens (Tim Wildman MW) kopā ar Aigaru Nordu: Tims ir viens no Eiropas vadošajiem vīna ekspertiem, prestižā Master of Wine titula īpašnieks. 2008.gadā saņēmis leģendārā Roberta Mondavi piemiņas balvu par visu laiku labāko eksāmenu rezultātu Master of Wine eksāmenos. Darbojas pasaules vadošā vīnu žurnāla Decanter konkursa World Wine Awards un citu nozīmīgu vīna konkursu žūrijās, regulāri publicējas vadošajos starptautiskos vīna nozares izdevumos.

10.03.2013.

Vīnu pasaules šedevri

Šajā meistarklasē tika malkota vīnu „obligātā literatūra” – Vecās un Jaunās pasaules vīni un reģioni, kas būtu jāzina katram vīnmīlim. "Vīnu pasaules šedevrus" bija sadalīti pa pāriem tā, lai dotu iespēju pretstatīt līdzvērtīgus Vecās un Jaunās pasaules vīnus, klasiskus Vecās un Jaunās pasaules reģionus, vīnogas un vīndarīšanas stilus.

Meistarklasi vadīja Tims Vaildmens (Tim Wildman MW). Tims ir viens no Eiropas vadošajiem vīna ekspertiem ar vairāk kā 20 gadu pieredzi nozarē, prestižā Master of Wine titula īpašnieks. 2008.gadā saņēmis leģendārā Roberta Mondavi piemiņas balvu par visu laiku labāko eksāmenu rezultātu Master of Wine eksāmenos. Darbojas pasaules vadošā vīnu žurnāla Decanter konkursa World Wine Awards un citu nozīmīgu vīna konkursu žūrijās, regulāri publicējas vadošajos starptautiskos vīna nozares izdevumos.

Meistarklases vīnu saraksts:

 1. Pinot Grigio Friuli Colli Orientali 2011, Livio Felluga. Viens no Itālijas visvairāk atpazītajiem baltvīniem - Pinot Grigio izcilā ražotāja Livio Felluga izpildījumā no Friuli reģiona Ziemeļ-Itālijā. 100% Pinot Grigio. Itālija. 

 2. Abtsberg Riesling Kabinett 2007, Maximin Grunhauser. Pasaules klasika – Vācijas saldskābenais Riesling no 14ha lielā un stāvā Abtsberg vīna dārza pie Rūveras upes ietekas Mozelē. Abtsberg dārzs Šūbertu ģimenes īpašumā ir jau piektajā paaudzē kopš 1882.gada. 100% Riesling. Mozeles ieleja, Vācija.

 3. Sancerre “Le MD de Bourgeois” 2010, Henri Bourgeois. Henrī Buržuā Sancerre un Pouilly – Fume reģionos darinātie baltvīni jau 11 paaudzēs ir ne tikai Luāras ielejas, bet visas pasaules Sauvignon Blanc etaloni. 100% Sauvignon Blanc. Luāras ieleja, Francija.

 4. Chablis Grand Cru Les Clos 2010, Domaine William Fevre. Pasaulē populārākā baltā vīnoga Chardonnay no savas īstenās mājvietas – Šablī reģiona cēlākā Grand Cru vīna dārza Les Clos. 100% Chardonnay. Šablī, Francija.

 5. Beaune Greves Premier cru L'Enfant Jesus 2007, Bouchard Pere & Fils. “L’Enfant Jesus” jeb “Jēzus bērns” ir viens no slavenākajiem Burgundijas vīna dārziem pašā Bonas vīnu apgabala centrā. Pateicoties īpašam terroir, Pinot Noir šeit kļūst tik pavedinošs, ka kritiķi L’Enfant Jesus iesaukuši par “baby Jesus in velvet pants”. 100% Pinot Noir. Burgundija, Francija.

 6. Barolo Bussia 2005, Prunotto. Pastāv uzskats, ka Barolo, cēlākais un ilgt-spējīgākais no Itālijas sarkanvīniem, esot perfekta Itālijas atbilde Burgundijas Pinot Noir sarkanvīniem. Šī Barolo izcelsme ir 7 hektāru lielais “Bussia” vīna dārzs, Barolo apgabala lepnums. 100% Nebbiolo. Pjemonte, Itālija.

 7. La Rioja Alta Gran Reserva 904 1997. Rioha neapšaubāmi ir atpazīstamākais Spānijas reģions, savukārt, “Gran Reserva 904” ir viens no Riohas etaloniem.  Savos 16 gados vīns ir pašā pilnbriedā. 90% Tempranillo, 10% Graciano. 

 8. Chateauneuf-du-Pape Galets Roules 2009, Ogier. Gandrīz neizrunājamais Chateauneuf-du-Pape ir Dienvidfrancijas vīnu karalis un vīnmīļu “obligātā literatūra” pateicoties savām neatkārtojamām garšas īpašībām, kuras veidojušās īpaša vīnogu sajaukuma un akmeņ-oļu augsnes ietekmē. 65% Grenache, 15% Syrah, 10% Mourvedre, 10% Cinsault. Francija.

 9. Hermitage “La Chapelle” 2007Paul Jaboulet Aine. “La Chapelle” ir Francijas leģenda – vīns, ilgdzīvotājs no Hermitage kalna stāvo nogāžu vīnogulājiem Tain l’Hermitage ciematā Ronas upes krastā. Iespējams, visu pasaules Syrah etalons? 100% Syrah. Ronas ieleja, Francija.

 10. Syrah Gimblett Gravels 2008, Craggy Range. Jaunzēlandes ziemeļu salas  Hauka līča (Hawke’s Bay) krastā esošais 800 hektāru lielais Gimblett Gravels apgabals savā īsajā pastāvēšanas vesturē jau paspējis kļūt par Jaunās pasaules klasiku. Craggy Range ir slavenākā apgabala vīndarītava, kuras vīni izpelnījušies augstāko kritiķu atzinību. 97% Syrah, 3% Viognier. Jaunzēlande.

 11. Chateau Batailley 2006. Francijas karaliskākā reģiona Bordo pārstāvis. Tā sauktā “kreisā krasta” cru classe jeb augstākās, 1855.gada, klasifikācijas bordo sarkanvīns no slavenā Pauillac apgabala. 70% Cabernet Sauvignon, 25% Merlot, 3% Cabernet Franc, 2% Petit Verdot. Bordo, Francija.

 12. Black Label Cabernet Sauvignon - Shiraz 2005, Wolf Blass. Viens no klasiskākajiem Austrālijas vīniem, kas Francijai “mēli rāda” sajaucot Cabernet Sauvignon ar Shiraz. Black Label ir vairāku reģionu vīnogu maisījums no izcila ražas gada. 51% Cabernet Sauvignon, 49% Shiraz. Austrālija.

10.03.2013.

Eat.Drink.Vote.

Pat, ja Jums šķiet, ka ņemšanās ap ēdiena un vīna pareizu „precināšanu” ir pārspīlēta, piekritīsiet taču, ka nekas negaršo labāk kā ass šablis ar austerēm vai samtains bordo ar jēra sautējumu. Tātad, kaut kas tajā visā ir. Šajās vakariņās mēs lūdzām restorāna "Bibliotēka No 1 Restorāns" šefpavāru Māri Jansonu pastrādāt plecu pie pleca ar vīnziņiem, lai radītu ideālas vīna un ēdiena „laulības”.  Meistarklases apmeklētājiem atlika tikai mieloties, uzdzert vīnu un balsot par garšīgāko pāri.

Vakara gaitā trīs Latvijas labākie vīnziņi katrs pieskaņoja vīnus restorāna „Bibliotēka No 1  Restorāns” šefpavāra Māra Jansona četru ēdienu vakariņām. Vīnus pēc Māra receptēm radītajiem ēdieniem „precināja” Latvijas labākie vīnziņi – Raimonds Tomsons (Restorāns „Vincents”), Jānis Kaļķis (Hotel Jūrmala SPA), Jānis Gailis („Bibliotēka No 1 Restorāns”).

Vakariņu ēdienkarte un vīni:

 Aperitīvā: Laurent - Perrier (Champagne) no magnuma

MLV Kazassiers (v)

vīna bazilika sorbets, krāsnī cepta biete, smilšu mīklas drupačas

Lagar De Cervera Rias Baixas Albarino 2010

Erste + Neue Puntay Gewurztraminer DOC 2011

Dr Loosen Bernkastele Lay Riesling Kabinett 2011

 

Pīļu aknas foie gras

impregnēti bumbieri, sīpolu marmelāde, velutē mērce

Clos De L`Oratoire Des Papes Chateauneuf Du Pape Blanc 2011

Terre Del Principe Le Serole Terre Del Volturno IGT 2007

Gustave Lorentz Grand Cru Altenberg De Bergheim Pinot Gris 2007

 

Teļa vaigi

romiešu ķimenēs apcepti burkāni, miežu putraimi, bazilika kaviārs, teļgaļas buljona mērce

Beringer Knight Valley Cabernet Sauvignon 2006

Silvio Nardi Brunello Di Montalcino DOCG 2003

La Rioja Alta Vina Alberdi Reserva 2005

 

Šokolādes fondants

vaniļas saldējums, bizejas drupačas, ķiršu gēls, mētras cukurs

Gerard Bertrand Banyuls, VDN 2005

Lorenzo Begali Recioto Della Valpolicella DOC 2009

Porto Niepoort Colheita 1984

 

09.03.2013.

Lielā Burbuļu parāde 2013

Cik dažādus šampaniešus esat līdz šim nogaršojuši? 10? Kā būtu ar 50? 100?„Lielā Burbuļu parāde” bija lielākā šampaniešu un dzirkstošo vīnu parāde – degustācija, kādu Rīga jebkad redzējusi. Nopietni. Malkošanai, baudīšanai un degustēšanai 9.martā piedāvājām vairāk kā 100 dažādus Latvijā pārstāvētos franču šampaniešus, kā arī cēlākos „brālēnus” – Prosecco, Franciacorta, Cava, Cap Classique, Cremant.

Lielā Burbuļu parāde 2013.g. 9.martā

Ko tādā “Burbuļu parādē” dara? Jūs ierodaties. Mēs Jums iedodam skaistu glāzi un īsus norādījumus, kur un ko baudīt. Tālākais jau ir Jūsu ziņā.

Varat izdarīt neiespējamo – apstaigāt visu “parādes” leti, iemalkot pilnīgi visus “parādes” šampaniešus un aprunāties ar pilnīgi visiem izplatītājiem un ražotājiem cerībā atrast savu mīļāko šampanieti. Tas nebija viegli, jo šampaniešu bija daudz.

Varat veikt rūpīgas piezīmes “parādes” katalogā par to, kurš  skābāks, kurš saldāks vai kurš burbuļaināks. Kuru izvēlēties sievai, vīram, mammai, dāvināšanai biznesa partnerim vai savai dzimšanas dienai. Protams, katalogi būs pieejami visiem.

Varat vispār neiespringt. Paņemt pirmo šampanieti, kas par rokai, piesēst, lēnām baudīt un vērot “Lielās Burbuļu parādes” skaistos dalībniekus. Kas zina, varbūt izdodas iepazīties. Vai nodibināt kādu biznesa kontaktu?

Varat noklausīties “Burbuļu ABC”. Tās būs tādas īsas, neformālas lekcijas ar glāzi rokā turpat “Burbuļu parādes" laikā – vadošie Latvijas vīnziņi, kā, piemēram, Raimonds Tomsons un Jānis Kaļķis, Jums vienkāršā valodā apstāstīs pašus pamatus, atbildēs uz Jūsu jautājumiem, ieteiks, ko vēl vērts nodegustēt. 

Varat aiziet uz “Bubbledogs lounge”. Šo ideju “nospērām” no Londonas kulta bāra Bubbledogs, tur servē tikai gourmet hot-dogus ar šampanieti. Kāpēc gan lai mēs Rīgā to neizdarītu labāk? Šefpavāra Māra Jansona izpildījumā burbuļsuņi par simbolisku samaksu bija pieejami visiem «Lielās Burbuļu parādes»  apmeklētājiem. Kā tapa Bubbledogs receptes varat noskatīties sadaļā "Video".

 

23.11.2012.

The Magical 13 by Peter Liem

The Magical 13 by Peter Liem - notika 23.novembrī "BIBLIOTĒKA N°1" restorānā.

Kas ir Pīters Liems un kas tie par "Magical 13"? Pīters ir viens no pasaules atzītākajiem šampaniešu pazinējiem, Louis Roederer starptautiskās balvas ieguvējs, champagneguide.net dibinātājs. Savai meistarklasei viņš izraudzījās "maģisko trīspadsmitnieku" – veselus 13 Rīgā pieejamus izcilus šampaniešus. Ieskatu Pītera Liema 23.novembra meistarklasē gūsiet sadaļā „Galerija” vai noskatoties video.

Iesākumam: restorāna "Bibliotēka Nr.1" īpašs ievads Pītera Liema stāstam par Blanc de Blancs šampaniešiem
De Venoge Blanc de Blancs 2000

1.pāris: Non-vintage šampanieši, to nozīme Šampaņā. Lielās šampaniešu mājas un "zemnieku" ražotāji.
Paul Bara Brut Reserve un Charles Heidsieck Brut Reserve

2.pāris: Blanc de Blancs šampaniešu tipi jeb kā Chardonnay Šampaņā iegūst savu labāko formu?
Gosset Blanc de Blancs un Deutz Blanc de Blancs 2004

3.pāris: Vai "terroir" jeb šampanieša izcelsmes vietai Šampaņā ir nozīme?
Delamotte Blanc de Blancs 2002 un Veuve Fourny Clos Notre Dame 2002

4.pāris: 2002.gads - leģendārākais gads pēdējos 20 gados?
Mandois Cuvée Victor Brut 2002 un Laurent-Perrier Brut 2002

5.pāris: 2004.gads - ražas gads uz "steroīdiem". Kā tas ietekmējis leģendāro "atraitni Kliko" un kulta "Kristālu"?
Veuve Clicquot Vintage 2004 un Louis Roederer Cristal 2004
Uzkoda pie Veuve Clicquot Vintage 2004: Grenlandes garneles uz krostīnī ar svaigo sieru
Uzkoda pie Louis Roederer Cristal 2004: Foreļu ikri uz pankūkas ar svaigo krēmu

6.pāris: Vai un cik skaisti prot novecot šampanietis?
Deutz Cuvée William Deutz 1998 un Duval-Leroy Femme de Champagne 1996
Uzkoda pie Deutz Cuvée William Deutz 1998: Pīles aknu pastēte ar melnplūmju mērci uz grauzdiņa
Uzkoda pie Duval-Leroy Femme de Champagne 1996: Kūpināts lasis uz rudzu maizes, svaigais siers

Nobeigumā: Rozē šampanieši - kāpēc tie ir tik reti, dārgi un izsmalcināti?
Gosset Celebris Rosé 2003
Uzkoda pie Gosset Celebris Rosé 2003: Jūras ķemīte, grillēta paprika, garšaugu eļļa rudzu maizes drupačas


Mēs

NECom ir viena no vadošajām pasākumu mārketinga un sponsorēšanas aģentūrām Latvijā – ar panākumiem esam attīstījuši Nordea Rīgas maratonu, kā arī vadījuši mārketinga kampaņas virknei vadošo Latvijas uzņēmumu. NECom vadītājs Aigars Nords ieguvis WSET augstāko diplomu vīnzinībās, uzņemts Master of Wine institūta studentu rindās, apbraukājis neskaitāmus vīna pasaules reģionus, piedalījies vīna konferencēs, meistarklasēs, ražas vākšanās un pat vīna maratonā. Regulāri par vīnu raksta izdevumiem: Klubs, Diena un Dienas Ēdieni.

Riga Wine & Champagne nebūtu iespējams bez partneru pretimnākšanas un vēlmes attīstīt vīnmīlības kultūru Latvijā. Vislielākais paldies mūsu lieldraugiem WESS Auto grupai, LEXUS unToyota, kā arī Francijas Kultūras Institūtam, sadarbībā ar kuru veidojam festivāla jaunās sezonas atklāšanu, Latvijas Vīnziņu asociācijai, īpaši Raimondam Tomsonam, kā arī importētājiem - Altia Latvia, Decanter, Dunker Latvija, Dylan Distribution, Ervins & Filles, Eugesta, Interbaltija, Latalko, Liviko, Magers - 1, Mediato, MV Latvia, Prike Latvija, Pernod Ricard, RSkorpions & Sky, SPI, Tinto, Via Vino, Vīna Studija un Wine Concept!