Kas ir Gada vīns?

Konkursu Latvijas Gada vīns mēs organizējam, lai vīnmīļiem atvieglotu dzīvi, piedāvājot orientieri plašajā pasaules vīnu klāstā Latvijā. Konkurss jau septīto gadu pēc kārtas noskaidros labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus, kā arī pirmoreiz konkursa vēsturē - labākos Latvijā un Baltijā radītos sidrus, liekot pamatus Baltic Cider Awards jeb Baltijas sidru konkursam. Kā jau ierasts, žūrijas darbu vadīs pasaules vīna autoritāte Maikls Šusters (Michael Schuster), žūrijā darbojās Baltijas un Eiropas vadošie vīnziņi, kā arī žūrijas darbā šogad kā īpašais viesis iesaistījās viens no pasaules vadošajiem vīna žurnālistiem Endrjū Džefords (Andrew Jefford).
 
Labāko Baltijas un Eiropas vīnziņu – Raimonda Tomsona, Kaspara Reitupa, Ronalda Pētersona, kā arī vīna autoritāšu Maikla Šustera un Endrū Džeforda (abi – Lielbritānija) vadībā, žūrija zelta medaļas 2020. gadā piešķīrusi trīspadsmit vīniem, sudraba – 104, bronzas – 204, bet 48 vīniem – atzinību vērts nobaudīt, medaļas piešķirot vīna kategorijas un cenas kontekstā. Visus godalgotos vīnus meklējiet sadaļā MEDAĻNIEKI 2020

 

Sadarbībā ar balticcider.com un projektu «Sidra ceļš», novērtējot vietējo sidru kategorijas izaugsmi, šogad pirmoreiz konkursa vēsturē žūrija pievērsās arī labāko Latvijā un Baltijā radīto dabīgo sidru vērtēšanai. Sidra ekspertu Fēliksa Neša (Lielbritānija) un Kaires Jakobsones (Igaunija) vadībā labākajiem Baltijas sidriem - trīs zelti, astoņi sudrabi un 29 bronzas. Baltijas sidru konkursa rezultāti www.balticcider.com

 

Labākos dzirkstošos, baltos, sarkanos, sārtos un stiprinātos vīnus, kā arī sidrus prezentējām Jums 2021. gada vasarā skaistā ballītē «Randiņš ar vīnu» Vasaras Peronā atklājot Riga Wine & Champagne festivāla vasaras pasākumu sēriju.

Intro image1
Intro image2

Starptautiska žūrija Maikla Šustera (Michael Schuster) vadībā ik gadu uz aklo novērtē vairāk nekā 500 vīnus, piešķirot Zelta, Sudraba, Bronzas un Vērts nobaudīt medaļas. 

"Latvijas Gada Vīns 2020" konkursa žūrija:

 • Member's image

  Maikls Šusters

  Žūrijas priekšsēdētājs kopš 2014.gada, viens no pasaules atzītākajiem vīna ekspertiem, lektoriem un autoriem. Vīna izdevumu "World of Fine Wine" un "Decanter", best-selleru "Understanding Wine" un "Essential Winetasting" autors.
 • Member's image

  Endrjū Džefords

  Viens no pasaules vadošajiem vīna žurnālistiem. Neskaitāmu grāmatu, rakstu un publikāciju autors par vīnu un ēdienu. Viņa grāmatas augstu vērtē gan kritiķi, gan vīnmīļi. "Decanter" un "World of Fine Wine" degustāciju paneļu dalībnieks daudzu desmitgažu garumā.
 • Member's image

  Aigars Nords

  Riga Wine & Champagne festivāla un konkursu "Latvijas Gada vīns" un "Baltic Wine List Awards" idejas autors un dibinātājs, ieguvis augstāko WSET diplomu vīnzinībās, Rimi Rīgas maratona organizators.
 • Member's image

  Raimonds Tomsons

  "Vincents" vīnzinis, 3. vieta A.S.I. pasaules vīnziņu čempionātā 2019.g., A.S.I. Eiropas vīnziņu čempionāta 2017.g. uzvarētājs, 2018.g. uzstādīja pasaules rekordu šampanieša atvēršanā ar Sabrage metodi. Prike Latvija vīna zīmolu vēstnesis.
 • Member's image

  Jānis Volkinšteins

  Vīnzinis, Baltijas labākā vīna bāra "Vieta" dibinātājs un vīna kartes veidotājs, Burgundijas vīna brālības Confrérie des Chevaliers du Tastevin biedrs, WSET Diploma programmas absolvents.
 • Member's image

  Fēliks Nešs

  The Fine Cider Company dibinātājs, pommelier, sidra tirgotājs un dabīgā sidra aizstāvis. Grāmatas "Fine Cider: understanding the world of fine, natural cider" autors, sidra "jaunā viļņa" aizstāvis un vēstnesis.
 • Member's image

  Linda Karpenko

  Vīnzine, Court of Master Sommelier (CMS) programmas studente.
 • Member's image

  Gints Sniedze

  Vīnu nozarē aktīvi darbojies kopš 1997. gada, patreiz Moët&Chandon un Hennessy zīmolu vēstnesis Latvijā.
 • Member's image

  Romāns Komars

  Vīnziņu asociācijas līdzdibinātājs un prezidents no 2007. līdz 2010. gadam, studē WSET augstākā diploma programmā, Interbaltija AG, viena no Latvijas vadošajiem vīna importētājiem, vadītājs.
 • Member's image

  Aigars Lukstiņš

  Žūrijas loceklis Latvijas un Baltijas vīnziņu konkursos kopš 2008. gada, HoReCa vīnu konsultants LIVIKO, WSET augstākā diploma ieguvējs.
 • Member's image

  Jānis Kaļķis

  Latvijas vīnziņu asociācijas prezidents, Latvijas un Baltijas vīnziņu čempionātu uzvarētājs, RSkorpions (Sky lielveikali) galvenais vīnzinis.
 • Member's image

  Kaspars Reitups

  Vīnzins "Barentā”, Latvijas un Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs, 2019. gadā 23. labākais vīnzinis pasaulē, WSET Diploma programmas absolvents, Court of Master Sommeliers Certified Sommelier.
 • Member's image

  Agnese Gintere

  Vīnzine, Latvijas vīnziņu konkursa uzvarētāja 2016, Baltijas trešā labākā vīnzine 2017, Interbaltija AG.
 • Member's image

  Ronalds Pētersons

  Vīnzinis, "Noble Wine" vīnu konsultants, Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs.
 • Member's image

  Kaire Jakobsone

  Pommelier, sidra eksperte. Baltijas pirmā specializētā sidra veikala Siidrimaja dibinātāja.

Pieraksties jaunumiem!

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.