Blanc de Noirs + Osiris

Event image

Blanc de Noirs + Osiris

2. marts, ceturtdiena, plkst. 18.30-22.00

Osiris telpa, Kr. Barona 31

Lūgums rezervēt vietu, rakstot aira.leite@necom.lv. Vietu skaits ļoti ierobežots.

EUR 229

Pītera Liema (Peter Liem), viena no pasaules vadošajiem šampanieša ekspertiem, un festivāla dibinātāja Aigara Norda kompānijā Osirisā baudīsim virkni izcilāko un retāko blanc de noirs šampaniešu - no Selosse Côte Faron līdz Bollinger Vieilles Vignes Françaises, no Egly Ouriet Les Crayères līdz Paul Bara Comtesse Marie de France, Chartogne-Taillet Les Barres un citiem. Ceļojumu tumšo šampaniešu pasaulē noslēgsim ar diviem retumiem – Šampaņas sarkanvīniem Bollinger un Geoffroy izpildījumā. Šo iedzeršanu noteikti nevajadzētu laist garām, it īpaši, ņemot vērā, ka Bollinger VVF un Selosse Côte Faron cenas tirgū nu jau sasniedz četrciparu skaitļus.


Par ko stāsts: Šampaņas ģimenītē toni nosaka non-vintage, vintage un prestige cuvée šampanieši, bet pa saimniecību naski šiverē arī blanc de blancs un blanc de noirs. Gaišie un tumšie šampanieši. Kas tie tādi?


Pirmo visi zin’ un godā, jo blanc de blancs, lūk, esot eleganti, ieturēti, inteliģenti, maigi un krēmīgi, un viņu dzīslās rit balto vīnogu (šardonē) sulas. No otrā baidās, jo blanc de noirs esot dauzonīgi un noslēpumaini, šerpi, nepieradināti un dārgi, ar tumšo vīnogu (pinonuār, meņjē vai abu) sulām dzīslās. Vēl runā, ka blanc de noirs esot stereotipiska veču izvēle. Muļķības. Nepazīstam nevienu dāmu, kas labprātīgi atteiktos no pavedinoša tumšā. 


Kur: Osiris telpa, Kr. Barona 31
Vakariņu menu: ēdienkarti publicēsim drīzumā
Vakariņu šampanieši: precizēsim drīzumā
Kad? 2. marts, 18.30
Ieejas biļetes: EUR229 (nav daudz, ņemot vērā, ka Bollinger VVF un Selosse Côte Faron cenas tirgū brīvi sasniedz četrciparu skaitļus). Lūgums rezervēt vietu, rakstot aira.leite@necom.lv. Vietu skaits ļoti ierobežots. 
 

Pieraksties jaunumiem!