Kas ir Gada vīns?

Konkursu Latvijas Gada vīns mēs organizējam, lai vīnmīļiem atvieglotu dzīvi, piedāvājot orientieri plašajā pasaules vīnu klāstā Latvijā. Konkurss jau astoto gadu pēc kārtas noskaidroja labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus. Kā jau ierasts, žūrijas darbu vadīja pasaules vīna autoritāte Maikls Šusters (Michael Schuster), žūrijā darbojās Baltijas un Eiropas vadošie vīnziņi, kā arī žūrijas darbā šogad kā īpašais viesis iesaistījās viens no pasaules vadošajiem vīna žurnālistiem Endrjū Džefords (Andrew Jefford).
 
Labāko Baltijas un Eiropas vīnziņu – Raimonda Tomsona, Kaspara Reitupa, Ronalda Pētersona, kā arī vīna autoritāšu Maikla Šustera un Endrū Džeforda (abi – Lielbritānija) vadībā, žūrija zelta medaļas 2020. gadā piešķīrusi trīspadsmit vīniem, sudraba – 104, bronzas – 204, bet 48 vīniem – atzinību vērts nobaudīt, medaļas piešķirot vīna kategorijas un cenas kontekstā. Visus godalgotos vīnus meklējiet sadaļā MEDAĻNIEKI 2020

 

Rezultātus publiskosim žurnālos Klubs un Santa jau oktobra beigās, bet ikgadējā Top 100 vīnu un šefpavāru parādē tiksimies jau 13. novembrī Hanzas Peronā! Datumu liekam kalendāros, bet biļetes būs pieejamas pavisam drīz! 

Intro image1
Intro image2

Starptautiska žūrija Maikla Šustera (Michael Schuster) un Endrjū Džeforda (Andrew Jefford) vadībā ik gadu uz aklo novērtē gandrīz 450 vīnus, piešķirot Zelta, Sudraba, Bronzas un Vērts nobaudīt medaļas. 

«Latvijas Gada Vīns 2021» konkursa žūrija:

 • Member's image

  Maikls Šusters

  Žūrijas priekšsēdētājs kopš 2014.gada, viens no pasaules atzītākajiem vīna ekspertiem, lektoriem un autoriem. Vīna izdevumu «World of Fine Wine» un «Decanter», best-selleru «Understanding Wine» un «Essential Winetasting» autors.
 • Member's image

  Endrjū Džefords

  Viens no pasaules vadošajiem vīna žurnālistiem. Neskaitāmu grāmatu, rakstu un publikāciju autors par vīnu un ēdienu. Viņa grāmatas augstu vērtē gan kritiķi, gan vīnmīļi. «Decanter» un «World of Fine Wine» degustāciju paneļu dalībnieks daudzu desmitgažu garumā.
 • Member's image

  Aigars Nords

  Riga Wine & Champagne festivāla un konkursu «Latvijas Gada vīns» un «Baltic Wine List Awards» idejas autors un dibinātājs, ieguvis augstāko WSET diplomu vīnzinībās, Rimi Rīgas maratona organizators.
 • Member's image

  Raimonds Tomsons

  «Barents» wine-collectors vadītājs, 3. vieta A.S.I. pasaules vīnziņu čempionātā 2019. gadā, A.S.I. Eiropas vīnziņu čempionāta 2017. gada uzvarētājs.
 • Member's image

  Jānis Volkinšteins

  Vīnzinis, Baltijas labākā vīna bāra «Vieta» dibinātājs un vīna kartes veidotājs, Burgundijas vīna brālības Confrérie des Chevaliers du Tastevin biedrs, WSET Diploma programmas absolvents.
 • Member's image

  Linda Karpenko

  «Restorāns John» vīnzine, Court of Master Sommelier (CMS) programmas studente.
 • Member's image

  Romāns Komars

  Vīnziņu asociācijas līdzdibinātājs un prezidents no 2007. līdz 2010. gadam, studē WSET augstākā diploma programmā, Interbaltija AG, viena no Latvijas vadošajiem vīna importētājiem, vadītājs.
 • Member's image

  Aigars Lukstiņš

  Žūrijas loceklis Latvijas un Baltijas vīnziņu konkursos kopš 2008. gada, HoReCa vīnu konsultants LIVIKO, WSET augstākā diploma ieguvējs.
 • Member's image

  Jānis Kaļķis

  Latvijas vīnziņu asociācijas prezidents, Latvijas un Baltijas vīnziņu čempionātu uzvarētājs, RSkorpions (SKY lielveikali) galvenais vīnzinis.
 • Member's image

  Ronalds Pētersons

  Vīnzinis, «Noble Wine» vīnu konsultants, Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs.
 • Member's image

  Roberts Brencēns

  Viens no vadošajiem Latvijas vīnziņiem, «Whitehouse» vīnzinis

Pieraksties jaunumiem!

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.